Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ki akar tagadni,...

A családom ki akar tagadni, és dobni otthonról, mert egy olyan sráccal járok, akit elleneznek, s ha nem szakítunk, hívják a gyámügyiseket, és rájuk bíznak. Mit tegyek, kit válasszak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

természetesen a szüleidet.persze,most szerelmes vagy,de mit tennél,ha dobna a srác?akkor is csak a szüleidre számíthatnál.nem?

miért?milyen a barátod?nem lehet,hogy valamiben igazuk van,csak te most mindent másképp látsz?amúgy milyen volt a kapcsolatod a szüleiddel?

2008. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Miért ellenzik a szüleid a barátodat? Így nem tudunk tanácsot adni, mert nem tudjuk, hogy a szüleid mire alapozzák ezt a véleményt.


tikki

2008. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Plusz az sem egy utolsó szempont, hogy te hány éves vagy, és hogy ő hány éves. Tanulsz vagy dolgozol? Esetleg mindkettő? És ő?
2008. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodat választod, akkor is meg fognak tenni mindent, hogy elzavarják. Nálunk ez volt, legalábbis apám mindent megtett, még anyámat is felhergelte (anyu azóta belátta, hogy hibázott), pedig egy rossz szavuk nem lehetett a páromra. De mivel nem volt hova mennünk, külön váltak útjaink. Szerettem őt, szeretem őt még most is, akármit is művelt apám, az érzéseimet nem tudta kiirtani. Azt hiszem, hogy megmenthessem tőle a Páromat, el kellett, hogy veszítsem. És reménykedem, hogy a sors új esélyt ad egyszer, amikor apám (aki anyumat is tönkreteszi) már nem köphet az életembe.

Dönts belátásod szerint, és tartsd szem előtt, hogy ha szereted a Párodat, akkor számára is a legkevesebb szenvedéssel járó döntést hozzátok meg. A szüleid, ha igazán szereted a párodat, az érzéseidet nem fogják tudni kiirtani, akármit művelnek. Részvétem, és kitartást, itt most neked kell erősnek lenned, de légy erős akkor is, ha egyedül vagy kénytelen végigjárni az utat.

2008. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kiskorú vagy, mivel gyámüggyel "fenyegetnek" a szüleid.

Azért nem tagadhatnak ki, mert jársz valakivel, inkább rájuk lehetne ez esetben a gyámügyet ereszteni, nem rád.

Mindenesetre szomorú helyzet, hogy ennyire bele akarnak szólni a magánéletedbe,persze nem mindegy , hogy 12 , vagy 17 éves vagy -e?

2008. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
addig nem lehet jó tanácsot adni, amíg nem írsz egy kicsit több infót. tehát egyetértve az előttem szólóval: mi a kifogásuk a pároddal?
2008. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, mi a kifogásuk, vannak szülők, vannak emberek, akikkel lehetetlen ezt megbeszélni normálisan akkor is, ha nincs miért ellenezni.


Az én szüleim (vagyis inkább apám) mindössze féltékenyek voltak, hogy boldog voltam valaki mellett, és annyira volt komoly, hogy megijedtek, hogy elmegyek a családi fészekből (tényleg volt róla szó a Párommal, hogy közös család, házasság, gyerekek), és nem lesz kibe belerúgni többé, nem lesz kit ugráltatni (mert ugye öcsém a kiskedvenc, őt mégse cseszegetik), és azért hozom zárójelben, hogy inkább apám, mert egyrészt anyunak kinyílt a szeme, és bocsánatot kért, és apám anyukámmal is ezt csinálja, most már egyre jobban, és anyunak elege van, hogy apám csak a fenekén ül itthon, hagyja öcsémet pimasznak lenni, rászólni nem lehet, apám mindent megcsinál inkább öcsém helyett, csak hogy öcsinek ne kelljen a kisujját se mozdítania (18 éves egészséges erős fiatal), mindent fizet neki zsebből, de többre nem ad, és ha anyu megelégeli és felhozza a válást, mert jogosan van elege, apám attól tartva, hogy nem lesz, aki kinyalja a fenekét, anyagi zsarolással áll elő, tudván, hogy anyu a kevés fizetése mellett képtelen lenne teljesíteni.


Szóval akármi miatt is ellenzik a párodat, beszéld meg vele, ha nem tudsz a szüleiden változtatni, az nem a te hibád, és legyél nagyon erős, mert úgy gondolom, nagy szükséged lesz rá. Akik összetartoznak, azokat összehozza a sors idővel úgyis, hiszen másoknál is megtörtént, még úgy is, hogy közben házasság is volt mással, de a sors nem engedte és ezután se engedi, hogy ne legyenek végül együtt azok, akik összetartoznak.

2008. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, de május legelején fogom tölteni a 18-at.Nagyon nehéz bánni a szüleimmel, mert nem érdekli őket az mai mondok, nekik semmi sem tetszik a srácban, pedig nem is ismerik, de nem is akarják megismerni!De kitartunk egymás mellett a sráccal, akár titokban, vagy valahogy és összeköltözünk, ha betöltöttem a 18-at!
2008. dec. 12. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Személyesen ismerek egy lányt, munkatársam volt, akit 19 éves volt. Fülig szerelmes volt egy srácba, aki sokkal idősebb volt nála és mivel idősebb volt, már komolyabb dolgok érdekelték. A leány hozzá akart költözni. A szülei azt mondták, hogy szó sem lehet róla, CSAK ha esküvő lesz. Az esküvő megtörtént, összeköltöztek, nagy tervezések, nagy szavak és álmok, pár hónapra rá tönkrement egy amúgy többéves kapcsolat. Ment volna haza könyörögni a bolond? Dehogy, másik sráchoz költözött... tehát, ha szarul is áll a szénád a szüleiddel, akkor se ezt a pisisenhozzáköltözök dolgot válaszd szerintem, mert - bár ne így légyen, de - nagyon gyakran végződik kudarccal. Vagy nem is. Tudod mit? Költözz oda. És ha rosszul sül el, akkor megtanulod egy életre, hogy mi a helyzet. Ne érts félre, semmi ironikusat nem szántam e sorok közé, bunkó sem akarok lenni, pusztán jótanács.
2008. dec. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján ott a szülők kényszerítették ki a házasságot, az összeköltözés feltételeként.,

Na ez a lehető legrosszabb megoldás!

2008. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!