Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nagynéniként nyithatok...

Én nagynéniként nyithatok számlát a tesóm fiának?

Figyelt kérdés

Anyuval gondolkodtunk rajta,hogy kellene nyitni egy számlát neki. Most 8 éves és az anyja elhagyta ezért tesóm neveli dehát…ő sem túl beszámítható. Elég rossz körülmények között élnek és tesóm nem fog ezzel foglalkozni,hogy mi lesz vele ha tanulni szeretne vagy bármi más mert napról napra élnek. Hogy lehetne ezt megoldani szerintetek úgy,hogy tesómnak semmilyen hozzáférése ne legyen a számlához? Nem bízom benne mert ha pénzről van szó akkor ő egyből vérszemet kap, és én ezt nem neki szánnám hanem unokaöcsémnek mert ha ez így megy tovább akkor ott áll 18 évesen minden nélkül és tanulni sem fog tudni, vagy egy jogsit megcsinálni, úgy ahogy ez velem volt.

Szerintetek ez kivitelezhető így,hogy ő még kiskorú? (8)


2021. okt. 3. 14:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss egy szamlat a nevedre es arra gyujts

Majd jelold be halaleseti kedvezmenyezenek a gyereket.

Igy tuti h o kapja majd meg ha esetleg elobb meghalsz mint ahogy 18 lesz. Utana meg siman atutalod neki a sajat szamlajara

2021. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Babakötvényre szavazok, az államkincstárnál ingyen vezetik.

A szülő kell a megnyitásához, de csak a gyerek fér majd hozzá ha elmúlt 18.

Bárki befizethez rá és jól kamatozik.

2021. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!