Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szeretnék még egy...

Mit tegyek? Szeretnék még egy babát. De túl nagy a korkülönbség.

Figyelt kérdés

Korán szültem, 16 évesen.A fiunk már 17 éves, én 33, a férjem 36 éves.Egyre jobban érzem hogy a fiunk felnőtt.Ma hazahozta a barátnőjét, és én rádöbbentem, hogy lassan már felnőtt ember.Szeretnék megint babaillatot, vágyom egy kisbabára.A párom is azt mondja, hogy hajrá, ha akkor helytálltunk, most már tényleg semmi akadálya.De.


A fiamnak, ha említem, csak felszínesen, nagyon ellene van.Pedig mindent megtudnánk adni neki, kivéve, hogy nincsenek nagyszülők.Jól menő vállalkozásunk van, saját 5 szobás házunk, kocsink, nincsen hitelünk, nyaralni járunk, szóval minden adott.

Félek, de annyira szeretném!Viszont azt sem akarom, hogy a fiam azt higgye, hogy osztoznia kell valamin is.Szerintem inkább féltékeny lenne, vagy nem is tudom.Lehet, hogy az ismeretlentől fél?Mit tegyek?


2010. szept. 1. 13:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Ez csak egy kis féltékenység, naná, hogy nem akarja az első számú helyet átadni. De mint mindent, ezt is meg lehet beszélni. A fiúval meg kell értetni, hogy a szülőknek is vannak vágyaik, kívánságaik, amit neki is tisztelnie kell. És természetesen az elsőszülött gyermek helyét a szívetekben nem veheti el senki és semmi.
2010. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

Mindent bele.Minden alapotok meg van hozzá. a nagy fiad csak féltékeny,ami úgy is elmúlik.Tanulja csak meg,hogy kell osztozkodni.....

Kívánom,hogy minnél elöbb sikerüljön a baba!! :D

2010. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%
Sztem ez kifejezetten az a téma, amibe a fiadnak semmi beleszólása nincs, még ha "felnőtt" is. Ha szeretnétek babát, akkor hajrá. Fiatal vagy még, belefér simán. A féltékenység kisebb korkülönbséggel is előfordul. Le kell vele ülni majd, elmondani, hogy miért döntöttetek a baba mellett, és neki el kell fogadnia ezt a döntést. Attól még ugyanúgy fogjátok szeretni, stb. stb.
2010. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak a fiadon múlik,akkor neki magyarázd el,hogy szeretnétek és győzd meg,hogy vele is fogtok foglalkozni.

Amugyis mindjárt felnőtt lesz és elhagy titeket : D

2010. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
35%

Ugyan! Ez rád meg a férjedre tartozik. :) NEm a fiadnak szülöd.

És ha meglátja, úgyis imádni fogja.

2010. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
35%

A lányom 16 éves volt,amikor 16 hónappal ezelőtt megszületett a kisfiam. Féltestvérek. Nem mondom megéltünk egy pár hónapig mindent, féltékenység, nem szeretlek anya rohamok, de megérte a harc. Imádják egymást, és csodálom a lányom!

Imádom őket!

Ja és én 37 éves vagyok!

Kívánom, hogy éld át így idősebben az anyaságot ismét!

Csoda!

2010. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Mit tegyél?


MAGADRA HALLGASS!

Ne a fiadra. A fiad csak végtelenül hálás lehet Neked, Nektek, amiért olyan fiatalon tisztességesen vállaltátok, felneveltétek Őt, mindent biztosítotok neki.


Épp írtad, lassan teljesen felnőtt lesz, "kirepül", tehát nem túl sokáig lesz rá konkrét, közvetlen hatással az otthoni élet, legalábbis ha feltételezzük, hogy elköltözik, egyetemre megy, stb.


Én BIZTOS, hogy nem a kb felnőtt gyerekem ellenérzésére alapoznék, hiszen ez a Te életed, neki pedig egy ilyen nagy döntésbe nem lehet beleszólása, vagyis, nem úgy értem, hogy ne törődj azzal, amit mond, de inkább kérdezd meg, mi a gondja a dologgal, mondd el neki, hogy Te mennyire szeretnéd, és hogy az ő "ellátását" ez nem befolyásolja.


Én biztos sosem álltam volna anyukám útjába, ha szeretett volna még gyereket, sőt, örültem volna neki.


Mostanában kell vállalnod, később nem biztos, hogy lehet, legalábbis kockázatosabb lesz, én tuti nem filóznék, ha valóban a férjeddel akarjátok, és megvannak a körülmények...

2010. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szülj megint csak a fiút hagyd békén had élje tovább az életét, ne neki kelljen vigyázni a gyerekre, ne neki kelljen éjszakázni mert nem tud aludni a sírástól stb... A te gyereked nem az övé.
2010. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
35%

ha ennyire nem szeretné, akkor megmondanám neki, hogy oké kisfiam, kiveszek neked egy lakást, adok pénzt, és akkor nem fog zavarni a baba.


sztem észbe kap.

2010. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyértek a 17:00-as hozzászólóval.Ha akar szülj,de magadnak és a férjednek,ne a fiadnak.Ha ő nem fog a kicsivel foglalkozni akkor ne eröltesd.Biztosíts a nagynak is nyugodt környezetet,ahol tanulni tud például az érettségijére.Igaza van abban,hogy tart attól,hogy megváltozik minden.Meg is fog.Más lesz a család életritmusa ezután.Ha lehet őt ne terheld a pici dolgaival,hadd élhesse továbbra is a saját életét.A féltékenység baromság,nem ez a baja,hanem az ismeretlentől való félelem és az,hogy hiába kérdeztétek meg a szava nem ér semmit,mert a döntés a ti kezetekben van.
2010. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!