Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szeretnék még egy...

Mit tegyek? Szeretnék még egy babát. De túl nagy a korkülönbség.

Figyelt kérdés

Korán szültem, 16 évesen.A fiunk már 17 éves, én 33, a férjem 36 éves.Egyre jobban érzem hogy a fiunk felnőtt.Ma hazahozta a barátnőjét, és én rádöbbentem, hogy lassan már felnőtt ember.Szeretnék megint babaillatot, vágyom egy kisbabára.A párom is azt mondja, hogy hajrá, ha akkor helytálltunk, most már tényleg semmi akadálya.De.


A fiamnak, ha említem, csak felszínesen, nagyon ellene van.Pedig mindent megtudnánk adni neki, kivéve, hogy nincsenek nagyszülők.Jól menő vállalkozásunk van, saját 5 szobás házunk, kocsink, nincsen hitelünk, nyaralni járunk, szóval minden adott.

Félek, de annyira szeretném!Viszont azt sem akarom, hogy a fiam azt higgye, hogy osztoznia kell valamin is.Szerintem inkább féltékeny lenne, vagy nem is tudom.Lehet, hogy az ismeretlentől fél?Mit tegyek?


2010. szept. 1. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mindenféleképpen válalljtok be még egy gyerkőcöt! A családomban nemrég született egy kisfiú, akinek a növére 16 évvel idősebb, eleinte nagyon ellene volt (még gúnyneveket is adott a babának, amíg a pocakban volt), de ma már elválaszthatatlanok, pedig a kisfiú egy igazi haramia; hidd el a fiad is imádni fogja a tesóját! :) Sok sikert és boldogságot!
2010. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Hármasban üljetek le és beszéljétek meg, ha értelmes fiú (és szerintem az), akkor megfogja érteni, hogy még fiatal szülők vagytok, vágytok egy új babára. Egy idő után biztosan megbarátkozna vele, ez 100%.


Engem anya 40 évesen szült, a 10-15 év van a testvéreim és én köztem, de annyira örültek nekem, hogy csak na. :-) A mai napig jóban vagyunk, szeretnek, mindent megkapok tőlük, amit egy testvértől lehet. :-)

Szerintem vágjatok bele! :-)

Sok szerencsét, egészséges babát! :-)

2010. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

A fiad nem sokára lelép, szóval ha szeretnél egy gyereket, akkor hajrá, ebben már nem a fiad hozza meg a döntést.


Ha mindketten, a férjeddel szeretnétek, akkor miért is ne?

Van aki a te korodban szüli az elsőt:)

2010. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

Vállaljatok még egy babát..fiatalok vagytok..más ilyen idősen kezdi a gyermeknevelést!A fiad is meg fogja érteni,hogy mire vágytok,hisz mint írod is..már ő is lassan felnőtt!

mindenetek megvan..egy percig nem gondolkodnék!Meg fogja szeretni a kicsit a fiatok is..csak most furcsa neki ez a helyzet!Sok sikert a döntésben..és kívánom,hogy újra babaillat lengje körbe a lakást!!:)))

2010. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nyugodtan vágjatok bele. Minden adott egy babához, sőt még több is. És a fiadnak pedig nem kell félnie semmitől. Vannak sokgyerekes családok, ahol nem két-három gyerek van, és mégis megkapja mindegyiik gyerkőc a kellő szeretetet.

Emellett ahogy mondtad, a fiad lassan felnő. Ilyen korban az emberek (a fiúk meg általában még inkább) nem igényelnek már sok babusgatást. Talán azért nem lelkesedik annyira érte, mert nem családcentrikus, vagy szimplán csak hidegen hagyja a dolog.

Szóval szerintem hajrá, nincs mitől tartanotok! Sok sikert és boldogságot hozzá! :)

2010. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha ennyire szeretnétek vállald be, de előbb ülj le a fiaddal és kérdezd ki, hogy miért tiltakozik ennyire, mit érez, stb.

Lehet ha leültök mélyebben elbeszélgetni a fiad is megnyugszik, vagy ha más nem te megértheted miért ellenzi annyira, és talán szolgál valami ötlettel a megoldásra.

2010. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

szerinem is válaljátok be nyugodtan.egy 17 évesnek már lehtne annyi esze,hogy nem féltékeny a saját testvérére.egy kisgyereknél még oké,de hát ő már csak nem gondolhatja azt,hogy háttérbe szorul a pici miatt.

amúgy is a te és a férjed döntése ha ti szeretnétek akkor majd megbarátkozik a gondolattal.

2010. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is csak furcs a fiadnak a helyzet és a gondolat hogy az anyukája terhes és babázik,de idővel megfog békélni sőt imádni fogja a tesóját,ez teljesen biztos!!

Hajrá!!!!!

Örülten szuper babát várni:-))))

2010. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
72%

Szia!

Szerintem nyugodtan vállaljátok be a babát. Nálunk is hasonló volt a szitu. Anya és Apa szerettek volna kisbabát, de bátyám ellenezte a dolgot, mert félt, hogy anyának vmi baja lesz... De végül bevállalták, ekkor bátyám 17 volt én 13. És miután megszületett a húgom, annyira nagy volt az öröm. A bátyám is nagyon-nagyon imádja. Azóta már eltelt 8év és mindenki örül, hogy van kicsi a családban, így nem unatkozunk!:)

A fiatok már nem kisgyerek,meg fogja érteni a dolgot.

Szerintem érdemes belevágni! Sok sikert hozzá!

2010. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok.

Szeretném tiszta szívemből, és a férjem is mellettem áll.

A fiam értelmes, okos, jó tanuló, nem csavargó, és nem mellesleg családcentrikus.Viszont látja maga körül némely családban a káoszt, és szerintem azt hiszi, hogy kizökkenne a megszokott kerékvágásból.Mindent megkap, nyilván a normális keretek között, és ez ezek után sem változna.A szeretetem nem osztódna, hanem duplázódna.

2010. szept. 1. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!