Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek a nőnek ez...

Szerintetek ennek a nőnek ez így jó? Vagy a családjának?

Figyelt kérdés

Nem dolgozik, 4 éves a gyerekük. Az apukája 1 éves korától külföldön dolgozik, a felesége nem dolgozik. A nő eljár takarítani 1000/óra díjért, de azt sem mindennap.

Azt mondja hogy más munka nem jöhet szóba, nem talál illetve olyan van ahol reggel 6 órai kezdés van vagy késő délutáni végzés. Egyedül megoldhatatlan.

Én a párja munkatársának vagyok a felesége, hasonló cipőben csak én a gyest kapom. Én terveim szerint egy 4-6 órás bejelentett állást szeretnék mondjuk lidlben de ahogy elmondja az lehetetlen.

Hamarosan nekem is lejár és félek. Nem tudom a férjemnek mi az elképzelése, nem fogja azt hinni hogy eltartott vagyok?


2021. szept. 21. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem annak a nőnek ez így jó és a családjának is jó, különben változtatnának ha rossz lenne.

Az hogy a te férjednek mi a véleménye nem idegeneknek kéne tudni.

2021. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi közöd hozzá? Nekik így jó, különben nem csinálnák
2021. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Bírom, hogy mindenki ennyire bele tud mászni más életébe.

Az, hogy nekik ez jó-e, ők tudják, vagy akár te is SZEMÉLYESEN megkérdezheted. Azt azonban tisztázzuk, hogy nem mindenki él ugyanolyan életkörülmények között.


Van egy ismerősöm aki nem dolgozik, és egy fia van. Vezeti a háztartást és foglalkozik a gyerekkel. Az apának átlag keresete van, megéldegélnek, semmi luxus.

Rávághatnánk, hogy jajjjde elítélendő és eltartott az anya.

Most pedig hozzáteszem a háttérsztorit amit nem mond el mindenkinek: a gyereke durván hiperaktív. Rengeteget kell vele foglalkozzon és a tanulást is extrém módon kell játékossá tegye. Rengeteg figyelmet igényel és rendszeresen kell vigye pszichológushoz, foglalkozásokra és gyerekek közé. Rengeteget olvas a neten, hogy miként kell ilyen gyerekekkel foglalkozni és annyira jól megoldják, hogy már több ember is kért tőlük látogatást, hogy megismerjék a módszerüket. Ja, hogy már nem elítélendő? Mert mostmár a külvilág tudja, hogy nem csak "mos, főz, takarít és vigyáz a gyerekre"?

Nincs semmi közöd más életéhez, nemhogy elméleteket gyárts, hogy nekik hogy jó és hogy nem.

2021. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy jön ide az a másik nő.

Most te sem akarsz dolgozni?

2021. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs semmi ilyenről. Nem ítelem el, megsem fogalmazódott ilyen bennem. Csak elmondása alapján kereskedelmi szakmája van, abban dolgozott a gyereke előtt nem tud elhelyezkedni mert az hogy este 19 és 22 órakkor végezzen, vagy hogy reggel 6ra ott legyen mire kinyit a bolt nem fér bele, mivel ő is akárcsak én egész héten helyt kell álljunk a gyerek körül. Mivel neki is olyanok a körülményei hogy nagymama messze, vagy nem akar foglalkozni a gyerekkel mint nekem.
2021. szept. 21. 17:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy: beszélj a pároddal, ne azt lesd hogy más mit csinál. Kettő: apuka lazán kivonult a mindennapos gondozási feladatokból: mégis hova ugráljon a nő egy négy éves mellől a takarításon kivül?
2021. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Beszéljétek meg.

Egyébként sosem értettem, hogy mondhatják valakire, hogy kitartott, aki neveli a gyerekeket, főz, mos, takarít. Most ha nem csinál semmit, házvezetőnője van, gyereket sem neveli, nem is dolgozik, akkor megértem - én is ismerek olyat. De hogyha nem erről van szó, csak keres annyit a férfi, hogy ne szoruljanak rá, az más. Az meg a kedvencem, amikor az anyuka teljes fizuja rámegy a bébicsőszre meg arra, hogy más főzzön helyette, ahelyett, hogy saját maga nevelné a gyerekét... Mindezt azért, hogy elmondhassa, hogy ő nem eltartott.

2021. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Attól, hogy neki jó, nem biztos, hogy neked is az lesz. És fordítva.
2021. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Akkor most dolgozik a nő vagy nem, Mert egyik szavad a másikat üti.
2021. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egyébként azt is elfelejtettem mondani hogy a férje nem engedte vissza oda dolgozni ahol dolgozott, mert kimerítő lenne mindent egyedül. A nő viszont otthon már depressziós lett, és képzelt betegségei lettek.

Ezt csak azért írtam le hogy teszem fel erre a havi plusz 20 ezerre ha van annyi vagy legyen 30-40 erre sincsenek rászorulva.

2021. szept. 21. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!