Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Belemenjek?

Mit tegyek? Belemenjek?

Figyelt kérdés
Apám beiratkozott egy iskolába Budapesten, ahová hétfőtől-péntekig kell bejárnia. Ő 180 km-re lakik, mi pedig Budapesten lakunk a férjemmel, így megkérdezte, hogy ideköltözhetne-e hozzánk 1 évre, amíg tart a sulija. Nap mint nap vonatozni, bejárni ilyen messziről embertelen. Albérletre nincs pénze, nagyon magasak még a szoba árak is. Viszont ez azt jelentené, hogy fel kell adnunk férjemmel az eddigi kényelmes életünket, nem csinálhatunk amit akarunk, mert tekintettel kell lenni apámra. Férjem nem szívesen, de belement. Én még gondolkozok mi legyen.
2021. szept. 17. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
0%
A 37-es a válasz arra, miért akar beköltözni hozzátok. Sunyi az öreg.
2021. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
97%
Felnőttek vagytok mind és szerintem ezeket meg lehet beszélni. Én nem szeretném megosztani a lehetőségtől, hogy részt vegyen a tanfolyamon. szépen el magyaráznám neki milyen feltételekkel jöhetne. Ha neki megfelelnek az én elképzeléseim, akkor áldásom rá. És mivel ő költözne hozzátok így neki alkalmaszkodni kellene a ti szabájaitokhoz. Ha majd be költözve mégsem teszi, akkor fel is út le is út
2021. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

#34 Azért férjjel, 28 évesen én se kislány vagyok.

Lehet, hogy neked mindez alap, de én évente találkoztam 3-szor apámmal, most pedig hirtelen lakjunk is együtt. Ugyebár 180 km választ el és eddig ő is dolgozott, én is. Persze tudom a mai világban már annyi megoldás van, hogy beszéljünk, de látod nálunk így alakult.

Nekem is rossz érzés, hogy nemet kell mondanom, azért is tettem fel a kérdést.

2021. szept. 17. 13:03
 44/63 anonim ***** válasza:
64%
40, hahó, ez korhatáros középiskolai képzés (konrétan eü szakközép, igazgatásilag csatolták a SE-hez, de mezei középiskolák)
2021. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
80%
Ha megtudja a bácsi, hogy albérletben kéne laknia, rögtön nem akar már tanfolyamra járni, oda a teljes panziós nyugdíjas élet.
2021. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
83%
Nem mennék bele.
2021. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
38%
Összefoglalva: a bácsi elvesztette a feleségét, aki kiganajozta, ő mocsokban lakik, lusta rendben tartani a ruháit és a lakását, ezért be akar költözni valahová, ahol továbbra is kiszolgálják. Mivel úgy gondolja, már eleget dolgozott, a továbbiakban pénzt keresni sem kíván. De ezt, ugye, így nem lehet előadni a kis lakásban élő házas lányának, akinek a nyakára menne (nem betegen egészségesen...), ezért kitalált egy tanfolyamos dolgot, nem véletlen, hogy neve sincs a pszeudo-tanfolyamnak.
2021. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom, a spórolt pénzét az eltartásért odaadná, azután ez már akadálya lesz a különköltözésnek, mert "a pénzem bezzeg jó volt, engem meg kidobnál!"...
2021. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
20%
Albérletből is kihajítják, ha ilyen szutykos a környezetére, az nem megoldás. Egyszer csak, úgy egy hónap múlva, jönne a bőröndjével az ajtóban, hogy "kidobtak, menjek a híd alá?". Mindenképpen nálatok fog kikötni, kérdező.
2021. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
38%
Nekem eszembe sem jutna, hogy ne fogadjam be az apámat aki felnevelt. Még ha valami iszákos lenne, de nem az.
2021. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!