Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Belemenjek?

Mit tegyek? Belemenjek?

Figyelt kérdés
Apám beiratkozott egy iskolába Budapesten, ahová hétfőtől-péntekig kell bejárnia. Ő 180 km-re lakik, mi pedig Budapesten lakunk a férjemmel, így megkérdezte, hogy ideköltözhetne-e hozzánk 1 évre, amíg tart a sulija. Nap mint nap vonatozni, bejárni ilyen messziről embertelen. Albérletre nincs pénze, nagyon magasak még a szoba árak is. Viszont ez azt jelentené, hogy fel kell adnunk férjemmel az eddigi kényelmes életünket, nem csinálhatunk amit akarunk, mert tekintettel kell lenni apámra. Férjem nem szívesen, de belement. Én még gondolkozok mi legyen.
2021. szept. 17. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
23%

10

Van olyan élethelyzet, mikor a szülő szorul a gyereke segítségére. Persze nem kell rá főzni, mosni, de ha esetleg nem tud férfi létére, sztem még az sem lenne gáz, ha a lánya segítene neki.

2021. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól értem, egy évig semmit nem fog keresni, nappalin fog tanulni? Kissé fura ez egy középkorú embertől, de ha van félretett pénze, és erre akarja szánni, végül is az ő dolga.


De egyvalami piszokul böki a csőrömet!

Normális ember először fölveti ezt a lányának, és utána dönti el, jelentkezik-e arra a tanfolyamra. Mert ugye jelenleg az a helyzet, hogy kb. kész tények elé állított titeket: albérlet túl drága, napi vonatozás szintén az lenne + borzasztóan fárasztó. Egyetlen megoldás, hogy nálatok lakik. Na ezt előre meg kellett volna beszélnie, és csak akkor jelentkeznie, ha már ti fixen mondjátok, hogy nálatok lakhat.


Hogy te belemenjél-e? Te ismered őt. Ha együtt lehet vele normálisan élni, akkor igen.

Az azért durva lenne, ha emiatt nem jöhetnének át a barátaitok. Nyilván jöjjenek, max. esti bulikat úgy kell rendezni, hogy apukád tudjon pihenni és tanulni a kis szobájában. Abból viszont miért csinálsz problémát, ha meg merészeli kérdezni, hová mentek, mikor jöttök haza? Hát ennyire tán nem utálod őt!

2021. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:

Egyetemen lenne ez a felsőfokú képzés.

#9 Anyukám mosott rám, amikor kis pisis voltam, de ez nem tartozik ide.

2021. szept. 17. 12:08
 14/63 anonim ***** válasza:
75%
Nincs egy éves felsőfokú szakképzés.
2021. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
16%
13 Teljesen mindegy, ennyivel mindenki tartozik a szüleinek...
2021. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
98%

Amikor jelentkezett, hogy tervezte a bejárást? Ilyen távolságból ez is szempont (kellett volna legyen). Ha csak rátok szorulva tudja megoldani, akkor előre úgy kalkulált, hogy befogadod és könnyen lehet, hogy tovább is maradni akar majd. Ha volt más terve is a bejárásra, abban segítenék, de ez így nekem bűzlik. Nem vagy köteles másfél szobában kerülgetni egymást, ha belekényszerítenek sem. A férjed rendes ember, mert belement, de gyorsan ütközni fognak a szokásaitok és akkor kinek az oldalára állsz?

Szinte biztos, hogy a magánéletetek egy évig korlátozott lesz miatta. De csináljátok, ha le tudjátok tisztázni a dolgokat. Még jól is alakulhat. (Szerintem nem fog, de a remény hal meg utoljára.)

2021. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
86%

Háááát..

1. bizti, hogy leülnék vele és átbeszélném a feltételeinket.

2.Ha pl. 50 ezret kérsz a kajáért, mosásért , mindenért, arra húzni fogja a száját? (gyereket szokták támogatni, nem fordítva- ill. ez nem az az eset)

3. 50 ezerért már bérelhet egy szobát magának valahol pesten és akkor nincs konfliktus.

Ugye nem azért menne hozzátok, hogy így spóroljon?Ugy értem, hogy remélem csak az utazással járó időpocsékolást akarja megúszni, nem az élettel járó egyéb kiadásokat???

2021. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
89%
Ha a kérdező is arra gyanakszik, hogy apukája eltartást akar, akkor az úgy is van, ő ismeri. Viszont lehet, hogy kamu a képzés. Ezt ki kell deríteni, mert hazugsággal nem vállalhatják.
2021. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

Így van, most 1 évig nem dolgozna, csak tanulna, de van félretett pénze amiből eléldegél, viszont albérletet fizetve nem tudná 1 évig kihúzni.

Azt mondta, ha nemet mondunk, akkor kiiratkozik, mert nem tudná hogy megoldani.

Alapvetően együtt lehet vele élni, nem veszekedős típus, de a háztartás teljesen rám maradna (és a férjemre). Csak amit írtam, hogy szeret kérdezősködni, hogy mit hogy és miért csinálunk, ezzel viszont az őrültbe tud kergetni.

#12 Nem gond, hogy megmerészeli kérdezni, csak nem szeretnék újra úgy élni mint tizenévesen, hogy be kell számolnom, hogy hova megyek, meddig maradok. Nem szeretném, ha mondjuk a munkából 1 órával később érek haza, mert beugrok a boltba vagy valahova és már hívna, hogy mi van velem, mert nem értem időben haza.

2021. szept. 17. 12:20
 20/63 anonim ***** válasza:
85%
Keressetek neki egy szobát, tessék, ez pl. 40 ezerért havonta plusz rezsiért, ennyibe akkor is bele fog kerülni nektek, ha nálatok lakna: [link]
2021. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!