Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Belemenjek?

Mit tegyek? Belemenjek?

Figyelt kérdés
Apám beiratkozott egy iskolába Budapesten, ahová hétfőtől-péntekig kell bejárnia. Ő 180 km-re lakik, mi pedig Budapesten lakunk a férjemmel, így megkérdezte, hogy ideköltözhetne-e hozzánk 1 évre, amíg tart a sulija. Nap mint nap vonatozni, bejárni ilyen messziről embertelen. Albérletre nincs pénze, nagyon magasak még a szoba árak is. Viszont ez azt jelentené, hogy fel kell adnunk férjemmel az eddigi kényelmes életünket, nem csinálhatunk amit akarunk, mert tekintettel kell lenni apámra. Férjem nem szívesen, de belement. Én még gondolkozok mi legyen.
2021. szept. 17. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább azt nem értem, hogy ha már befogadnád, és nem dolgozna, hanem csak tanulna, akkor mi az, hogy teljesen rád maradna a háztartás? Ha már odaül az ember mások nyakára, akkor azért csak megtesz annyit, hogy mondjuk kitakarít egy héten egyszer, meg kipakolja a mosást meg a mosogatógépet / elmosogat, ha nincs gép... Ezekhez semmi tudás nem kell, nem az a kategória, hogy nem tanult meg főzni, mert mindig megcsinálták helyette.
2021. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt mondom majd inkább szobát keressen.

2021. szept. 17. 12:50
 33/63 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, utánanéztél a neten, pontosan létezik az a képzés? Tudsz ide kitenni róla linket? Attól még apádat se, meg téged se fog felismerni senki. Őszintén szólva nappali képzésre tizenévesek járnak, nem középkorú apukák. Ezeknek a képzéseknek mind van levelező vagy esti változatuk is, miért nem arra iratkozott be apád, ha nem az eltartásra meg az ingyen lakásra-kiszolgálásra hajt?
2021. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
36%

"Annyit felajánlok, hogy segítek olcsóbban keresni szobát például ismerős útján vagy néha átjöhet hozzánk megvacsorázni." Annyira gáz ez az egész vita, meg ez a hozzáállás.

Nem az, ez tényleg nagyon kényelmetlen helyzet, de ha nem volt rossz apa, ennyivel tartozik az ember egy szülőnek, egy családtagnak.

Az, hogy kérdezget, az még teljesen OK szerintem, hiszen egy fedél alatt laknátok, azt kellene tisztázni, hogy ennek nem szabad számonkérésbe átcsapnia. Másrészt neked sem kell túlreagálnod, ha CSAK kérdez.


Ha nekem azt mondaná a lányom, hogy "néha átjöhet hozzánk megvacsorázni", azt én nagyon megalázónak tartanám.


Persze, felnőtt vagy, a te dolgod. Én sokkal többet is megtennék az apámért, mert szeretem és mert megérdemli, és én már VALÓBAN felnőtt vagyok, és nem problémáznék azon, hogy megkérdezi, mi az aznapi programom és attól sem esne le a gyűrű az ujjamról, hogy elétegyek egy tányér ételt (Én magamtól vásárolok be neki néha, és meg is főzök neki időnként, sőt, le is ülök vele megenni, hogy ne egyen egyedül, min. hetente kétszer, csak mondom. Ettől még nem csúszom vissza "gyerekstátuszba" és nem is érzem kihasználtnak magam.)

2021. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemen nincs középfokú képzés. Egyre jobban belekeveredsz, most jön az, hogy köszi a válaszokat és lelépsz 😂
2021. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
33, ne legyél már butus, nem a papa vetít.
2021. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
Anya megcsinált helyette mindent, nincs hozzászokva. Mióta egyedül van felhalmozza a mosatlanat és a mosnivalót és csak akkor mos, ha már nincs mit felvenni. Na nekem ehhez nem lenne gusztusom, szóval inkább mosnék rá, csak ne kelljen kerülgetni még a mosatlant is.
2021. szept. 17. 12:55
 38/63 anonim ***** válasza:
76%
2-3 hónap múlva csúnya veszekedések lesznek itt, és apuka titeket fog vádolni, hogy nem lehet miattatok megint gyerek iskolás nappalin. Egy megoldás van, ha ő ettől fogva nem akar az eltartására pénzt költeni, hogy kivesztek neki egy olcsó szobát saját költségeteken. Gondolom, az meg azért nem felel meg neki, mert nem kap ingyen enni meg mosást. Szerintem ha külön albérlete volna, akkor is nálatok lenne állandóan. Főleg azt nem értem, ha ő "nem szeretne" dolgozni, azt nektek mért is kell elfogadnatok? Úgy fest, apuka hozzátok nyugdíjba fog menni.
2021. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
86%
#15 semmivel nem tartozik senki a szüleinek.. nem azert kell gyereket vállani hogy "jaj ő majd eltart ha öreg leszek" meg hog hogy majd rá akaszkodjal ha valami bajod van...
2021. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
83%
De van egyetemen középfokú képzés, pl.: [link]
2021. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!