Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlen, hogy az én...

Kellemetlen, hogy az én részemről csak a szüleim lesznek az esküvőmön?

Figyelt kérdés
Anyósom ma beszólt, mert az esküvőnkre csak a szüleim jönnek el, mivel mással nincs jó kapcsolatom. Emiatt a tanúm is kérdéses volt, de végül egy barátunk lesz. Már 8 éve együtt vagyunk, így közös barátaink vannak, de az esküvőnkön leginkább a párom rokonai lesznek jelen és néhány barát. Nekem amúgy is csak az ikertestvérem lenne még, akit szivesen meghívtam volna, de évek óta köszönő viszonyban sem vagyunk. Illetve az unokatesóm lett volna a tanúm, de jelenleg misszióban van, így sajnos ő sem tud eljönni. Szerintetek igaza van anyósomnak, hogy kellemetlen, hogy az én oldalomról csak 2 személy lesz, a páromnak meg több, mint 50? (Neki nagy és összetartóbb családja van)
2021. szept. 8. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha mással nem vagy jóban, akkor ez van.


Ami kellemetlenebb, hogy eszerint bekerülsz egy nagy és összetartó családba, ahol megjegyzést tesznek arra, aki másmilyen viszonyok közül jött. Ez még okozhat problémákat a későbbiekben!

2021. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Én visszakézből mondtam volna neki, hogy "ne haragudjon anyuka, de az én esküvőm lesz, vagy a magáé? Ugyanis a saját esküvőmre azt hívok meg, akit akarok, és erre vonatkozólag egyetlen vendégnek, se rokonnak nincs véleményezési joga."
2021. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Ez az egész nem ér meg egy kérdést. Nincs miről beszélni. Aki ott van mulat, aki nincs nem számít. Ha olyan nagy a szeretet náluk, akkor nem macerálna, hanem sajnálná hogy nem lesz több vendéged. De valószínűleg kirakatszeretetben élnek. De lehet hogy Te spirázod túl. /Dugd meg az anyóst is! Lehet hogy az a baja! :)/
2021. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy szeretik egymást, csak összetartóak, akkor is beszélnek egymással, ha amúgy a pokolba kívánják a másikat.

#3 A menyasszony vagyok, szóval aligha ez a baja. Nincs különösebb bajom vele, főleg mert alapból 1200km-re lakik, most csak ideiglenesen van itthon.

2021. szept. 8. 11:33
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként szó szerint mit mondott? Milyen volt ez a "beszólás"?

Nem lehet, hogy szimplán csodálkozott, csak te gondolod túl az egészet?

2021. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Maga a szituáció szomorú.
2021. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk pont fordítva lett volna ha lett volna lagzik ,de nem lett mert a páromat úgy nevelték ,hogy a család átok és mindenkit utálni kell ,mert mindenki kihasználja őket ,sosem tudta azt ,hogy milyen egy összetartó családba tartozni , nálunk mindig volt családi összejövetel ,mindig voltunk 60an kb évente többszőr , ezért a mi lagzinkon is úgynézett volna ki ,hogy az én részemről 60fő ,az ő részéről 7fő, de mióta együtt vagyunk én sem veszek részt az ilyen családi összejöveteleken mert ő rosszul can az ilyenektől ,a saját tesóm esküvőjén vesztünk össze ,mert ő hiszti rohamot kapott ,hogy ő haza akar menni ,mert nem érzi jól magát,meg mindenki csak álszenteskedik, őt erre nevelték ,hogy csak ők a jó tiszta szerető család,mindenki más egy semmit érő ember. :) Ezért nem tartottunk lagzit ,csak aláírtuk a papírt az anyakönyvezetőnél és mentünk haza. Az álmom nem teljesült ,de ez van , inkább legyen ez ,mint folytonos veszekedés.

Kérdező nem ciki ,ha neked csak a szüleid lesznek ott , ti így vagytok egy család , nem kell azzal foglalkozni ,hogy ki mit gondol az a ti napitok lesz ,ha meg anyósod továbbra is pattog mond neki azt ,hogy köszönöm anyuka ,de nem maga fizeti a lagzim , és nekem csak azok lesznek akik igazán számítanak és nem nagyzolásból tartok kb 1000000ft-os lagzit(mint maguk)

2021. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez nem kellemetlen, erről nem te tehetsz. Anyósod fura, hogy szóváteszi. A férjem részéről is jó ha 5 fő volt. Ez van, semmi gond nem volt belőle.

Én a helyedben ráijesztenék anyósra hogy inkàbb 2 tanús esküvőtök lesz. Biztos elveti a kellemetlen jelzőt csak azért hogy elmehessen.

2021. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőnk tavaly volt.

Igaz nagyon szük, kb 15 fő.

Közös barátok és csak az én szüleim. Anyóst nem hívtuk meg, mert én utálom. Nekünk így volt jó.


Múlthéten voltunk egy lagziba, kb 80fő. A menyasszonynak vagy 20 rokona, a vőlegénynek csak az anyja. Többi közös barát...


Mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné. Anyósodnak pint az égvilágon semmi köze hozzá.

2021. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Te/ti eskuvotok v anyóse?

Mit foglalkozol vele,azt hívsz meg akit akarsz, nehogy már más mondja meg édes jó isten

2021. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!