Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felköltözzek apához, vagy...

Felköltözzek apához, vagy maradjak itt anyánál?

Figyelt kérdés

Mostanába sokszor felmerül bennem ez a kérdés: Fel költözzek apához (Bp.), vagy maradjak itt anyánál(miskolc)? 14 éves vagyok. Eddig itt laktam anyával. Szüleim 13 éve elváltak. Apával elég ritkán találkozom, de tartjuk a kapcsolatot. De mondta, hogy örülne, ha ott folytatnám majd gimis időszakomat. Még van 1 évem. Szerintete mit tegyek? Apával sokkal jobban elvagyok, jobban megértjük egymást, olyanok vagyunk mint jóbarátok kb (: . Anyával sokat veszekekdünk, de elvagyunk néha. ITt szinden minden emgkapok, de tényleg nem panaszkodom. Apánál viszont lehet nem így működne a dolog...

Szerintetek itt bírnám hagyni anyát 13 év elteltével?.. Vagy maradjak itt? Egyébként is nagy "álmom" hogy pesten lakjak, szóval nem tudom :/ ..


2010. aug. 30. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
szerintem maradj anyukaddal...
2010. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én a helyedben még maradnék anyukáddal, mert azért a gimi eléggé meghatározó lesz a következő években és sok olyan dolog történhet még veled, amit anyukáddal jobban meg tudsz majd beszélni. Ráadásul szerintem "vidéken" sokkal jobb alapokat kapsz az élethez, valahoyg barátságosabb és oldottabb ott a környezet.

Majd ha egyetemet választassz akkor menj fel Pestre, örülj neki, hogy lesz hol laknod és mindig tudsz majd apukádhoz fordulni, ha bármilyen problámád adódik. Suli után meg ha akarsz ott is maradhatsz dolgozni, de ki tudja merre sodor majd az élet!

2010. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bocipók ***** válasza:

Szerintem még maradj 4 évet, a főiskolát meg végezd el Pesten. Apudat sem biztos, hogy annyira ismered (lakva ismerszik meg az ember), lehet, hogy vele is lennének összetűzések és akkor mit csinálsz? Visszaköltözöl? Félbehagyod a sulit?

Még fiatal vagy, várj néhány évet.

2010. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
A legjobb egyedül lakni. De az neked még nem most lesz. Akkor lesz majd szabad életed.
2010. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj anyuddal!Azért mondom ezt, mert tapasztalatból tudom, hogy attól hogy ha néha találkozol apuddal és jól megvagytok, még lehet hogy ha együtt élnétek kikészítenétek egymást!Mi is így vagyunk ezzel :)


20L

2010. aug. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amikor vele vagyok, akkor van hogy 1 hónapig is ott vagyok(nyáron) és elég jól elvagyunk (: ..
2010. aug. 31. 00:47
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Elhagynád anyukádat, aki 14 évig nevelt, mindent megadott? Hát elég nagy szemét lennél.
2010. aug. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom :S

De hiányzik apa nagyon!

2010. aug. 31. 02:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Jéé, leponzotatok? Akkor már én is belekezdek a mókába. Sőt, másik gépről is:)
2010. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Elhagynád anyukádat, aki 14 évig nevelt, mindent megadott? Hát elég nagy szemét lennél."


Mert talán kötelező volt neki gyereket szülni, mi? Ne csináljunk már belőle mártírt.

A kérdezőnek meg:

Könnyű úgy jóban lenni valakivel, hogy nem élünk vele együtt, csak néha, kiemelt alkalmakkor, amikor figyelni tudunk egymásra és csak a jó oldalunkat mutatjuk.


Amúgy praktikus szempontból jó lenne ha pestre költöznél, több itt a lehetőség mindenre, de akkor ezt a szempontot kéne kidomborítanod a szüleidnél és nem azt, hogy közöttük választasz. Fogjátok fel úgy, hogy bentlakásos gimi :)

Amúgy ha majd apáddal élsz, vele is lesznek veszekedések meg nézeteltérések, anyáddal meg javul majd a viszonyod mert megszűnnek a mindennapi súrlódások köztetek, szóval a kettejükről benned kialakult kép szépen árnyalódik majd. Én belevágnék.

2010. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!