Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha apám alkoholista?

Mit tegyek ha apám alkoholista?

Figyelt kérdés
17/L. Gyerekoromba sokat ivott sőt rengeteget volt ivot pár hétig majdnem 1hónapig és igy felváltva anya beteg is..nemis nagyon birja énis csak a napokat sirtam és feküdtem anyát verte néha ..elment elvonóra jó lett minden pár évig..és most megint 3hónap alatt 4x is h töb napig közte meg 1-2x..nem birjuk:S tesom se már:( jön az iskola is igy eljárni..gonodlkozni mi van otthol.. mit tehetek a semmin kivül?:(
2010. aug. 30. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én menteném, ami menthető, az apád közeléből. Legalább magadat.
2010. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
költözz a mamádhoz. biztos együttműködnének és akkor apád talán rájönne hogy nem kéne......
2010. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, mint Te most. Azzal a különbséggel, hogy minket, gyerekeket is vert apánk (szíjjal). Mindig hazudozhattam az iskolában, és takargathattam testnevelés órákon a lábamat, hogy mik azok vöröses-lilás foltok. Nem telt el nap verés és üvöltözés nélkül. Legszívesebben elmenekültem volna, de nem volt hova. Szólni senkinek sem mertem. Ezt a mai napig sem tudja senki sem a családon kívül, hogy apánk miket művelt. Anyám nemes egyszerűséggel azt mondta(neki nem volt betegsége), hogy anyagi függőség. Ő is dolgozott, de apám nagyon jól keresett. Anyám pedig nem volt képes lemondani a luxuscikkjeiről, inkább nézte ahogyan szenvedünk mi, a gyermekei, és ő is..

Nem tudom mit tudnál tenni, tudom, hogy nehéz róla beszélni, és mégnehezebb segítséget kérni..

2010. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Apád egy beteg szerencsétlen lúzer!


Most ez a diagnózis volt, mert minden alkoholista az!


A beteggel 2 dolgot lehet tenni.


1 megpróbálod meggyógyítani!

2 megszabadítod a szenvedéseitől!



Az elsőt már próbáltátok, tehát marad a második.

De egy vmit ne felejts el, és gondolkodj el rajta.


"Zsák a foltját" szerintem sokminden van amiről nem tudtok, és az FIX hogy anyátok sem egy ártatlan szent Szűz Mária!



Megoldás lehet az elköltözés, vagy apátok kidobása, stb.

Vagy te koccolj le otthonról ha már elmúltál 18.

2010. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16 évesen is el lehet költözni. Az apád úgysem gyógyul meg, ha ő nem akarja.
2010. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

anyámat békén lehet itt és msot hgagyni van neki elég baja az életbe!!


és apám meg miért iszik ne anyámat okoold mert örökölte a drága jó nyomorék apjától aki már meghalt..mehetne ez is utánna

2010. aug. 30. 21:27
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem volt alkesz rokonom, így max. csak okoskodhatok.

Nem tudom, de én azt mondom, a legjobb az őszinteség.Beszélj az öreggel és mond el, mennyire mélységesen szégyenled, hogy ő az apád, amikor iszik és verekszik. Olyanokat is vághatsz a fejéhez, hogy amikor nem ívott azt mennyire szeretted és hogy így el fog veszíteni titeket, ha nem most, akkor pár éven belül biztosan és hogy majd tök részegen senki sem fogja látogatni az elvonón, meg öregkorára sem jársz hozzá majd pelenkázni...

Aztán ez vagy segít, vagy nem. Ha nem, akkor szívás, akkor jön az, hogy meg kell nézni, hogy hová lehet elköltözni.

Sok sikert.

2010. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
21:39, nem éppen jó tanács. Annak idején én is megpróbáltam apámmal beszélni, amire a reakciója ugyanaz volt, mint mindig: üvöltözés+verés.
2010. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

engem egyszer ütne meg..többé biztos nem garantálom..


amúgy nem látja, hogy sírok-e vagy valami, mert itt vagyok végig a szobámba, mikor meg józan pár napig nem beszélünk majd igen...de ilyenekről nem, hogy mi volt akkor..nem tudom, hogy hozzam fel..de nem sokáig birom:(

2010. aug. 30. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!