Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyek hitelt? Tudom,...

Felvegyek hitelt? Tudom, hosszú a történet, de enélkül nem nagyon lenne világos.

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori:a szüleim 20 évnyi házasság után elváltak.Megy az anyázás mindkét oldalról.Apám nem volt a legjobb apuka és gyakran csalta édesanyámat.A válás miatt az egügyben dolgozó édesanyámnak ki kellett fizetnie 5,5 milliót apámnak.Bátyám,aki elkezdte az egyetemet,de inkább dolgozni kezdett, azt javasolta anyámnak,hogy vegyünk fel 10 millió hitelt majd ő fizeti( a 110 ezres fizujából havi 80-at).Mondtam anyámnak hagyjuk inkább úgyse tudjuk megtartani a házat,de belement.Bátyám össze-vissza átcseszte,és elég mélyen belenyomott minket a szarba.Én érettségi után kimentem angliába 9 hónapra.Összespóroltam több mint egy millió Ft-t.Úgy terveztem, hogy befektetem és megveszek ezt azt, amire szükségem van.(1 évvel vagyok fiatalabb bátyámnál)Amint hazajöttem pár hónap alatt elment a pénzem a törlesztőre.Ja am bátyám vett egy 5,5 milliós hondát közben a házra hitelre,szal olyan 8 misi az egész.Elszarta a munkahelyét és a banki hitelt sem fizette soha.Én elkezdtem az egyetemet és felvettem egy év alatt 350 ezer ft diákhitelt is.Persze ez se volt elég mert a havi hitelek 200 ezer ft.Anyám már körbetartozik az ismerősöknek.Most megint azt akarja hogy vegyem fel a diákhitelt.Nem látom értelmét mert gyakorlatilag már viszi a bank a házat.Most kéne helyből másfél misi,ez a 200, amit kapnék nem oszt nem szoroz.Lehetőséget kaptam arra, hogy egy nagy cégnél gyakornokként dolgozzak.Amit ott keresnék az is menne a levesbe,de úgyse lenne elég.Mondtam anyámnak, hogy nem akarom magam már adósságokba verni.És amúgy is, hitelből nem lehet hitelt fizetni.Nagyon erősködik, hogy vegyem fel.Hát ennyi volna.
2010. aug. 30. 20:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha veszel is, csak magadnak. Ne dobd ki az ablakon a pénzed.
2010. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Saját életedért vagy felelős. Anyudnak magának kell megoldania a problémáit. Tök jó ha van segítség, de amit a bátyád adott az minden csak nem segítség. Én nem venném fel a diákhitelt egy veszett dologért. A törött autót passzolnám el. Sajnálom. :(
2010. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus magyar történet, ahol sajnos Te vagy az egyetlen aki gondolkodik. Az ismert magyaros motívumok:

Ház meg jó kocsi az nekem JÁR.

Hitel? Ja igen, az ingyen pénz.

CHF alapú? Az meg mi? Mindegy is, így kevesebb a kamat.

Nem tom mi az a jelzáloghitel, a házamat úgyse vehetik el.

Munkám örökké lesz, nem kell spórolni.

A hitel különösen akkor jó, ha egy másikat kell törleszteni.


Nem akarok okoskodni, de mindenki gondolja végig:

Ha eddig nem tudtam félre tenni egy forintot se, ezután honnan fogok 70et havonta a hitelre????


Ne vegyél fel hitelt, ugorj le a süllyedő hajóról!

2010. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legalább magadat mentsd, őket úgysem lehet akaratuk ellenére.
2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Mondtad, hogy voltál kint Angliába majdnem egy évet és 1 000 000t majdnem össze tudtál ott szedni. Miért nem mész vissza? én visszamennék ÉS VISSZA SE JÖNNÉK!!!
2010. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nincs pénzem kimenni.Időközben lehetőségem adódott itthon egy nagy multinál gyakornokként dolgozni.Ide próbálom magam bedolgozni.És a sulit is el kéne végezni.Gépészmérnöknek készülök, aminek talán még van jövője.Higgyétek el ha elvégeztem kimegyek.
2010. aug. 30. 21:27
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Eld a sajat eletedet!

Nagyon felelotlenek voltak a szuleid, mivel amikor elvaltak ezeket a dolgokat Nekik kutya kotelesseguk lett volna letisztazni, mivel ez az O sorsuk, az O eletuk!

Nem pedig 2 fiatal gyermekre bizni ezeket a komoly dolgokat, s pont akkor, amikor meg csak "felkeszultok" arra, hogy a sajat utjaitokon induljatok el!

Nem szabad kolcsont felvenni, mert a sajat sorsodat nehezited meg, es nem kicsit, es ez nem a Te eleted!

Mint ahogyan leis irtad, Te ugyes vagy es tudnal haladni,

de mindig "Visszahuznak".

Szeresd Edesanyadat, de amikor kulon elsz es dolgozol legyen kulon kasszad, segithetsz Neki, ezt Te dontod el, hogy hogyan es mennyivel,

de jegyezd meg,hogyha Te bajba kerulnel, akkor kire szamithatnal, vagy pedig ezeket a nagy kolcsonoket mibol fogod visszafizetni es hogyan fogysz megelni!

Ne nehezisd a sorsodat az eletedet, ez nem a Te hazad, ez

az Edesanyad haza, es nem biztos, hogy valaha is a Tied lesz, foleg ha ilyen a Testver!!

Tapasztalatbol tudom, de Te dontesz.

2010. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Amúgy annyi még a dolog pikantériája, hogy nővérem is van,aki két éve él kint Skóciában és nem dolgozik.A barátjával él kint,jól megvannak, de bármi jöhet.Szétmehetnek,jöhet egy baleset stb...Fogtechnikusi sulit végzett,de még egy éve lett volna hátra de inkább kiment a barátjához.Ő is unja magát otthon de angolul nem tanulna meg vagy munkát nem keresne.Bátyám is próbál kimenni,de 8 hónap alatt még nem sikerült neki.
2010. aug. 30. 21:41
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél fel hitelt ha nagy gáz lesz a családod el kezd melozni saját magáért.
2010. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél fel hitelt! Fiatal vagy, a szüleidnek el se szabadna ezt fogadni tőled! Ezt most bebuktátok, próbálkozzatok adósságrendezéssel, de ilyennel semmiképp, mert csak rosszabbul járhattok :(
2010. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!