Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyek hitelt? Tudom,...

Felvegyek hitelt? Tudom, hosszú a történet, de enélkül nem nagyon lenne világos.

Figyelt kérdés
Dióhéjban a sztori:a szüleim 20 évnyi házasság után elváltak.Megy az anyázás mindkét oldalról.Apám nem volt a legjobb apuka és gyakran csalta édesanyámat.A válás miatt az egügyben dolgozó édesanyámnak ki kellett fizetnie 5,5 milliót apámnak.Bátyám,aki elkezdte az egyetemet,de inkább dolgozni kezdett, azt javasolta anyámnak,hogy vegyünk fel 10 millió hitelt majd ő fizeti( a 110 ezres fizujából havi 80-at).Mondtam anyámnak hagyjuk inkább úgyse tudjuk megtartani a házat,de belement.Bátyám össze-vissza átcseszte,és elég mélyen belenyomott minket a szarba.Én érettségi után kimentem angliába 9 hónapra.Összespóroltam több mint egy millió Ft-t.Úgy terveztem, hogy befektetem és megveszek ezt azt, amire szükségem van.(1 évvel vagyok fiatalabb bátyámnál)Amint hazajöttem pár hónap alatt elment a pénzem a törlesztőre.Ja am bátyám vett egy 5,5 milliós hondát közben a házra hitelre,szal olyan 8 misi az egész.Elszarta a munkahelyét és a banki hitelt sem fizette soha.Én elkezdtem az egyetemet és felvettem egy év alatt 350 ezer ft diákhitelt is.Persze ez se volt elég mert a havi hitelek 200 ezer ft.Anyám már körbetartozik az ismerősöknek.Most megint azt akarja hogy vegyem fel a diákhitelt.Nem látom értelmét mert gyakorlatilag már viszi a bank a házat.Most kéne helyből másfél misi,ez a 200, amit kapnék nem oszt nem szoroz.Lehetőséget kaptam arra, hogy egy nagy cégnél gyakornokként dolgozzak.Amit ott keresnék az is menne a levesbe,de úgyse lenne elég.Mondtam anyámnak, hogy nem akarom magam már adósságokba verni.És amúgy is, hitelből nem lehet hitelt fizetni.Nagyon erősködik, hogy vegyem fel.Hát ennyi volna.
2010. aug. 30. 20:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
ne vegyél fel, nyugdíjaskorodig fizetheted.
2010. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy felvedd! Inkább valakitől, a családban kérj kölcsön. mi is ezt csináltuk.

Ha hitelből fizetsz hitelt, akkor arra kell venned egy plusz hitelt, hogy azt is tudd állni. Arra már két hitel kell, hisz jön rá a kamat. Arra már három hitel, hisz mégtöbb kamat... Ezt nevezik kamatos kamatnak. Nem éri meg, hidd el. Ez egy mókuskerék. Soha többé nem tudsz kiszállni belőle, ha most belemászol....

2010. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú történet.

Ne vedd fel a hitelt, semmit nem számítana, csak még egy törleszteni való.

Bátyád meg adja el a Hondáját szépen.

Ti meg a házat. Nem érdemes ebbe tönkremenni.

2010. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egyre nagyobb hitelt görgettek így magatok előtt.... Érdemes lenne megfontolni, hogy új helyre költözzetek...

Apukád nem tud segíteni legalább a gyerekeknek (nektek)?

2010. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondtad, 200 ezer ft mar nem oszt es nem szoroz. Csak adossagba verned magad...
2010. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
mi is ebben a helyzetben vagyunk...csak nem iyen durva...de nehogy hitelt vegyél fel!!! és a bátyád elég felelőtlen,ne haragudj.ilyen helyzetben vagytok,és még vesz egy hondát?szerintem az anyukád vele kéne beszéljen,nem rád kenni az egész dolgot.a bátyád jobban teszi,ha eladja a hondát.:)
2010. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Bocipók ***** válasza:
100%

Ne vegyél fel, ez egy ördögi kör, sajnos a házat vinni fogják, ígyis-úgyis.

Feleslegesen ne ölj bele megint több százezret.

A diákhitel meg egyébként is átverés, minden ismerősöm megbánta, aki felvette, mert nagyon magas a kamat.

A legtöbben sajnos nem kizárólag a sulira fordították (ami egyébként egy jó, hosszú távú befektetés), hanem sokkal többet vettek fel mint amennyi indokolt lett volna, így évekkel a munkábaállás után is szívják a fogukat.

Ne vedd fel!!!

2010. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt, ez egy ördögi kör.

Ha van lehetőséged menj vissza Angliába és lehetőleg vidd a tesódat is.

2010. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!A hitel svájci frank alapú, szóval gondolhatjátok.Már egy éve áruljuk a házunkat,de ez a mostani árvíz nem sokat szépített a házon.A bátyuskám meg összetörte a kocsit félévvel azután hogy megvette.Most a szervizt is lehet fizetni, a biztosító nehezen csenget ki 2,7 milliót a javításra, mert elmaradásai vannak a kocsi törlesztőjével, ami havi 70 ezer és meló nélkül nem könnyű kifizetni azt...
2010. aug. 30. 20:58
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

A diákhitel védelmében mondom, aki ésszel vette föl, az nem bánta meg. Én sem bánom, mert átsegített 3 nagyon nehéz éven. Fűteni se tudtam volna nélküle. Mivel államilag finanszírozott voltam és a munkahelyem állta az utazást, nem a sulira kellett felvennem, hanem megélhetésre. Így se vettem fel a maximálisat, de 600.000 Ft-ot igen. Ez segített át addig, míg jobb nem lesz a fizetésem. Márpedig amint lesz diplomám, jobb lesz. Csak még addig a nyelvvizsgát kell megszereznem, de megnyert a munkahelyem egy pályázatot, így a nyelvtanfolyam egy részét is állja a melóhely. Mivel nekem anyám meghalt, apám 5 éve nem dolgozik, a munkahelyem és a diákhitel nélkül nagy bajban lettem volna. Tudom, hogy még tizenvalahány évig fizetni fogom, azt is tudom, mennyi lesz a törlesztőrészlet, volt kalkulátor, ami alapján nem tudom, mást miért ér meglepetés.


A te esetedben nem tudom mit kéne tenned, de legutolsó sorban a te feladatod az, hogy eladósodj olyan emberek miatt, mint a bátyád. Nagyon sajnállak.

2010. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!