Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fajul manapság a gyerekek...

Hova fajul manapság a gyerekek neveltetése?

Figyelt kérdés
Nem értem a szülőket komolyan, ismerősi körömben (egyszer talán rokonok is leszünk). Van egy nagyon hiperaktív, bár én csak neveletlenek mondom. 7. életévet betöltő kislány. Eszméletlenül fegyelmetlen, agresszív, akaratos. Már most lekezelően beszél másokkal, mindegy, hogy idegen vagy családtag. Nem tisztel senkit maga körül csak önmagát. És persze a K. és B.-betűs szavakat is használja. A szülők, normálisak, de furcsán nevelnek, ha rossz a kis lány, akkor, pofon. De azt sem érzékeli a kislány, 2perc múlva kezdődik, minden előröl.(mert nem tudatosítják benne, miért volt rossz, miért kapta a pofont) Sajnos, nincsenek a szabályok felállítva, így nem tudja, hogy kellene viselkednie. Az attitűdje a későbbiek során nagyon rossz irányba fog elfajulni. Tudom, hogy a szülőkkel kellene megbeszélni a dolgot, de hogyan, mert ők igazából csak legyintenek rá, pedig amíg menteni lehet, addig mentsük. Tudom, én kívülállóként ne szóljak bele, meg nem az én dolgom. De mikor ott vagyok, akkor tűrjem nyugodtan, hogy egy 7 éves kislány azt csinálhat velem, amit akar. Ha ütögetni támad kedve akkor tegye, meg le is K.A-hat. Az a baj, hogy még nagyon játszani sem lehet vele, mert mindig az van amit ő akar, és ha nem igazodsz hozzá akkor akaratosan ütlegel. Szépen beszélek vele, türelmesen, próbálok izgalmas játékokat kitalálni neki. De semmi. Ha meg mégis játszunk vmi fejlesztő játékot, amiben hagyom nyerni, akkor meg mindig el van telve magától, kineveti a másikat (nagyon gúnyosan). Szóval, nagyon elferdült a kislány nevelési módszere… Szerintetek én tehetnék valamit, mert tudom, hogy nem a kislány hibája.
2010. aug. 30. 17:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Most nem siránkoztam, hogy milyen rossz nekem. Hanem azt próbáltam leírni, hogy mindenkivel így viselkedik. És, hogy van-e arra megoldás, hogy a kislány ne legyen a viselkedése miatt a későbbiekben boldogtalan?:S
2010. aug. 30. 18:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont ilyen cipőbe járok.A sógornőmék kislánya is pont ilyen és még csak 2 éves. A mi kislányunk is 2 éves és én se szívesen engedem hozzájuk mert őt is állandóan bántja meg ocsmányul beszél vele a kis taknyos.Próbáltam amikor nem látták a szülei és bántotta a lányomat jó erősen megszorítottam a kezét (tudom csúnya dolog bántani egy gyereket de ő maga az "ördög")hátha így majd félni fog tőlem, de nem használ. Ugyanúgy csinálja, főleg ha nem nézek oda mert olyan kis szemét, hogy azt várja hogy elforduljak. Próbáltam beszélni a szülőkkel de kár volt mert én voltam a szemét meg az elfogult.Szerintük az ő kölkük tökéletes és semmi gond nincs vele.De a környéken már senki gyerekes nem áll velük szóba és nem értik,hogy miért nem. Úgyhogy azt ajánlom,hogy minél kevesebbet menj hozzájuk főleg ha lesz babátok és ha ott vagy nézd levegőnek.
2010. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Most nem siránkoztam, hogy milyen rossz nekem. Hanem azt próbáltam leírni, hogy mindenkivel így viselkedik. És, hogy van-e arra megoldás, hogy a kislány ne legyen a viselkedése miatt a későbbiekben boldogtalan?:S"


Én értem, de te is értsd meg, hogy nincs választásod. Vagy nem mész hozzájuk, vagy tűröd. Megnevelni nem tudod, mert azt nem lehet alkalmanként, csak folyamatosan. Ajánlom, hogy kerüld a gyereket, mert ha Neked is lesz és bántani fogja, akkor majd kitaposod a kiscsaj belét. Meglátod így lesz. Az ember sok mindent eltűr, de ha a gyerekét bántják, akkor kijön belőle az állat.

2010. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, remélem az iskolában egy kicsit visszavessz a viselkedéséből. Illetve a szülők koppannak egy nagyot.


(mindenkit zavar a viselkedésük (vannak kisebb testvérei)).

2010. aug. 30. 20:17
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz én még fiatal vagyok de csak ámulok-bámulok milyen gyerekek vannak manapság! Ilyenkor kicsit megijedek, hogy tanító néni szeretnék lenni...


Azt vallom, hogy nem a gyerek és talán valamilyen szinten nem is szülő tehet erről az egész helyzetről. Naphosszat dolgoznak, fáradtak, este már nincs türelmük mesélni, játszani a kicsivel tehát a gyerek életében meghatározóbb lesz a külső világ mint a szülők.


Na meg egyszerűbb ráhagyni a gyerekre.."csináld csak!", mit számít, úgye vagyok vele sokat mentalitás.:( Én csak azt nem értem miért vállalnak az ilyen szülők gyereket!


Jah meg én is nagyon bírom ezt a hiperaktív dumát, ma már minden rossz gyerekre rásütjök. De igenis vannak neveletlen gyerekek ezt mindenkinek be kell látnia és meg kell próbálni a helyzeten változtatni nem pedig rásütni, hogy hiperaktív. Van különbség a hiperaktív és a neveletlen gyerek között:S


L/18

2010. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha a gyereket mindenért megpofozák az nem gyereknevelés.

Nem csoda ha mindenkivel agresziv ha otthon azt látja hogy ez rendben van.

A legjobb lenne ha sokkat lenne nálad és nevelgesd ebben a korban még rengeteget lehet hatni egy gyerekre.

2010. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Amikor mi gyerek voltunk, akkor is sokat dolgoztak a szüleink. De én még a mai napig emlékszek az esti mesékre, a jóéjt puszikra, a kedves szavakra és mikor rossz voltam a fegyelmezésekre (nem verés, szidás, hogy gondolkodjak el a tetteimen).
2010. aug. 30. 22:01
 18/19 anonim ***** válasza:

Nézz meg 1-2 Supernanny részt. Régebben ment a viasaton, de biztos el lehet érni valahol a neten. Mondjuk ha a szülők nem hajlandóak tenni ezellen semmit akkor, te se sokat tudsz.

Nézd levegőnek a gyereket ha csúnyán beszél, mert ezzel csak a figyelmet próbálja fehívni magára és ha foglalkozol vele megadod neki amit akar. Ha ütlegel akkor fogd meg a kezét, mond el neki higgadan, hogy nem szabad más embereket megverni.

Játszani is csak akkor játsz vele ha rendesen viselkedik, ezt mondd is meg neki, hogy ha másként lesz azonnal abbahagyjátok és tartsd is magad ehhez a döntésedhez.


Később ha majd gyütt élsz a pároddal, akkor majd a saját házatokban te fogod megozni a szabályokat, amik ha átjön majd rá is vonatkozik. Az én unokaöcsém is elég zabolátlan, de ha nálunk van akkor fegyelmezi magát mert mi megköveteljük tőle.

2010. aug. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Eltelt azóta 5 év:)

A kislányból Nagylány lett:)

S nagyon jó a kapcsolatunk, a párommal lefektettük elé kezdetektől a szabályainkat, amit elég jól betart. Ismeri, ha átlépi a határvonalunkat akkor annak következményei lesznek!

Szegénykémre még mindig ráakasztják, hogy a világ legrosszabb gyereke és hiperaktív. Most már a szülők is pattognak,mert nem bírnak vele. S a Nagyszülők is féltik, hogy milyen rossz és miért nem jó....hát ez nem a gyerek felelőssége. Tudom, k.okos vagyok gyereknevelésbe, mert van róla papírom:D de gyerekem nincs:D De ez egy vélemény, senkit nem akarok kioktatni. A gyerekekbe az értékeket kis korba kell beépíteni. Kamaszkorban elhagynak minket, de aztán húszas éveikben visszakapjuk őket:)

Szóval, nem rossz a kis csaj, az élőbizonyíték a mi kapcsolatunkon mutatkozik meg! Csak nem foglalkoztak vele eléget. Nem a tv elé kell beültetni a gyereket és nem pénzelni 5000 ft az 5 -ért....

2015. aug. 30. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!