Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova fajul manapság a gyerekek...

Hova fajul manapság a gyerekek neveltetése?

Figyelt kérdés
Nem értem a szülőket komolyan, ismerősi körömben (egyszer talán rokonok is leszünk). Van egy nagyon hiperaktív, bár én csak neveletlenek mondom. 7. életévet betöltő kislány. Eszméletlenül fegyelmetlen, agresszív, akaratos. Már most lekezelően beszél másokkal, mindegy, hogy idegen vagy családtag. Nem tisztel senkit maga körül csak önmagát. És persze a K. és B.-betűs szavakat is használja. A szülők, normálisak, de furcsán nevelnek, ha rossz a kis lány, akkor, pofon. De azt sem érzékeli a kislány, 2perc múlva kezdődik, minden előröl.(mert nem tudatosítják benne, miért volt rossz, miért kapta a pofont) Sajnos, nincsenek a szabályok felállítva, így nem tudja, hogy kellene viselkednie. Az attitűdje a későbbiek során nagyon rossz irányba fog elfajulni. Tudom, hogy a szülőkkel kellene megbeszélni a dolgot, de hogyan, mert ők igazából csak legyintenek rá, pedig amíg menteni lehet, addig mentsük. Tudom, én kívülállóként ne szóljak bele, meg nem az én dolgom. De mikor ott vagyok, akkor tűrjem nyugodtan, hogy egy 7 éves kislány azt csinálhat velem, amit akar. Ha ütögetni támad kedve akkor tegye, meg le is K.A-hat. Az a baj, hogy még nagyon játszani sem lehet vele, mert mindig az van amit ő akar, és ha nem igazodsz hozzá akkor akaratosan ütlegel. Szépen beszélek vele, türelmesen, próbálok izgalmas játékokat kitalálni neki. De semmi. Ha meg mégis játszunk vmi fejlesztő játékot, amiben hagyom nyerni, akkor meg mindig el van telve magától, kineveti a másikat (nagyon gúnyosan). Szóval, nagyon elferdült a kislány nevelési módszere… Szerintetek én tehetnék valamit, mert tudom, hogy nem a kislány hibája.
2010. aug. 30. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon, anyuka szépnek jónak látja a gyereket...

Nem kell hagyni h ütögessen fogd le a kezét, én tuti nem hagynám..

Ne játssz vele, mintha ott se lenne mert akkor csak hergeled

2010. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mintha csak a szomszédomat látnám... 6 éves kislány, a szülei soha nem foglalkoztak vele, csak leültetik a mese elé, akármit csinál, csak ordítanak rá, egy szép szavuk sincs hozzá, a gyerek meg magára se veszik, ha odaütnek neki, vagy ráordítanak, annyira hozzá szokott. Ne játssz vele, ha nem lehet. A szülők is rosszul veszik, ha mondasz nekik valamit, hiába igaz, biztos tökéletesnek látják a gyereket és a nevelési módszerüket...
2010. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok a szülők is így nevelkedtek..,képzeld majd ha a kislányból anya lesz.Ismerek ilyeneket, de nem engedem, h a gyerek azt csináljon velem amit akar.
2010. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

a kislány szülei, anyai ágról biztosan állíthatom, hogy fegyelem volt és béke. Az apai oldalról is ismerem a szülőket, nagyon normális emberek, kedvesek. Persze, ott már azért látszik, hogy vmi nem kóser. De ott a gyerek, hordja a nadrágot.


Persze nem, hagyom neki, hogy bántson. Félek egy kicsit a jövőtől, mert ha párommal összeházasodunk, és a kislány neveltetése nem fog javulni, jövőbeli gyermekemet (imet) nagyon fogom félteni tőle. Mert, ha vki hét évesen azt mondja a dédmamájára, hogy dögöljön meg. Akkor neki milyen, tettei lesznek, (remélem semmilyen):(

2010. aug. 30. 18:09
 5/19 anonim ***** válasza:
szóval a kislány a párod testvére?
2010. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
a párom, testvérének a gyereke
2010. aug. 30. 18:17
 7/19 anonim ***** válasza:
Ne menj többet hozzájuk. Ha megkérdezik, hogy miért, akkor magyarázd el nekik, hogy nem tűröd, hogy egy taknyos kölyök így viselkedjen Veled.
2010. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ja és majd az esküvői meghívóba beleírom, a gyerekeket ne hozzátok:D
2010. aug. 30. 18:25
 9/19 A kérdező kommentje:
egy családba ilyet nem szabad megcsinálni, meg amúgy sem tenném.
2010. aug. 30. 18:26
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor tűrj!
2010. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!