Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm apámat, mit tehetnék?

Gyűlölöm apámat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Apukámról tudni kell, hogy imádja a munkát, állandóan dolgozik, ha nem, akkor is azon jár a feje. A másik dolog amit nagyon szeret, az a vitázás. És amikor veszekszik valakivel, akkor nem kiabál, szó szerint ordít, és csapkod, néha meg is ver. És ezzel vezeti le a napi feszültséget, ami a munkája során felgyülemlett.

Ez úgy néz ki, hogyha hazajön és ideges, addig keres egy ürügyet hogy veszekedhessen, amíg nem talál. Pl.: Egyszer nyaralni voltak, így egy hétig nem dolgozhatott. Ideges lett emiatt, de nem volt oka ki kiabálnia magát, ezért hiába volt “boldog”, keresett valamit ami miatt ordíbálhatott. Ez konkrétan az volt, hogy nem ettem meg egyedül az összes kaját amit otthon hagytak, hanem rendeltem Pizzát. És rendesen egy napig ordibált.

Ritkán van ilyen, de akkor nagyon random, és sírásig fajul a dolog. Soha nem kér bocsánatot, nem mondja hogy büszke, szeret stb.

Azt hittem egyetemig kibírom, egy hét, de most megint ideges, fenyeget az egyetemi finanszírozás megfosztásával. Mit tehetnék?



2021. aug. 31. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám ugyan sose vert meg, de a többi stimmt: munkamánia, veszekedés. Most egy tolószékben tölti a napját, mert egy nap stroke-ot kapott.


Nem tudsz jót tenni, neki kéne kezdenie valamit a lelki problémáival (pszichologus pl).

2021. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mit tehetnél?..semmit(ha az ő kenyerét eszed)..biztos mondta már ezt is.

Sok fiatal azt a tanácsot kapja, hogy alakoskodjon, legyen hajlékonyabb...ez azért nem jó, mert saját magát neveli át sunyiságra a fiatal...és úgy marad..


Lövésem sincs mi lenne az esetedben a megnyugtató.

2021. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
18 aztán költözöl pl.
2021. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Csak nem tesi tanár, és Rolandnak hívják?
2021. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem Roland és nem tesitanar
2021. szept. 1. 14:00
 6/7 anonim válasza:
87%
Nekem kb. ugyanez van,csak engem nem ver és már nem él velünk,anyámmal lakok. Konkrétan apámmal semmi közös nincs bennünk,mindent máshogy létunk,még is (ő is mindig ezt mondja)el kell viselnünk egymást.
2021. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyűlölettel semmit sem tudsz tenni.

A továbbtanulással tudsz. Ha elfogadod a pénzt akkor továbbra is ez lesz, zsarolni fog amit el kell viseled addig amíg adja a pénzt. Ha nem fogadod el akkor a saját lábára kell állnod az ő segítsége nélkül. Tovabbtanulásban ez diákhitelt, és munkát jelenti.

2021. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!