Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy gyereknek...

Miért kell egy gyereknek egész nyáriszünetben cselédkedni?

Figyelt kérdés

Egész nyáron itthon vagyok,nem megyek soha,sehova.Napközben minden nap csinálok valami házimunkát,vagy felporszívózok,vagy felsöpröm az előszobát vagy elmosogatok stb.


Mivel én úgy gondolom egy gyereknek az a dolga hogy nyáriszünetben pihenjen,lazuljon,és aludjon,hogy aztán szeptemberben kipihenten menjen vissza az iskolába,ezért nem takarítottam a nyáron ki addigra amire anyám hazaért,hanem csak minden nap segítettem egy kicsit..

Neki ez nem elég..


Ő persze úgy gondolja,hogy mivel én otthon vagyok ezért egész nap robotoljak és takarítsak hogy aztán amire ő hazajön általában 3-4 óra körül akkor minden csilli-villi legyen.

Most nem azt mondom h dögöljöm meg anyám a házimunkában,de szerintem az a normális hogyha a házban a nő mos,főz,pakol,és a gyerek pedig segédkezik mikor éppen miben.


De ugye anyám ezt nem így gondolja és ebből vannak mindig az üvöltések és a veszekedések.


Merthogy neki mindig takarítania kell meg minden..De hiszen én mindig segítek,csak nem cselédkedek álladóan.


Szerintem a házimunka egy anyának a dolga és nem a gyereknek..


Igazam van vagy nincs igazam?


13/L


2010. aug. 30. 14:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Miért kell anyukádnak egész évben robotolni? Ő mikor lazul? Évközben rád is keresi a pénzt, ha szabin van, neked ugrál, kaját csinál, takarít. Ezeket ha nincs szabin, meló után csinálja.

Akkor?

2010. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

édes kis szívem!

örülj hogy van édesanyád, örülj hogy van neki munkája, örülj hogy van házatok, amit lehet takarítani!


ne csak siránkozz, hanem képzeld bele magad azoknak az embereknek a helyzetébe, akiknek még ez sem adatott meg!


ennyi idősen én magamtól nekiálltam takarítani, mert láttam hogy anyum fáradtan jön haza a munkából.

neki nem kellett sem takarítania, sem ordítoznia velem a lakás miatt, én pedig dumálhattam vele egész este.

2010. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Letta89 válasza:

Menj el dolgozni, és meglátjuk utána mennyi kedved lesz még a házimunkához. Te is lakod azt a házat szerintem... szóval segíts be. Én mindig segítettem otthon, amíg ott laktam, még akkor is, mikor már dolgoztam és önálló keresetem volt.


Szerintem a mai világban, ahol már a nők is ugyanannyit dolgoznak, mint a férfiak megszűnhatne már az a sztereotípia, hogy a nő dolga vezetni a háztartást...

2010. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Helló!

Igen,én is úgy godolom h egy ennyi idős lánynak már illik besegíteni a házimunkában.Én is mindenhol beágyazok reggelente,ezt azért nem is mondtam mert ez számomra alap.

Utána csinálok magamnak reggelit,majd tv-zek egy kicsit,majd felsöprök,felporszívózok.De egésznap nem tudok takarítani ha még a kishugomra is kell vigyázni könyörgöm!


Az alap hogy ebédelés után elmosogatok,de van egy 4 éves hugom is! Oké,bármennyire is most azt vettétek le h én nem szívesen segítek anyukámnak,nem így van,és szívesen segítek.Csak éppenséggel Ő erre még annyit sem mondd h kösz.Mert éppenséggel EGY olyan napom sem volt a nyáriszünetben h a barátnőimmel találkozhattam volna.Míg mindenki folyton együtt volt a baránőivel,addig én itthon döglöttem.

Folyton a hugomra kellett vigyáznom...Ami alap,és ezért nem várok el semmi különösebb köszöngetést és társait,de azért egy kösz jólesett volna..

És amúgy meg nekem ez a véleményem,én csak arra voltam kíváncsi nektek mi.

Jahh és am "örülj h van lakásotok amiben ki lehet takarítani" válaszolónak üzenem hogy:

Nincs saját lakásunk,igen! Albérletben lakunk 3an anyával,hugommal és én!

És am anyám sokkal kevesebet takarírt mint én..Kaját sem főz nekünk,azt is nekem kell elintéznem hogy legyen valami,legalább virsli vagy ilyesmi..

Ja és én el is mentem volna nyáron bárhova dolgozni,de éppenséggel 14év alatti nem dolgozhat.

Szóval ennyit erről.


Sziasztok.

2010. aug. 31. 09:33
 25/33 anonim ***** válasza:

Anyukádnak nem kell megköszönnie amit csinálsz, ugyanúgy ott laksz, koszolod a házat mint mások.

Azért annyira nem fárasztó a napi takarítás, hogy utána ne tudj kipihenten iskolába menni.

Anyukád minden reggel megy dolgozni, neki nincs nyári szünet sem, a lakás feltételezem mégis mindig tiszta. Írod, hogy kicsi gyerek is van, lehet hogy anyukád is szeretne mást csinálni mint a koszt takarítani és a szünetben ott vagy neki te és tudsz segíteni.

2 éves a lányom, szinte takarításból áll minden napom és nagyon örülnék ha valaki csak egy kicsit be tudna segíteni. Van egy ismerősöm, most 24 éves, nemrég költözött el otthonról és kétségbe van esve mert se főzni nem tud, takarítani meg sose fogták be, így teljesen idegen neki a dolog, az anyja jár hozzá takarítani. Na ez nagyon égő, ne akarj ilyen lenni.

Jó sulikezdést!

2010. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Igen,de anyám is volt gyerek!
2010. aug. 31. 13:52
 27/33 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ez miért olyan nagy dolog. Pesze, hogy volt gyerek. :) Ezt azért akarod mondoani, mert úgy gondolod, hogy ő a gyerekkora alatt már kipihente magát egy életre? Nem hiszem, hogy egész gyerekkorában csak döglött az ágyon. Oké, ott a 4 éves tesód, attól még a barátnőid átmehettek volna hozzád. De hiába is magyarázzuk neked, hogy úgy a természetes, hogy te tartod rendben a lakást (mert te vagy otthon) , mert csak a magadét fújod. Szerintem te azt vártad, hogy mindenki neked adjon igazat. Azért ennyi nemleges válasznál pedig már elgondolkoznék a helyedben, te meg még mindig a kifogásokat keresed. Hála Istennek, hogy legalább ennyit segítesz, de ez nagyon messze van a cselédkedéstől. Majd ha te tartod 100%-ban rendben a házat és még mellette főzöl is meg atnulsz, meg még esetleg melózol is mellette, meg még a kistesó, na akkor mondhatjuk, hogy cseléd vagy. Jelen esetben tejesen nyugodt szívvel elvárhatja tőled az anyukád, hogy mindig tisztaság és csilli-villi legyen otthon. Pláne, ha tesód is van. Ő ha hazaér, akkor kezdődik az otthoni műszakja a tesóddal, ami már pár éve így van. Kíváncsi lennék, hogy 20 év múlva, ha te leszel az Anya szerepben és lesz egy hasonló korú lányod, mint most te és így is viselkedik, ahogy most te, mennyi nyávogás után akadnál ki rá úgy, hogy legszívesebben szájon vágnád. "Anyukám is volt gyerek"- monhatná majd a te lányod, te honnan van olyan vagy olyan bizos benne, hogy anyád egész gyerekkorában döglött? Nem ez volt a jellemző akkoriban a gyerekekre. Most sem, de azért már sokkal lazább a gyeplő. Még úgy is, ha az egész házat rendben tartod, ha otthon vagy. Igaza volt az egyik hozzászólónak, hogy amikor pics@gatya meg bulizás meg feleselés van, akkor már nem vagytok gyerekek. Meg amikor a sok 13 éves az iskola mögött cigizik. Nem zúdítottam most rád ezeket a jellemzőket, de nem hiszem, hogy legalább 1 tulajdonságnál nem ismerhetsz magadra.
2010. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Neked teljesen felesleges bármit is írni, hisztériás kis taknyos vagy, és anyukádat cselédnek nézed. Olvasd vissza amiket írtál és süllyedj el szégyenedben.

Utána ülj vissza a TV elé, bámuld naphosszat.

2010. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék a sok negatív választ író anyukák közül hányan hagynák otthon a 13 éves lányukat a 4 éves kislányukkal...............?

Mert ha 16 éves lenne, az még oké... de 13 évesen szerintem még simán rá kéne vigyázni, nem pedig neki egy 4 évesre.

2010. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Letta89 válasza:
De ha egyedül neveli őket (mivel írta a kerédező, hogy 3-as laknak együtt, ő a húga és az anyukája) akkor muszáj elmennie dolgozni, különben hogyan tartaná el őket? Nem hiszem, hogy megengednheti magának, hogy otthon maradjon egész nyáron... :(
2010. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!