Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy gyereknek...

Miért kell egy gyereknek egész nyáriszünetben cselédkedni?

Figyelt kérdés

Egész nyáron itthon vagyok,nem megyek soha,sehova.Napközben minden nap csinálok valami házimunkát,vagy felporszívózok,vagy felsöpröm az előszobát vagy elmosogatok stb.


Mivel én úgy gondolom egy gyereknek az a dolga hogy nyáriszünetben pihenjen,lazuljon,és aludjon,hogy aztán szeptemberben kipihenten menjen vissza az iskolába,ezért nem takarítottam a nyáron ki addigra amire anyám hazaért,hanem csak minden nap segítettem egy kicsit..

Neki ez nem elég..


Ő persze úgy gondolja,hogy mivel én otthon vagyok ezért egész nap robotoljak és takarítsak hogy aztán amire ő hazajön általában 3-4 óra körül akkor minden csilli-villi legyen.

Most nem azt mondom h dögöljöm meg anyám a házimunkában,de szerintem az a normális hogyha a házban a nő mos,főz,pakol,és a gyerek pedig segédkezik mikor éppen miben.


De ugye anyám ezt nem így gondolja és ebből vannak mindig az üvöltések és a veszekedések.


Merthogy neki mindig takarítania kell meg minden..De hiszen én mindig segítek,csak nem cselédkedek álladóan.


Szerintem a házimunka egy anyának a dolga és nem a gyereknek..


Igazam van vagy nincs igazam?


13/L


2010. aug. 30. 14:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Segítesz, oké. Mert kell is besegíteni.De nem mindent neked kell csinálnod.
2010. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen! Nem csak az anya dolga, főleg,hogy 13 évesen már elég sok mindent meg tud csinálni valaki. Viszont abba igazad van, hogy az egész ház kitakarítása, valóban nem a te dolgod. Én anno nyaranta sokat segítettem az anyukámnak, de nem én voltam a háziaszsony. Viszont mindennap beágyaztam mindenhol, mondjuk ebéd után elmosogattam, heti egyszer segítettem a kertben is egy kicsit. Ez naponta általában egy órát vagy másfelet vett el az időmből. Utána azt csináltam, amit akartam.
2010. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

Nincs igazad!

Anyukád egész nap dolgozik és nem jár neki annyi, hogy napi 1-2 órát maximum besegíts?

Oké addig, hogy pihenésre való a nyári szünet, de egy mosogatásba, porszívózásba még nem halt bele senki...

Ahogyan nekikezdtél a mondandódnak azt hittem kapálni jársz naphosszat, vagy te főzöd a reggelit-ebédet-vacsorát...

Lesznek még ennél nagyobb megrázkódtatásaid az életben:-S

2o-L

2010. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

nincs igazad!(szerintem)

most mond el nekem 2,5 hónapba egésznapfeküdtél hogy pihenj? szerintme belefér böven hogy elmosogas vagy kitakarits a szobádba. msot nem arról van szó hogy te takarirsd ki az egész szobát és föz moss .... csak ha már tényleg otthon vagy mért nem tudsz segiteni szegény anyukádnak aki munkába gürizik hogy legyen meg mindened .. föleg hogy lány vagy... mért nem probáld ki kicsit hogy segitesz emglátod nem fog vleed veszekedni , emgfog dicsérni jol fog esni neki is és neked is. gondolj bele hogy ö milyen fáradt lehet egész évbe ott a munka, gyerekek és még a háztartás is kicsit felnöhetnél és segithetnél.

14/L

2010. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nincs igazad. Egyház rendben tartása egy embernek napi maximum 2-3 óra. De akkor ebben minden benne van a mosogatástól a terasz letakarításáig. Ha reggel felkelsz és ezt elvégzed, utána ott az egész napod. Én amíg a szüleimmel éltem, minden nyáron ezt csináltam. Hat körül keltem, kilencre kész voltam mindennel. És mire anya hazaért, már csak maximum főzött valamit, ha volt kedve. De volt olyan is, hogy én főztem, mikor már tudtam.


Számoljunk: nekem a házimunka minden reggel elvett 2-3 órát. Tehát a napomból még több, mint 20 óra megmaradt nekem. Anyukám 8 órát dolgozik naponta. Ha most még délután neki kell állnia csinálni, az azt jelenti, hogy 12 órája elment csak a munkával és az utazással.


Persze suliidőben más a helyzet, akkor sokszor csak bezuhantam a különóráim után az ágyba, mert este 7-9 között szoktam volt hazaérni. Akkor meg anyukámra maradt minden és ő sem szólt ezért.


Ja még egy: amikor ő szabin van, akkor ő sem csinál semmit? Hiszen elvégre az meg az ő pihenőideje. Ugye, hogy akkor is megcsinálja a házimunkát. Ugyanígy van ez veled is.


Szerintem a házimunka közös feladat és mindenki annyit vállal belőle, amennyit bír. Nyáron a gyerek teljesen átvállalhatja, abba se fog beleszakadni. (persze nyilván nem a nagytakarításra gondolok, de a napi apróságok igazán nem nagy gond.)

2010. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen nem neked kell vezetni a háztartást

DE

porszívózni nem kell minden nap, hetente 1x elég, mire anyud hazajön megcsinálhatod.

A mosogatásba sem halt bele senki (nekem anyum otthon volt mégis általában elmosogattam még iskolaidőben is vacsi után!)

Mosni sem kell minden nap (szerintem)stb


Ha beosztod magadnak,hogy egyik nap porszívózol,másik nap mosol, harmadik nap esetleg főzöl valamit és majdnem minden nap elmosogatsz akkor anyukád nem fog szólni egy szót sem és neked is marad időd pihenni.Napi 1-2 órát (szerintem még 3-at is) rászánhatsz a házimunkára.

2010. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem teljesen derült ki a kérdésedből, hogy egészen pontosan mennyit segítesz. Oké, felsöpörsz vagy elmosogatsz, stb. Ha majd nagyobb lesz a lányom, én úgy fogom őt "befogni" (pl. nyári szünezben), hogy 1. alap, hogy a szobáját tartsa rendben, 2. napi söprés mindig az ő dolga lesz és 3. minden este együtt teszünk majd rendet a lakásban, meg heti 1x a fürdőt takarítsa ki. Ezek nem nagy dolgok ahhoz képest, amit az anyuka csinál. Szóval ha ezeket megcsinálja, nekem még mindig megmarad a főzés és a heti általános takarítás mindenhol, na meg amit együtt csinálunk. Meg a főzés és a meló, egyebek. Picivel több lesz az én munkám, mint az övé. De szerintem suli időben is meg tud majd ennyit tenni. Szóval nem tudom, hogy te mennyit segítesz, de pl. ha egy nap elmosogatsz, aztán a másik nap felporszívózol, szerintem az kevés. Próbáljatok meg együtt rendet tenni vacsi után. Nem hiszem, hogy anyukádat mindig csilli-villi renddel kellene várni, de segíts neki és ne csak annyit, amennyit írtál. Rengeteg meló van az életben, az ember örül, ha egy órára is le tud pihenni, legyél erre tekintettel. Sajnos egy anyukának sosincs megállása. Próbálkátok meg bevezetni, hogy mindenki mosogasson el maga után, ha evett, esténként együtt tegyetek rendet, és vigyázzatok a rendre,mert nagyon gyorsan össze lehet kupizni meg piszkolni a lakást.
2010. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Én annak idején 10-13 idős korom között önszántamból segítettem be a házimunkába. Mire anyukámék hazaértek elvoltak látva a jószágok, volt még hogy főztem is. Legalább nem unatkoztam, és mindig dícséretet kaptam.
2010. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is lenne egy kérdésem: Egy anyának miért kell egy életen át cselédkednie???
2010. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
28%
15.22 mert vállalta és nem keresi meg a bejárónőre valót. Nyugi majd a lánya is végig cselédkedi az életét, pont ezért nem fair, hogy már gyerekkén is csinálja azt, amit felnőtt korától mindenki csinál, míg fel nem fordul.
2010. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!