Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy gyereknek...

Miért kell egy gyereknek egész nyáriszünetben cselédkedni?

Figyelt kérdés

Egész nyáron itthon vagyok,nem megyek soha,sehova.Napközben minden nap csinálok valami házimunkát,vagy felporszívózok,vagy felsöpröm az előszobát vagy elmosogatok stb.


Mivel én úgy gondolom egy gyereknek az a dolga hogy nyáriszünetben pihenjen,lazuljon,és aludjon,hogy aztán szeptemberben kipihenten menjen vissza az iskolába,ezért nem takarítottam a nyáron ki addigra amire anyám hazaért,hanem csak minden nap segítettem egy kicsit..

Neki ez nem elég..


Ő persze úgy gondolja,hogy mivel én otthon vagyok ezért egész nap robotoljak és takarítsak hogy aztán amire ő hazajön általában 3-4 óra körül akkor minden csilli-villi legyen.

Most nem azt mondom h dögöljöm meg anyám a házimunkában,de szerintem az a normális hogyha a házban a nő mos,főz,pakol,és a gyerek pedig segédkezik mikor éppen miben.


De ugye anyám ezt nem így gondolja és ebből vannak mindig az üvöltések és a veszekedések.


Merthogy neki mindig takarítania kell meg minden..De hiszen én mindig segítek,csak nem cselédkedek álladóan.


Szerintem a házimunka egy anyának a dolga és nem a gyereknek..


Igazam van vagy nincs igazam?


13/L


2010. aug. 30. 14:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem sincs igazad teljesen,de nem is írtad pontosan,hogy te mire gondolsz.Úgy értem írtad,hogy: "Napközben minden nap csinálok valami házimunkát,vagy felporszívózok,vagy felsöpröm az előszobát vagy elmosogatok stb.",de ezeket mind VAGY szóval írtad,tehát ne mindet csinálod eg ynap alatt...gondolom én. Márpedig ennyi még egy napa is elvárható egy 13 évestől. Reggel ha 9-10 kor is kelsz, felporszívózol, elmosogatsz, kitakarítasz egy szobát teljesen...simán megvagy vele 2-3 óra alatt, vagy virágokat öntözöl... A délutánod pedig szabad, csinálhatsz ami jól esik.

Meg különben is, egész nap feküdni akartál vagy mi? Egy kis házimunka nem öl meg, sőt, tisztaság lesz, anyukád boldogabb lesz, te meg jobbna fogsz aludni este, mert kicsit elfáradsz!

2010. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:

ugyanez megy nálunk is.

hiába csinálok meg nyáron szinte mindent amit mond, meg se köszöni anyám, csak lecsesz azért ha elfelejtettem valamit.


szervezz programot és menj el otthonról vagy gondolj arra mosogatás közben, hogy ha lesz egy csomó gyereked, befoghatod őket házi rabszolgának :D

2010. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
37%
azért kell cselédkedni a nyáron hogy hozá szokj a késöbbiekben..ez vár rád !!
2010. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"egy gyereknek az a dolga hogy nyáriszünetben pihenjen,lazuljon,és aludjon"


Anyukádnak meg az, hogy munka után mosson, főzzn, vacsit tegyen eléd, megfőzze a másnapi ebédet, legyen tiszta ruhád és lehetőleg minél több zsebpénzt is adjon a lazuláshoz, ugye?

Nehogy már beleszakadj abba hogy nyáron többet segítesz, ha beosztod az idődet egy csomó segítés mellett belefér még rengeteg minden egy napba. Már nem 5 éves vagy, szóval ne szenvedj ilyen látványosan.

2010. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Viszont miért kellene egy nőnek egész életében cselédkedni a nagy gyereke mellett?

Nagyon rosszulk gondolod, hoyg neked pihenni kell, anyudnak meg pénzt is keresni, meg házimunkát is végezni.

Ha szünidő van, akkor annyira miben fáradsz el?

Szerinem mindenkinek van saját dolga (mukahely, iskola) és vannak otthon házi munkák, amit illik a családtagok közt elosztani, arányosan.

Ha anyukád csak háztartást vezetne, akkor rendben lenne, hoyg csak besegítessz. Mivel dolgozni jár, így ő sem csak háziasszony. Így illik mindenkinek vállalnia valanit. Az irányítás így is őrá marad.

Miért gondolod, hogy egy szülő feladata lenne, hoyg téged kiszolgáljon? Hisz eltart, nevel, tanítgat, gondoz téged, de miért kellene neki mosogatnia meg porsívóznia, bevásárolnia, főznie stb? Ezeket meg kell osztani. Aki otthon van, nyugodtan vállalhat többet, mint aki eljár. Gondolom, anyukád is óhajt lazulni, pihenni, aludni - vagy inkább táncolni, úszni, kávézni a barátnőivel, meg hánycsot fonni.

Neki nem túl sok ideje marad ezekre már úgysem, munka után.

Szerencsére nem vagy beteg, és elég nagy is vagy, nem hiszem, hoyg olyan megterhelő lenne összedobni a lakást, meg egy könnyű vacsit, úgyis marad még 10 órád lazulni, és 14 aludni. Szerintem.

2010. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
18F létemre én takarítok otthon. Portörlés, söprés, porszívózás, felmosás, parkettaápolózás, fürdőbe kisikálni a kádat stb... mégis élek. :)
2010. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy igazad van, vagy nem... azt csak akkor tudnánk megállapítani, ha anyukád verzióját is ismernénk. :)


De azt hiszem a te korodban én is írtam volna ide egy ilyen kérdést, ha létezett volna ez a weboldal. Ez úgy kitör az emberből... még csak most alakul ki az életről és önmagadról a képed és nem is igazán érted hol, kinek mi a szerepe, hogy jönnek össze a dolgok.


Én megértem, hogy kiakadtál.


De szerintem miután kitomboltad magad, fogj egy naplót, és írd le pontról pontra egy nap mit csinálsz anyukádnak segítségképp és az mennyi időt vesz igénybe. Azt minden este mutasd meg anyukádnak.

Esetleg dolgozzatok ki együtt egy "munkatervet".

Ahogy előttem is írták már, egy takarítás (ha az egész házra is kiterjed) legfeljebb 2-3 órát tesz ki.

De nem is kell ennyit szánnod rá naponta. Elég 1 óra is.

Abba te sem fogsz megszakadni, de anyukádnak könnyítés lesz.

2010. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Az a legegészségesebb, ha a családban mindenki egyformán dolgozik. Anyukád gondolom 8 órát dolgozik, és amíg kicsi voltál 24 órát dolgozott otthon veled. Most épp itt lesz az ideje, hogy ezt megháláld neki, nem azt kéri tőled, hogy napi 8 órát dolgozz te is, mert szerintem sokkal kevesebb időbe belefér az, ami rád hárul. Ez nem cselédkedés, hisz te is ott élsz, eszel, használod a tányérokat, piszkítod a ruhákat és a padlót. Nekem is lányaim vannak, ők már főztek is a szünidőben és nagyon hálás vagyok érte, mert az ember piszok fáradt tud lenni 10 óra meló után. A munka nemesít, ez kicsit kommunistásan hangzik, de azért így van, teljen örömöd a munkában és utána ha elvégzed, elégedett leszel magaddal, meglátod. :)
2010. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Nincs igazad!

Ilyenkor gyerekek vagytok,mikor takarítani kell?Bulizni visszabeszélni nem?Tisztelet a kivételnek!A mai fiatalok azt hiszik nekik mindent lehet.ÉS csak az ami nekik az érdekük.

Kell,hogy legalább ilyenkor ki vegyék a részüket a házimunkából!


Nyugodtan takaríthatsz anyukád segítsége nélkül.

2010. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, miért kell anyukádnak annyit takarítania? Ki az aki szemetel, kupit csinál, mikor ő nincs is otthon? Ha vigyáz mindenki a rendre, akkor nagyon keveset kell takarítani. És ha a gyereknek szünidőben pihenés a dolga, a szülőnek melyik az a hónap, amikor pihenés a dolga? Mondjuk amikor szabin van. Tehát amikor szabin van anyud, akkor tényleg te csinálsz mindent?
2010. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!