Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul esik hogy...

Nagyon rosszul esik hogy anyám megsem kérdezte a főnökét és egyből nemet mondott?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nem mondom hogy rosszul élünk de kicsit szűkölködve, és a pénznek mindig van helye, édesanyám szezon munkába dolgozik, páromat kényszer szabadságra küldték 2 hétre. Beszéltük hogy anyának szólunk hogy menne vele dolgozni kérdezze meg a főnökét, ahogy kimondtam egyből rávágta hogy nem, mert nehéz munka, ő is meg egy huszonéves csaj is csinálja, nem hiszem hogy egy felnőtt erejében gazdag férfinek ez nehéz volna... nekem baromi rosszul esik.

Naponta 11 ezer ft plusz bevétel lett volna ez nekünk, ami lássuk be nem kevés. Nagyon fáj hogy anyám nem segített...


2021. aug. 19. 07:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy a főnök szinte elérhetetlen,alig van munkaerő, 3 ember dolgozik, ebből az egyik cyak beugrós,egy erdőben kell a fákat gondozni, frisssen ültetett fákat, ami annyit tesz hogy levágni a fáról a több ágakat, és csak egy maradjon meg. Nem hiszem hogy el lehet rontani. Mindegy nem csinálunk belőle nagy ügyet... rosszul esik, ennyi
2021. aug. 19. 08:51
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
Idénymunka. Minél kevesebben dolgoznak ott annál tovább tart a munka. Két nő dolgozik ott, ők beálltak egy napi adagra, mondjuk fejenként x fa. Odamegy egy erős férfi, ő úgy gondolja, hogy nem csak lábat lógatni akar, hanem dolgozik is ezért megcsinál 3x annyit mint 1 nő. Vagyis 1,5 nappal kevesebb lesz az elvégzendő feladat, illetve fizetés. Ott lesz 10 napig, akkor elvesz fél hónap fizut tőlük fejenként. Aki dolgozik /dolgozott idénymunkásként, az tudja ezt.
2021. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%

8!


Képzeld, tapasztalatból beszélek. Biztos hallottad amúgy a kivétel erősíti a szabalyt mondást is.

2021. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Hát nem tudom, ez csak idénymunka, pár hétig tart, gondolom. Állandó munkahelyre én sem vinnék be rokont, rokonnak a párját, de egy ilyen helyre simán.

(Emlékszem, anyóst is bevittem a munkahelyemre adatrögzítőnek egy hónapra,pedig mindig g...ci volt velem.)

2021. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Én szerintem azért mert, benne van a pakliban az h alkalmi munka. Oda megy vki más, most mindegy h rokon vagy idegen és esetleg jobban végzi a munkát akkor a tobbieknek nincs védelme arra, ha azt mondják h köszi holnaptól nem kell jönni dolgozni. Én nekem ez a sejtésem.
2021. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
19%

1-es ez most komoly? Menjenek oda az anyja főnökéhez és kérdezzék meg a háta mögött? Aztán másnap megy a mama dolgozni és ott a "veje"? És egyébként 7-el egyetértek ezzel még akár a mama munkáját is kockáztatják.

Én se vinnék senkit sehová mert ha nem úgy teljesít, vagy dolgozik, visszapofázik nekem ciki. Én pénzügyi cégnél dolgozom és egy kollégám hozta a feleségét, és elkövettem az a hibát, hogy mert az ő felesége (aki egyébként jó abban amit csinál fölvettem), mert gondoltam tudja mi a dörgés a férje által és nem akar majd rá szégyent hozni. Majdnem én kerültem bajba. Ilyet nem csinálok többet, hogy kolléga rokonát felveszem, inkább az elején vállalom a konfrontációt. A kedves hölgy próbaidőn belül be sem jött egyik nap amihez joga van persze, de el sem köszönt. hazament és otthonról küldött egy levelet. Ez érintette a csapatot is mert a munkáját másnap valakinek meg kellett csinálni.

2021. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
16 vagyok. Persze a mama elmondhatta volna, hogy miért nem hogy értsétek, vagy meg lehet beszélni. Vagy elmondta? Kérdés milyen a viszony, mert ha megbeszélitek a párod akár külön is odamehetett volna megkérdezni hogy van e munka, csak nem a mama háta mögött. Vagy ha tényleg annyira kell a pénz és hirtelen jött a kényszerszabi és nem volt más, nem mondom hogy nem lehet megpróbálni, hogy együtt dolgozzanak és a párod megígéri, hogy igyekszik hogy ne hozzon szégyent rá, de valami oka csak volt hogy nemet mondott.
2021. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
"1-es ez most komoly? Menjenek oda az anyja főnökéhez és kérdezzék meg a háta mögött? " Persze. Egyik főnök se szereti mikor a munkavállaló másokat küldözget.
2021. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

Én is odamennék közvetlenül a főnökhöz.

Szerintem is azért nem szól a kérdező anyja, amit 12-es írt: minél kevesebben dolgoznak, annál tovább lesz neki munkája ott.

2021. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%
Valamennyire megértem anyukád.
2021. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!