Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul tettem, hogy ezt...

Rosszul tettem, hogy ezt mondtam, kérdeztem a kisfiamtól?

Figyelt kérdés
Szóval fürdés után nem akart öltözködni (nyáron lesz 3 éves) kicsit felbosszantott,mondtam neki,hogy mi lesz oviban,ott 2 perc alatt fel kell öltözni, nem lesz ott anya,aki majd öltöztet,nem fogok hiányozni? Kb fél perc múlva azt mondta,hogy egyedül leszek iskolában,te nem leszel ott és hiányozni fogsz! Ezután nagyon elkezdett sirni,alig tudtam megvigasztalni,mondtam neki,hogy iskolába még nagyon sokára mész,addig anya veled lesz stb... Nagyon megbántam,hogy ezt mondtam neki,de már volt szó róla sokszor,hogy oviba és iskolába nem leszek ott,eddig nem sirt emiatt. Szerintetek nagy bajt tettem ezzel,vagy nem árt felkésziteni erre? Nagyon bánom már...
2012. ápr. 2. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd nagyon a szívedre... jó amit csinálsz, csak ezentúl látod, este fürdés után a nyűgös időszakban hanyagold a témát. Akkor hozd szóba, mikor kipihent, nyugodt, jó kedvű, ne amikor fáradt.
2012. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

valamikor neki is ki kell adnia a gőzt. Ki tudja, mennyire zavarta őt ez belül, csak eddig nem mutatta. Kisírta most magát, aztán tényleg az a teendő, amit az első irt.

:)

2012. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel kell készítened őt az ovira. Nem szabad eltitkolni, hogy mik várnak rá. Egy ekkora gyerek már megérti, kérdés, hogy mennyire fogadja el. Előbb vagy utóbb mindegyik belejön, de te mindig legyél vele őszinte, ebből tudja, érzi, hogy anyában maximálisan megbízhat. Nyilván az ilyen beszélgetések időpontját neked kell kiválasztanod, nyugodt, kipihent gyerekkel sokkal könnyebb megértetni mindent!
2012. ápr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!