Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul esik hogy...

Nagyon rosszul esik hogy anyám megsem kérdezte a főnökét és egyből nemet mondott?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nem mondom hogy rosszul élünk de kicsit szűkölködve, és a pénznek mindig van helye, édesanyám szezon munkába dolgozik, páromat kényszer szabadságra küldték 2 hétre. Beszéltük hogy anyának szólunk hogy menne vele dolgozni kérdezze meg a főnökét, ahogy kimondtam egyből rávágta hogy nem, mert nehéz munka, ő is meg egy huszonéves csaj is csinálja, nem hiszem hogy egy felnőtt erejében gazdag férfinek ez nehéz volna... nekem baromi rosszul esik.

Naponta 11 ezer ft plusz bevétel lett volna ez nekünk, ami lássuk be nem kevés. Nagyon fáj hogy anyám nem segített...


2021. aug. 19. 07:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem kérdezzétek meg ti azt a főnököt, hogy kell-e még oda valaki.
2021. aug. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az 1-es írja.
2021. aug. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem akar a pároddal efy helyen dolgozni.
2021. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, én is egyből nemet mondtam volna, bár én a valodij indok miatt: baráttal, családtaggal, a gyerek partnerével nem szerencsés egy helyen dolgozni.
2021. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
4-es szezon munkát vállalnak. Ott másnap elküldik aki nem dolgozik. Ebben a szituban nem értem a kedves mamát, az világos, hogy ő nem akar együtt dolgozni vejével.
2021. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%

5!


Gyakorold az értő olvasást, egy világ nyílik meg előled. De segítek, a kommentem lényege az, hogy épeszű ember nem akar baráttal, családtaggal, a gyereke párjával együtt dolgozni munkahelyen. Mindegy hogy alkalmi munka vagy állandó.

2021. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Önző vagy.

És még látszik, hogy nagyon naiv, és tapasztalatlan.

Egyrészt: ő nem az ügyintéződ, menedzsered, hogy helyetted intézkedjen.

Másrészt: a legtöbb helyen nem igazán preferálják az ilyen alkalmazott által odarángatott rokonokat, jóismerősöket. Ez akár még nagyon rosszul is végződhet, nem egy olyan esetről tudok, ami úgy kezdődött, hogy valaki kikönyörögte a főnöknél, hogy a házastársa / fia / testvére is ott dolgozhasson, a vége pedig az lett, hogy mindkettejüket kirúgták. Az újonnan beszervezett munkaerő nem nyújtotta a várt teljesítményt, aki pedig beszervezte, rá úgy tekintett a főnök, mint aki rontotta a munkavégzést. Ugyanez a főnök intelligenciáján is múlik, de ha valaki egy másik embert odavisz, az általában kimondatlanul, de felel is érte. Főleg ilyen jellegű munkában. Ha netán mégsem váltaná be a hozzá fűzött reményeket, akkor könnyen lehet, hogy mindketten röpülnének a munkahelyről.

Harmadrészt: nem mindig jó ám családtaggal egy helyen dolgozni. Ez csak egy extra konfliktusforrás.

Mivel pedig te magad is úgy kezdted, hogy nem nyomorogtok, nem biztos, hogy ezen kockázatokat megérné felvállalni.

Szóval ahelyett, hogy most itt te, meg a nyámnyila férjecskéd anyukádat szidnátok, inkább legyetek hálásak neki, amiért megkímélt titeket egy kellemetlen helyzettől.

Ráadásul azt se felejtsük el, hogy az együtt töltött idő többet ér némi extra bevételnél. Használjátok ki házaspár módjára azt a két hetet, ha már a férjed szabadságon van!

2021. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%

6-os Felfogtam amit írtál, azt nem értem, hogy nem lehet segíteni egy családtagnak átmenetileg.


Családi vállalkozásban dolgoztam, úgyhogy ne osszad az észt nekem. Minden családtagunknak segítettünk, akár pár hónapra is, ha kellett. Tudom, hogy van előnye meg hátránya is. A világ előtted is megnyílhatna , ha néha kicsit empatikusabb lennél.

2021. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy nem akar olyan embert odavinni, aki arra is képtelen, hogy felemelje a telefont. Neki lenne kellemetlen.
2021. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Én se vinnék rokont a munkahelyemre. Abból csak baj van.
2021. aug. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!