Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon-nagyon rosszul vagyok....

Nagyon-nagyon rosszul vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdán kezdődik a suli.Szüleim rámerőltettek egy olyan szakmát amit nem akarok csinálni.(reál beállítottságú vagyok,erre elküldtek idegenvezetőnek,mivel sikerült 3 ponttal lecsúsznom az egyetemről:S)Rokon abban az iskolába dolgozik,és elintézették,hogy oda menjek.Ha a sulikezdésre gondolok,kiver a víz,gyomoridegem van,elkap a sírógörcs,hányok.Teljesen kivagyok.Legszívesebben elszöknék itthonról(most nincsenek itthon,nyaralnak.nélkülem.)Nagyon nem akarok odamenni,ráadásul 2-3 voltam nyelvből.

És hiába mondom nekik,hogy nemakarom,nem engednek:(


2010. aug. 29. 21:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
én ugyanigy voltam, nemtudtam h középsuli utan mit akarok és beirattak 3éves szakmára, az elso évet végigsirtam h mennyire gyülölöm ( nem akartam, a szulok eröltették) most h az utolso évem jön mostmegmár talán ugyvagyok vele h hiányozni is fog:) bár nekem mondták h ha van ötletem akkor mondjak jobbat , meghallgatják és csináljam azt, de nem volt igy marad az amit ők akartak:)
2010. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Legyél már egy kicsit talpraesettebb.

1. Rossz, hogy nem vettek fel egyetemre, de rengetegen vannak így ezzel. Jövőre újra megpróbálod, elvégre a hátralevő életed és a jövőbeli munkád múlik ezen. 1 év ide vagy oda nem számít.

2. Ha jársz OKJ-re, kapsz diákigazolványt, a suli fizeti utánad a TB-t, szóval sok előnyöd származik belőle. Próbáld meg a legtöbbet kihozni ebből: pl. fejlesztheted az idegennyelvtudásodat, megismerkedhetsz új emberekkel. És felkészülsz javító érettségire vagy nyelvvizsgára.

3. Kommunikálj a szüleiddel. Ha a boldogságodat akarják, akkor meg kell érteniük, hogy te nem ezt akarod csinálni. Mondd el nekik. És bizonyítsd be, hogy komolyan gondolod.

4. Ne most tapintatoskodj, amikor ilyen komoly dologról (értsd: a jövőd) van szó. Az ismerősötök túl fogja élni, ha otthagyod a sulit 1 év múlva.

5. Tanulj ebből a dologból: nem mindig sikerülnek úgy a dolgok, ahogy az ember eltervezi. De nem szabad sem feladni, sem hisztizni. A szüleid is biztos jót akarnak, de értesd meg velük, hogy ez téged nem tesz boldoggá.

Sok sikert!

2010. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%
A címből azt hittem, hogy haldokolsz vagy vernek, bántalmaznak otthon. Te szegény, tanulnod kell, borzasztó... Miért nem mondod el ezt a szüleidnek? OKJ-ra nem kell felvételizni, bárhova felvesznek, nem kell a rokon protekciója, akkor is bekerülsz, ha nincs annyi eszed, hogy egy felvételi sikerülne. Nem mindegy a szüleidnek hogy mit tanulsz? Válassz más szakmát, nézd meg hol tanítják, érdeklődj a suliban, hogy lehet-e még jelentkezni oda és kész tényekkel állj a szüleid elé. Nem 12 éves vagy, kicsit vedd már a kezedbe a dolgaidat, ne csak itt pityeregj, ez szánalmas.
2010. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
Teljesen megértelek. Én vendéglátós sulit végeztem és cukrász lettem mert Anyum kitalálta hogy szeretek sütni.... 6 éve szabadultam és már amikor a kezembe volt a bizonyítvány hogy cukrász vagyok már akkor nem volt kedvem hozzá... Most el tudod képzelni mennyi van... Szerintem ülj le velük beszélni. A te életed.
2010. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%
Ne pánikolj ennyire. Nem is ismered ezt az iskolát, és máris rosszul vagy tőle. Tudod nem minden sikerül egyből az életben, de az sem lehetetlen, hogy megfogod szeretni ezt a sulit. Egy idegenvezető szakképzés igenis sokoldalú. Tanulsz nyelvet, vagyis bővíted a nyelvtudásod. Ne legyen már ez neked tragédia megélése. Ez nem tragédia, a tragédiák nem itt kezdődnek. Én is sok mindent elvégeztem, mire újságíró lett belőlem. Megjártam a létra fokait. Sőt a főiskola előtt elvégeztem egy pár olyan iskolát, ami csak még előbbre vitt, hogy sokoldalúvá váljak. És ez sikerült. Kívánok neked az életben sok örömet és egészséget. Ugye ezek után mosolyt varázsoltam az arcodra.
2010. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

"Menj el dolgozni aztán jövöre keres egy sulit. Próbálkoz egy gyorséteremben, eladóként, takaritás.....

De 18 évesen ne sirj mint egy pisis a világ tele van olyan emberekkel akik sose dolgoznak a tanúlt szakmájukban neked se lesz kötelező, azt csinálsz késöbb amit akkarsz."


65 helyre jelentkeztem dolgozni a nyáron, és három (!!) helyről hívtak vissza. Ráadásul olyan helyekről, ahol kb. 320 Forint volt az órabér. Ennyit arról, hogy "keress munkát". Mintha az olyan könnyű lenne!

Lehet, hogy sose fog a saját szakmájában dolgozni, de végig kell kínlódnia ezt a két évet, és lelkileg kb. bele fog rokkanni abba, hogy RÁERŐLTETTEK valamit, amit GYŰLÖL, rosszul fogja magát érezni, görcsölni fog, minden baja lesz, azért, mert a szülei ezt akarták.

Lehet, hogy a szülei tartják el, és ezen az oldalon sokan mondják, hogy a gyerek kussoljon addig, ameddig nincs saját keresete, mert a szülei tartják el, de azért nem ártana, ha a szülő az ilyen helyzetben meghallgatná, hogy a gyerek mit akar. Meg nem erőltetné rá az akaratát. Mert oké, csinálnia kell valamit az idén, de miért nem járhat olyan OKJ-re, ami érdekli?! Ilyenkor a szülők miért nem törődnek azzal, hogy a gyerekük boldog legyen?!

2010. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Sokan vannak így, de ez tudom, nem vigasztal.


Próbáld meg, nézd az előnyeit is, vagy végy egy papírlapot, s írd össze, mi az, ami ellene szól, mi az, ami mellette.

Nyilván ellene fog szólni: nem ezt szeretnéd, kényszermegoldás, nem szereted a nyelveket, nem voltál jó belőlük, két éves képzés, úgy érzed elpazarolod az időt stb.

Mellette is szólhatnak érvek: erősíted a nyelvtudásodat, emberekkel ismerkedsz, kapcsolatokat építesz, egy nyelvvizsgával plusz pontokat kaphatsz, s talán jövőre pont ez fog hozzásegíteni a sikerhez.


Neked kell döntened, s ezt a szüleiddel is meg kell beszélned.

Mondjuk nem túl szerencsés, hogy kétéves, mert így jövőre ha felvesznek, akkor ez az éved biztos, hogy elúszott.

Viszont, ha ugyanebben az intézményben, vagy máshol választanál egy egyéves képzést, ami még érdekel is vagy kapcsolódik az általad választott szakokhoz, akkor még nyerhetsz is vele.


Pl: ha ügyvéd szeretnél lenni, akkor egy jogi asszisztens közelebb vihet a célhoz (2 éves képzés ugyan a legtöbb helyen, de néhány helyen elismerik a tantárgyakat, így felmentést kaphatsz)


ha vegyészmérnök, akkor vannak ilyen jellegű okj-k is. stb.


Pedagógus - pedagógiai asszisztens, dajka, oktatásszervező, szabadidőszervező stb.


A szüleiddel le kell ülni és meg kell beszélni!

2010. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%
Keress egy másik okj-t, olyat, ami érdekel. Felnőtt állampolgár vagy, légy határozott. Az, hogy okj-re kell elmenned, nem tragédia. De hogy ez az okj melyik legyen, abból ne engedj. Keress tanfolyamokat most, és jelentkezz. A szüleiddel meg utána kerek-perec közlöd, hogy melyik iskolába fogsz járni. Nem normális dolog, hogy helyetted döntenek és helyetted intézkednek.
2010. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű!


Nagykorú vagy?


Az!


CSelekvőképes vagy?


Az!


Ne menj be! Gyúrj a következő tavaszi érettségire, sőt jelentkezz is rá az Oktatási hivatalnál!!


Tegyél javítóvizsgát amiből nem lett jó, és felvételizz újra amire te szeretnél!!


Egyébként meg fizetős szakra is bejelölhetted volna oda tuti bejutottál volna mert ott kevesebb pont kell, a költségeidet meg majd fedezi a diákhitel ha az ősök meg te magad sem tudsz összehozni fél év alatt 180 ezer forint tandíjt..

2010. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne Okj-tcsinálj mert lehet hogy ingyenes de az egyetemen nem ér semmit se, viszont egy nyelvvizsga kelleni fog a diplomához! Csináld meg inkább azt, és akkor nem az egyetem mellett kell még nyelvet is tanulnod!
2010. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!