Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon-nagyon rosszul vagyok....

Nagyon-nagyon rosszul vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdán kezdődik a suli.Szüleim rámerőltettek egy olyan szakmát amit nem akarok csinálni.(reál beállítottságú vagyok,erre elküldtek idegenvezetőnek,mivel sikerült 3 ponttal lecsúsznom az egyetemről:S)Rokon abban az iskolába dolgozik,és elintézették,hogy oda menjek.Ha a sulikezdésre gondolok,kiver a víz,gyomoridegem van,elkap a sírógörcs,hányok.Teljesen kivagyok.Legszívesebben elszöknék itthonról(most nincsenek itthon,nyaralnak.nélkülem.)Nagyon nem akarok odamenni,ráadásul 2-3 voltam nyelvből.

És hiába mondom nekik,hogy nemakarom,nem engednek:(


2010. aug. 29. 21:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom elmúltál 18, próbáld a kezedbe venni az életed.
2010. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Elmondtad már nekik ezt? Miért nem hagyták, hogy te válaszd ki az OKJ-t? Pótfelvételit nem is próbáltál?


Velem ugyanez történt. Nem vettek fel, elküldtek egy OKJ-re (mondjuk én választottam, a "legkisebb rosszat") az első napon rájöttem, hogy rosszul választottam, és az egész évem olyan is volt. Napi sírógörcsök, sokat veszekedtem a szüleimmel, olyan voltam, mint egy zombi egész évben. De hát ugye kell a TB, meg a diák... A végén beletörődtem, és hagytam, hogy "sodorjon az ár", depressziós lettem.

És idén is lecsúsztam 4 ponttal.

2010. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
vágj jó képet hozzá, legalább nem dolgozni küldtek el. 1 évet kibírsz, közben tanulj, érettségizz újra hogy jövő ilyenkor mehess egyetemre!
2010. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
:/
2010. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell megsértődni, de szerintem menj el pszichológushoz, ez lelki baj, vele meg tudod beszélni:)

Én is most készülök, csak más okok miatt!

Sok szerencsét!

2010. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első OKJ-s szakma ingyenes. Válassz egyet, elvégzed idén, utána pedig őjra felvételizel oda ahova szeretnél.


A szüleidnek megmondod, hogy ez lesz. Pont. Nincs vétó, nincs vita.


Ez a te életed, bátornak és határozottnak kell lenned ezegyszer, még akkor is ha a szüleid lenne kell felvenned a harcot.


Később nagyon hálás leszel magadnak.

2010. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
de ha nem jó jegyekkel csinálom végig,akkor meg azért fognak veszekedni velem.de én erre képtelen vagyok.én a matekot szeretem,a kémiát meg a fizikát nem az idegen nyelvet meg a magolós történelmet.:S:S
2010. aug. 29. 21:07
 8/24 A kérdező kommentje:
ráadásul ez kétéves.abba meg nem mennek bele,hogy 1 év után otthagyjam,mert nem akarnak égni a rokon szemében akivel intézték ezt az ügyet.
2010. aug. 29. 21:08
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
A szüleidnek üzenem, hogy nagyon nagyot hibáznak....te pedig elmúltál 18 akkor tegyél valamit, kényszerből semmi sem megy
2010. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Menj el dolgozni aztán jövöre keres egy sulit. Próbálkoz egy gyorséteremben, eladóként, takaritás.....

De 18 évesen ne sirj mint egy pisis a világ tele van olyan emberekkel akik sose dolgoznak a tanúlt szakmájukban neked se lesz kötelező, azt csinálsz késöbb amit akkarsz.

2010. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!