Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettegek itthon. Nem bírom...

Rettegek itthon. Nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17éves vagyok.Apám mióta csak az eszemet tudom iszik.Bátyáimat kiskorukban sokat verte,volt hogy össze kellett varrni pl szemöldöküket és hasonlók.Aztán megszülettem én.Már ovis koromban vert.Egy éve nekem is össze varrták a szám egy "baleset" miatt...Nem beszéltem soha senkinek ezekről.Legszívesebben elmennék itthonról de közben félek.Anyukámat szeretem és féltem itt hagyni.Az idősebbik bátyám már elköltözött 6éve.Azóta csak akkor látom ha én ki megyek hozzá.A másik bátyám egyetemista és dolgozik is szóval nem tudja mi van itthon szinte csak aludni jön haza.De közben félek itthonról elmenni mert átkutatja a szobámat, ha nem katonás rendbe van valami megüt és a földre söpör mindent.Akármikor elmegyek itthonról majd haza érek ez történik.A tanulmányi átlagom sem valami jó...egyszerűen nem tudok itthon tanulni.Szóba hoztam nekik a kollégiumot de azt mondták szó sem lehet róla...Kezdek megzakkanni, nem sokáig bírom már.Utálom az apámat...minden este részeg de amikor napközben nem az akkor is elviselhetetlen...
2010. aug. 29. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem lépett már akkor édesanyád, mikor a bátyádat ütötte vagy még kitudja mi volt előtte. Ez a helyzet már menthetetlen, érthető hogy megőrülsz otthon. Már nem sok kell, hogy elmehess otthonról, addig muszáj lesz kibírnod.
2010. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha anyudat félted, és nem mered otthagyni, nem is fogod tudni. Nem fogsz elmenni. Én is így voltam ezzel. Bár az én apám nem volt ennyire rossz. Igazából nem neked kéne ez ellen tenni hanem anyudnak, gondolom ő sem boldog nyakán egy részeges faszival. Amíg anyud nem hagyja ott, nem lesz változás. Próbálj beszélni vele, mondd el az érveket, jókat rosszakat. Ha kell minden másnap hozd fel a témát, talán elgondolkozik rajta. Keressen egy rendes embert akivel ő is boldog.

Sok sikert, kitartás

2010. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Édesanyáddal jóban vagy? Őt is bántja? Miért nem válnak el? ...
2010. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyából jóban vagyunk.Jobban elvagyok vele mint apuval.Őt nem bántja.Próbáltunk már elmenni de lehetetlen.Ha elválnak anyu elveszti a munkahelyét mert úgy dolgoznak hogy van egy cég apu az igazgató anyu meg a helyettese.Joga van kirúgni.Ha elválnának elvesztené a munkahelyét.A ház közös de valami olyasmit mondott anyu hogy haszon jog vagy mi van apu nevén szóval el sem tudnánk adni.És munka meg lakás nélkül nehéz boldogulni...
2010. aug. 29. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
csinálj bizonyítékot, és fordulj a rendőrséghez!!
2010. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyukáddal együtt pszichológushoz kellene mennetek, mert Ő magától nem fog lépni. Valószínűleg pontosan veled "tartja sakkban" anyukádat, Te meg anyukád miatt nem mersz lépni... Keressétek fel a nane.hu-t, ott segíteni fognak akár az egész családnak, akár csak neked, hogy el tudj költözni. Ne hagyjátok továbbra is megfélemlíteni magatokat!
2010. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A szüleidnek válniuk kell! Én a helyedben elmennék ahoz a tesódhoz aki már elköltözött. Ott tudnál rendesen tanulni, aztán majd ha befejezed a sulit (igaz az még pár év) akkor majd keresel állást és még pár évig ott élsz, majd csak tudsz venni majd magadnak egy kisebb házat. Fontos, hogy majd segíts anyukádon is! De előbb az a fontos, hogy te magad normálisan eltudd végezni az iskolát!
2010. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne kérd az engedélyét, csak szökj meg. A te korodban már elköltözhetsz.
2010. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon utálom az apámat. Ennyire nem "kemény" mint a tiéd de hasonló az enyém is. EGyébként fiú vagy vagy lány?
2010. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2010. aug. 29. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!