Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyával,...

Hogy értessem meg anyával, hogy ne szóljon bele ő sem az én életembe?

Figyelt kérdés

Az egész vita állandóan ott kezdődik, hogy a párom szülei teljes mértékben kihasználnak minket (mi mindig segítsünk nekik ők meg soha nem segítenek semmiben...). Én ezt mindig megbeszélem a párommal, hogy ez így nem okés.

Anyám emiatt mindig belém áll, hogy én ne szóljak ebbe bele (holott ő ugyanazt csinálja....) meg ha szeretem a párom akkor annyit megtehetek, hogy én is elmegyek a bolond szüleihez..

Szerintem ez is független attól, hogy én szeretem-e a párom, hogy megyek-e az anyjáékhoz, illetve jó hogy beleszólok mivel látom, hogy hülyének nézik konkrétan...


2021. aug. 12. 10:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz megy itt. A párom szülei a világ összes ház körüli munkáját ránk sóznák, majd 2 nappal később megkérdeznék, hogy mit tettél értünk mostanában? Semmi se elég. Múltkor egész nap segítettünk nekik a telken, egy héttel később pedig megint hívtak, amire nemet mondtam. Úgy hisztiztek, mint a kisgyerek. Ott megfogadtam, hogy az ingyen munkának vége van.

A párom köztem és a szülei között vergődik, senkit nem akar megbántani. Sosem tudott nemet mondani az anyjának, aki nagyon hatalmaskodó és agresszív.

Elsősorban a párod támogatását szerezd meg, hogy ez így nem kerek. Ha ő is egyetért, akkor egy csapatként már könnyebben tudjátok elmagyarázni édesanyádnak, miért is volt tarthatatlan a helyzet.

2021. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nálunk az a helyzet, hogy anyukáékat vinni kell mindig mindehova. De nem úgy, hogy előtte 1 héttel, pár nappal szólnak.. 16:00-kor kell vinni akkor 15:58kor szól leszarva azt, hogy más programunk lenne. Ha meg elkérjük a benzinpénzt (most költöztünk külön házba, jelenleg rengeteg kiadásunk van a ház körül, nem tehetjük meg, hogy anyukáékat fuvarozzuk össze-vissza) akkor is úgy adja oda, hogy "tessék csak ne sírjon a szád..."

A párom csak egy metszőollót kért kölcsön az apjától egy napra, ő meg úgy tett, hogy "állandóan dolgoztok még sincs pénzetek egy metszőollóra" .. így a párom már csak elvből sem hozta el.

2021. aug. 12. 11:30
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy KELL? Nem ismered azt a szót, hogy NEM? Azért csinálják, mert hagyjátok. Hogy ti mit csináltok, azt nem mások határozzák meg.
2021. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, nem értek rá más program van és pont, oldja meg máshogy.
2021. aug. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják mert hagyjátok, nem váltatok le, egyikőtök sem. Álljatok a sarkatokra, nem kell bunkónak lenni,csak nagyon határozottan.
2021. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Ne hagyjátok magatokat kihasználni.

Bele kell szólni mindenki életébe, akit érzékelsz, ettől leszünk egy közösség. Egy bolygón, egy életet élünk, bele kell szólni, főleg ha az konkrétan minket érint.

Nincs összrfüggés aközt, hogy szereted-e a párod, és aközt, hogy megyünk-e a szüleihez. Ők több külön ember.

Anyud ha neked az nem jó, ne szóljon bele. Ezt beszéld meg vele. A ti kapcsolatotok.

2021. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!