Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyával,...

Hogy értessem meg anyával, hogy ne szóljon bele ő sem az én életembe?

Figyelt kérdés

Az egész vita állandóan ott kezdődik, hogy a párom szülei teljes mértékben kihasználnak minket (mi mindig segítsünk nekik ők meg soha nem segítenek semmiben...). Én ezt mindig megbeszélem a párommal, hogy ez így nem okés.

Anyám emiatt mindig belém áll, hogy én ne szóljak ebbe bele (holott ő ugyanazt csinálja....) meg ha szeretem a párom akkor annyit megtehetek, hogy én is elmegyek a bolond szüleihez..

Szerintem ez is független attól, hogy én szeretem-e a párom, hogy megyek-e az anyjáékhoz, illetve jó hogy beleszólok mivel látom, hogy hülyének nézik konkrétan...


2021. aug. 12. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Anyádnak kell megmondanod,hogy nem vagy köteles szeretni a párod szüleit,ha egyszerűen gyökerek és csak kihasznalnak.


Ezt vagy megérti,vagy nem.

2021. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem kötelező segíteni! Ne segítsetek és nincs vita! A te párod nem az anyádé. Mi a vita oka ha csak te mennél? Anyád minek megy segíteni? Anyukád felnőtt, akkor mond nemet amikor csak akar. Te minek mész? Mit nem tud egy család megoldani hogy egy másik is kell?
2021. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal nem tudod megértetni, mert abba, hogy anyád mit akar (nem mit tud), abba nincs beleszólásod. Anyáddal nem vitatkozol erről, otthagyod. Majd abbahagyja. Mért akarod anyádat meggyőzni a saját felnőtt döntésedhez?
2021. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pont a segítség miatt van a vita. Mert én is azt szajkózom, hogy ne segítsünk nekik, ők sem segítenek. Anyám meg emiatt áll belém, hogy én ne szóljak ebbe bele....

Az én anyám sem jön segíteni (jönne de nem kérem) de ő sem várja el, hogy mi segítsünk rajta.

2021. aug. 12. 11:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitatkozol ezen anyáddal! Megmondod neki, hogy ha még egyszer előhozza, elmész/lecsapod a telefont.
2021. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez sem megoldás.. mert mindig ez történik.. mégis mindig szóba kerül és jön a fejmosás
2021. aug. 12. 11:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik mindig? Mindig otthagyod/mindig lecsapod a telefont?
2021. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen.

Volt, hogy annyira elegem lett belőle, hogy hetekig nem beszéltem vele......

2021. aug. 12. 11:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
És akkor is újrakezdte? Hát akkor reménytelen. De mindig ezen az egy dolgon vitatkozik? Akkor nem hetekig nem kell beszélni, hanem hónapokig. Hátha felébred. Ha akkor se, akkor neki se hiányzol te.
2021. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
költözz el tőlük jó messzire. Ha évente 2x látjátok egymást, akkor nem lesz mibe beleszólni.
2021. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!