Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tetszik nektek a Menta...

Hogy tetszik nektek a Menta női név?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 23:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
nem rossz,csak sokat fogják cikizni a suliban,ha a lányodnak akarod adni.menta,menta,borsmenta:-)
2010. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen kérdéseknél legelőször az jut eszembe, hogy aki ilyent forgat a fejében, igen csak különc, leendő szülő lehet. Az ennyire különc szülő pedig elégé egyedien nevelné a gyermekét is, mindannyiunk kárára.

- A Menta név furcsa asszociációra ad okot, ha nem is gúnyolják majd, minden legelső taláűlkozása a neve lesz, amit könnyen meg lehet únni, akár fel is bosszanthatja a viselőjét.

- Utónév adásakor gondolni kell a becézési lehetőségre is! (Menti?, Mentácska?, Mentuska?)

- A sok egyéb felmerült névvel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy az angol nyelv - amelyikben szinte minden szó legalább 4-5 féle dolgot jelent - elviseli az ilyen különc neveket, a magyar nem.

- Egyetlen nevet emelek ki: Frida - mivel lányról, női névről van szó, automatikus asszociációm a "Frigida". Nagyon szerencsétlen választás lenne!

2010. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

A hangzása nem rossz, de a Mentával is az a probléma, mint a Mandulával meg a Reménnyel... Hogy a magyar nyelvben ezeknek a szavaknak más jelentésük is van. Ezért én ilyen nevet nem adnék a gyerekemnek. (a cicáimnak annál inkább)

A Frida viszont nem rossz, most nem azért, de köze nincs a "frigid"-hez, ennyi erővel már tényleg minden névbe bele lehet magyarázni valamit! Nem hívhatnak mindenkit Katának meg Annának..

2010. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Hát inkább, mint a bazsalikom meg a petrezselyem.

De még így is gáz.

2010. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Nemrossz. Ha Mentinek becézik akkor kifejezetten tetszik :)
2010. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Menta a My Little Pony egyik pónija! :D

A barátnőm a Bodza nevet adta a lányának. Szörnyű.

Nagyon tetszik az anyáknak ez a sok különleges név, de nem kellene túlzásokba esni. A gyerek jövőjére is kéne gondolni...

2010. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 menta00 válasza:
Nekem Menta a nevem, és érdekes hogy soha nem csúfolták... Ebből látszik, a magyarok milyen rossz indulatúak... Még jó hogy külföldön élek.
2017. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Dorkadió válasza:
Nagyon! Annyira, hogy úgy néz ki, kislányom lesz, és ezt a nevet fogja kapni! A csúfolódoknak üzenem, hogy ott az emberrel van a baj, aki csinálja, nem a névvel, amit a másik visel! Ja, és elég szegényes a kreativitása is annak, aki valakit a nevével csúfol! Amin pedig jókat mosolygok, hogy először azok a felnőttek kezdenek csúfolni egy nevet, akik azon aggódnak, hogy mit mondanak majd rá a gyerekek!
2018. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
Szia! Ha különleges, női nevek közül kéne mondanom párat, akkor nekem a Pálma is nagyon tetszik, vagy a Kála. Tudom, sokan furcsán néznek rá, de nekem végtelenül tetszik, hogy nem kell mindenkit Bellának, Petrának, vagy Rékának elnevezni. Mert ezekből most sok van. De ismerek Mentát is, illik hozzá a neve, és még sosem volt csúfolódás áldozata.
2019. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!