Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy el veszítem a...

Félek, hogy el veszítem a családom?!

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1évben 2tragikus haláleset is volt a családban és azóta rettegek, hogy a tesóimat, szüleimet elveszítem. Egyszerűen gyomorgörcsöm van a gondolattól is. Szorít a mellkasom a sírás kerülget ha bele gondolok, hogy elveszithetem őket. Már nem velük élek 1,5éve de mindennap hazajárok. Ha elmennek valahova autóval rettegek, hogy balesetet szenvednek, vagy a munkahelyükön rosszúl lesznek. Nagyon családcentrikus ember vagyok azt tudni kell rólam. Mit javasoltok van erre valami módszer, hogy nyugodt legyek? Az estéim is katasztrófák akkor pörög legjobban az agyam :(

Most Vasárnap mennek kirandúlni, de már azon is gondolkoztam, hogy elcseszem a kocsijukat, hogy meghiúsítsam a kiruccanást. Sajnos 12óraznak 2-3műszakba nagyon sokat dolgoznak és aggódok, hogy túl hajszolják magukat.

Megbolondulok😢


2021. aug. 4. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Keresel pszichológust, mert nem normális az ilyen mértékű aggodalom.
2021. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy ilyen jellegű, konkrét eseménysorozatok miatt kialakult paranoia esetén nem ártana felkeresni egy szakembert. Nekem is durva paranoid gondolataim vannak, igaz mással kapcsolatban, viszont tudom, milyen nehéz. Csak nagyon sablon tanácsot tudok mondani sajnos, de próbálj úgy hozzáállni, mintha már épségben megúsztak volna minden ilyen dolgot, ami miatt aggódsz. Gondolj arra, hogy milyen jót fog nekik tenni a túra, a kiruccanás és fantáziálj arról, hogy a végén hazaértek és elmesélik, milyen volt. Én is megkaptam ezt az utóbbit sokszor, de ilyen alapon senki ne menjen az utcára, mert a fejére eshet valami, elütheti egy autó stb. Próbálj kicsit bízni benne, hogy most már csak jó dolgok fognak történni, kitartást :)
2021. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Próbálok keresni valakit!

2. Nagyon köszönöm a pozitív hozzá állásty ismét olyan mélypontom van, hogy ezen is el kezdtem sírni.

Sajnos mióta elköltöztem otthonról azóta van ez a rettegés dolog, mert én nem akartam eljönni, de párom ragaszkodott hozzá (érthető), de sajnos már vele is egyre rosszabb a kapcsolatom emiatt a dolog miatt, nem tudok koncentrálni rá, de ő erről nem tud , sőt senkinek nem beszéltem róla.

Itt most jól esik kiönteni a lelkem de ez sem végleges megoldás. :(

2021. aug. 5. 00:36
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Kettes vagyok: velem is ez volt, ilyenkor annyira eluralkodik rajtam amin éppen kattogok, hogy másra nem tudok koncentrálni, hiába olyasvalami/valaki, amit amúgy imádok. Ez nem a te hibád, viszont pároddal megpróbálhatod megosztani ezt, hogy tudha, mi áll a háttérben, ha esetleg érezné, hogy valamit nem stimmel. Tapasztalatból mondom:aki szeret, az, abszolút megérti majd a helyzeted és támogat, amiben tud. Jobbulást neked:)
2021. aug. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakembert ekress fel szerintem si.
2021. aug. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló. 2 év leforgása alatt 3 rokonomat veszítettem el, az egyikük ráadásul a szemem láttára halt meg mire kiért a mentő. Végignéztem, ahogy próbálják újraéleszteni és azt is, amikor elszállítják a hullaszállítók.


Utána sokáig rémálmaim voltak, kijött a pánikrohamom és rettegtem, hogy ki fog még meghalni a családban.


De azt kell hogy mondjam, hogy nem lehet így élni, magaddal cseszel ki. A halál sajnos elkerülhetetlen, inkább próbálj meg minél több időt a szeretteiddel tölteni. Lehet 20 év múlva, lehet 40 év múlva következik be, de nem lehet úgy élni, hogy folyamatosan rettegsz.

2021. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!