Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkalmazkodnom kell-e a...

Alkalmazkodnom kell-e a partnerem lányához?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a párom vidéki. Szeretné ha rendszeresen elmennék hozzá, természetesen azért is,h együtt legyünk és, h segítsek a házimunkában is, de ott lakik a volt felesége, a lánya a fia stb... akik úgy gondolják, h anyagilag kihasználom az apjukat,de ez nem így van. Nekem rendes munkám van, lakásom, nincs szükségem támogatásra. Sokszor nem tud dönteni a párom,h velem legyen vagy a 18 éves lányával, mert köztük a kapcsolat olyan mint 1 anya lánya közt. A lány minden percben hivogatja az apját aki általában 2x jön hozzám egy héten. A telefont olyankor is felveszi amikor nem kéne...Ez természetes? Ti mit tennétek ebben az esetben? Annak ellenére is szeret, h a családja ellenem beszél. A mi kapcsolatunkat a lánya irányítja. Alkalmazkodjak ehhez a helyzethez?

3 éve vagyunk együtt

44/N


2010. aug. 28. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A párod odaköltözhetne hozzád és megbeszélhetnéd vele hogy olyankor "amikor nem kéne" kapcsolja ki a telefonját. A lánya meg vele tölthetne hetente 2-3 napot, ahogy azt eddig tette VELED!

3 éves kapcsolat után szerintem változtasson!!!

2010. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az apja reggelit csinál a lányának, mosogat, ő megy bevásárolni az iskolakezdéshez stb.. emiatt se, a háza és a munkája miatt sem költözne ide.
2010. aug. 28. 14:25
 13/23 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérdezném, apuka mikor szeretné a picinke 18 éves babukalányát felnőttnek nevelni?

Már bocs, de megütötte a fülem az a mondatot, hogy Te azért menj a párodhoz vidékre, hogy segíts a "házimunkában", miközben abban a házban, már így is többen vannak annál, mint ami nekem elviselhető lenne egy új kapcsolatban. Van ott épp elég felnőtt, hogy rendezzék az életüket, elvégezzék a házimunkát, miegymást, a párod viszont eldönthetné, hogy veled mi a terve, mert úgy tűnik, itt egyedül csak tőled várja a mindenhez alkalmazkodást, ő konzerválni szeretné a megszokott életét.

2010. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát kérdező. Most ne hidd, hogy meg akarlak bántani, de nem vagy normális, ha ezt megcsinálod. Még hogy végezd a házimunkát. Hát végezze a rosseb. Nem vagy te cseléd. És az hülyeség, hogy nem tudják eladni a házat. Miért ne tudnák? :o Kétszintes ház. Eladják, vesznek belőle két egyszinteset. Ez csak akarat és elszántság kérdése. Vagy csak én gondolkodok túl egyszerűen? Ha esetleg attól félnél, hogy már nem találsz új párt ennyi idősen, és azért maradsz ezzel a mostanival, ne tedd. Ma már nemhogy a negyvenesek, de az ötvenesek és hatvanasok is simán találnak párt maguknak. Legalábbis én ezt látom a környezetemben. Ma azért már nem az van, hogy negyven fölött reszeltek. Ne hagyd hogy megalázzanak, keress olyan párt aki megbecsül. Ja, és a párod valószínűleg azért áll ki melletted annak ellenére is, hogy a családja fúr téged, mert tudja, hogy úgyse találna még egy olyat, aki ezt elviseli. Kényelmes ez így neki. Viszont neked korántsem az. Szerintem hajítsd ki a francba és keress egy normálisat.
2010. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem jó így ez a kapcsolat, de ennek ellenére szeretem. Nem tudom mi tévő legyek, hogy elfelejtsem.
2010. aug. 28. 15:21
 16/23 anonim ***** válasza:
Érdekes ha egy kisgyerekről van szó akkor idejön az öüsszes anyuka fröcsögni, hogy mit képzelsz, hogy el akarod venni a gyerektől az apját, fogadd el hogy te csak második vagy és ez így van jól... Ha 18 éves a gyerek akkor már nem lehet első az apjának?
2010. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem kell felrúgni egy kapcsolatot azért, mert problémák adódnak, inkább próbálj vele sokat beszélgetni ezekről a dolgokról. Merd elmondani neki, hogy neked mi jó ebben az egészben, mi rossz és hogy tulajdonképpen az ő érdeke is az, ha veled teljes értékű kapcsolatot tudjon kialakítani. A lánya gyakorlatilag csak önző módon kihasználja, csüng rajta és amire végleg felnő, őrá már nem lesz szüksége, viszont ha téged is elveszít, egyedül maradhat és magányosan élhet.
2010. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Lehet a párom életében az első a lánya, nekem is a lányom az első, de nekem nem a ő parancsol és nem szabja meg, h az életemben mit, h csináljak és nem is akarja.
2010. aug. 28. 15:44
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ti mekkora szemetek vagytok. Persze, a lánya biztos csak kihasználja, mert igazából nem szereti. 18 évesen még csak nagykorú, nem felnőtt, szüksége van az apjára ugyanúgy, ahogy eddig. Akkor is ő még az első az apjának és ez így van jól. Gondolom, az itt levőknek nincs gyerekük.
2010. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:35


Kedves válaszoló, teljesen más, ha egy kiszolgáltatott kisgyereket hanyagol el az apukája egy új nőért, mint egy párkapcsolatban élő 18 éves "gyerek" esetében, akinek ha egészséges lenne a gondolkodása és nem önző, akkor támogatná az apja új kapcsolatát, hogy Ő is boldog lehessen végre valakivel.


(A páromnak van 3 gyereke, ebből 2 már nagykorú tizenéves, ők teljes mértékben támogatják az apjukat és segítik, hogy újrakezdhesse velem, a kicsi pedig, bár sokat kesereg, hogy nem élhet az apukájával, elfogad engem, szeret és sok közös programunk is van.)

2010. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!