Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van azután, ha elmúlt a...

Mi van azután, ha elmúlt a szerelem, és elmúlóban van az abból átalakult szeretet is?

Figyelt kérdés

Szóval azt szokták mondani, a szerelem elmúlik és átalakul.

És mi van, ha megint eltlik sok idő és ez az átalakult szeretet is kopik ?

Ilyenkor jöhet pl. a kikacsintgatás, esetleg megcsalás, eltávolodás ?


2010. aug. 27. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, aztán szép lassan kimúlik az egész. de ezt te is leírtad.
2010. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó esetben nem csak szerelemből állnak össze a párok, hanem van köztük szeretet is... És amit nem ápolnak naponta, az bizony kopik.


Láttam én már 50 éves házasokat is kézenfogva, szerelmesen egymásra nézve. Nem kötelező, hogy a szerelem elmúljon, de persze ezért dolgozni kell.

2010. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ok .

Tudom, hogy ez nagyon sablonos, de tegyük fel, h kb tényleg

2 év a szerelem, aztán átalakul. Ez az átalakult fázis kb mennyi idő akkor ?

2010. aug. 27. 22:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Második : jó, persze,tudom én, de azért lássuk be, manapság ez a ritkább.

Én tényleg kíváncsi vagyok, hogy ez az átalakult fázis is tovább alakulhat-e (kophat és véget érhet).


Mindig azt szokták mondani, hogy a szerelem ugyan nem örörk, de átalakul és az is milyen jó. De ezzel a logikával az átaalkult szeretet is tovább alakul.

ÉS akkor mégis csak a véget éréshez jutunk.

(Tisztelet a kivételnek.)

2010. aug. 27. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

Én 3 év után azt érzem, hogy nem szerelmes vagyok, hanem inkább SZERETEM a páromat és ez sokkal erősebb dolog szerintem.

Az igaz szerelmes lángolás az a tizenéves tűz, a pillangók repkedése a gyomorban, a lila köd, elmúlik egy idő után és valami olyan marad hátra, amiért szerintem érdemes élni. Én 2 év után érzem azt, hogy köszönő viszonyban sem vagyunk azzal a párral akik kapcsolatunk elején voltunk, úgy érzem most már sokkal jobban kötődünk egymáshoz. Ha ez tovább alakul, csak tovább fokozódhat és amikor gyerek, család lesz akkor teljesedik ki igazán. Szerintem ha ez igazi volt valamikor akkor nem múlhat el.

Az a szerelem amelyik elmúlik, nem is létezett soha!


Amúgy meg nézve az 51 éve házas nagyszüleimet, a 25 éve házas szüleimet és a több mint 25 éve házas párom szüleit, akik annyi év után is szerelemmel néznek egymásra csak hinni tudok benne.


A szerelem meg ott van, csak nem mindig és nem úgy mint a "kezdetekben":)

2010. aug. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék oylyan véleményére is, aki 5-6-7 évet is járt valakivel, hogy hogy írná le az utolsó "stádiumo(ka)t".
2010. aug. 27. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:

az a baj, Kérdező, hogy úgy gondolod, ahogy. ilyen "elvárásokkal" és hittel nem is lesz soha életvégig tartó a kapocs. ha már eleve úgy indulsz neki, hogy vége lesz és elmúlik és vannak végstádiumok... akkor meg is engeded, hogy legyenek, hiszen természetesek lesznek. ez a baj a mai fiatalokkal. hogy elhiszik és megengedik maguknak ezt a baromságot. persze, vannak gondok. vannak kísértések, amiket agyban kell visszautasítani. dolgozni kell a másik szerelméért és ápolni kell a kapcsolatot. és igen, el kell fogadni, hogy a házasság és a tartós együttélés nem a lángolásról szól. ez az örök lángolásért való kétségbeesett kaparás csak a mai kor divatja. régen megértették és elfogadták a változásokat és megélték őket. és kezelték őket. CSAK RAJTATOK MÚLIK, hogy lesznek-e végstádiumok.

5 év távkapcsolat, 2 év együttélés, ma esküvő, 33N

2010. aug. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!