Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várja el a párom,...

Jogosan várja el a párom, akivel 7 éve élünk együtt az anyjánál, hogy beleadjak a ház felújításába ( tető, illetve ablakcsere)?

Figyelt kérdés

Mondjuk én beleadni is csak kölcsönnel tudok, de akkor sem tartom fair-nek hogy más házán értéknövelő felújításokba kezdjek.


25/N


2021. júl. 19. 18:00
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%
Se elvenni nem volt képes ennyi idő alatt, se gyereket nem tudott csinálni neked. De a pénzed kéne.
2021. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
85%

Én személy szerint úgy lennék vele, hogy ha van felesleges 100 ezrem (most írtam egy számot) akkor odaadnám. Bár ez is hülye megfogalmazás, mert felesleges pénz nincs.


De okosat leginkább azért nem lehet írni, mert te élsz velük együtt, te tudod milyenek a viszonyok, hogy mennyire tervezel a barátoddal egy életre, hogy egyedüli gyerek-e a párod (ha igen és anyuka egyszer elpatkol, akkor az a lakás/ház végül is a fiáé lesz, vagyis a tiétek, stb.) Szóval ez nem fekete-fehér dolog. Egyébként pontosan ezért nem költöznék be szülői házba párral. Vagy vegyünk ki egy albérletet amit fizetünk felesbe, vagy lakjon mindenki otthon a szüleinél (nyilván az előbbi lenne a normális), de pont az ilyen viták és dilemmák elkerülése végett szülői házba nem költöznék partnerrel, még akkor sem, ha anyagilag előnyösebb. Az ilyenekből mindig csak a konfliktus van. Most nem adsz esetleg bele, majd ezt hallgatod lehet 3 év múlva, mint amit itt is kapsz a válaszolóktól, hogy mert "bezzeg ingyen tető a fejed fölé az jó volt" blablabla. Na tudod ki kerülne ilyen "kiszolgáltatott" helyzetbe, én biztos nem, azért eszem az van.

2021. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
24%
Az ingyen lakás bezzeg jól jött gondolom, azzal nem volt gondod hogy nem kellett havi 100-150 ezret albérletre kiadni igaz?
2021. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
73%

Ha eddig semmit nem fizettél a 7 év alatt, akkor köszönd meg a vendéglátást, és ne lakj náluk tovább. Lehet, hogy ők csak azért kérnek tőled pénzt, hogy talán így honorálod az ott lakásodad.

Alsó hangon számolva:

Havi 30000 lakbér, plussz rezsi pl 20000. =50000

50000*12=600000 ft, egy évre.

Ez 7 évre 4200000

Tehát ha edfdig a nyakukon éltél, akkor csak a saját lelkiismereted miatt is meggondolandó, hogy valamennyire hozzájárulj.

Tudom, most én is le leszek pontozva, mint itt mindenki, aki nem csak azt nézi, hogy mit kap majd, hanem azt is, hogy eddig mit kapott. Kérdező!

Azért nem kellet volna ezt a kérdést kiírnod, hogy azokat lepontozd, akiknek nem tetszik a válasza.

2021. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
84%
Kisebb és nem megterhelő összeg esetén elfogadhatónak tartom a kérésüket, ha van miből adnod. Ott élsz, így miattad is gyorsabban elhasználódik a bojler vagy vesztek egy mosogatógépet, aki mindenkinek jó. De egy tető akkor is öregszik, ha nem vagy ott és bőven milliós tétel harmadolva is. Ezt elvárni már pofátlanság. Minimum számlát kérnék arról, amit belefizettem, hogy későbbi szakítás esetén ne legyen vita abból, ki mire emlékszik.
2021. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%

Ne adj bele semmit, főleg ne értéknövelő beruházásba.


Lakbért meg nem szedünk a párunktól. nem rajta kéne nyerészkedni. Aranyásó bagázs. Más fizesse a TE házadat.

2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
80%
Mi van veletek, miért fizetne valaki lakbért aki a párjával lakik az ő saját házukban? Rezsi más (ok, azt sem írta hogy fizetett-e a közösbe), de lakbér?
2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
45%
15ös oké de akkor a család meg vissszamenőlegesen számolja fel a kérdezőnek az ott élése költségeit? Mert úgy lenne tisztességes.
2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
81%

Jajj takarodjatok már ezzel az ingyen lakással. Ha fizetséget vártak az ott lakásért cserébe, akkor azt előre kell megbeszélni, nem utólag benyújtani a számlát. Ráadásul itt nem arról van szó, hogy mondjuk elromlott a kazán, ami a használatból adódik, és azt pótolni kell, hanem egy elég komoly felújításról. Ha albérletben lenne az ilyesmi akkor is a tulaj feladata és költsége. Nem mondhatja az elbérlőnek, hogy figyu, itt laksz már x éve, adjál bele te is.


Amúgy kérdező mindettől függetlenül a helyedben gyorsan elkezdeném összekapni magam. 18 évesen odaköltöztél anyós nyakára, azóta hogy nem sikerült legalább pár százezret összespórolni? Nem szabad magad ilyen kiszolgáltatott helyzetbe hozni. Most például, ha anyósék behisztiznek és közlik veled, hogy ha nem fizetsz, akkor mehetsz ahová akarsz, akkor mi lesz veled?

2021. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
24%
17es a kérdező az anyósnál élősködik....
2021. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!