Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem emlitette hogy...

Miért nem emlitette hogy emelték a fizetését? Más se mond el ilyet a párjának?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk ugy közös kasszán hogy egy számla lenne,hanem mikor mit ki fizet,nagyjából felesbe.

Nem szoktam kérdezgetni hogy mennyi a fizetése,gondoltam szól ha változik.Erre reggel nézem a fizetéses papirját,kipakolt a táskájából,visszamenőleg több havi nála volt,többet kap bőven.

Ez ennyire nem lenne fontos? (bár nem élünk egyik napról a másikra,de akkoris)

(és nem,nem engem akar meglepni,erre nyakam tenném)


2010. aug. 27. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
mi közös kasszán vagyunk és természetesen tudok a fizetésemelésről is.
2010. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
mi közös kasszán vagyunk, de ha nem lennénk, akkor is tudnék a fizetésemelésről. Egymás számláit is megnézzük neten,mert úgy hozza a "sors", rámtelefonál, hogy "szívem nézd már meg jött-e fizetésem" stb?Az ilyet nem szép eltitkolni, főleg ha több hónapja már magasabb a fizuja....
2010. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem akart azzal alázni, hogy változott, nőtt a különbség köztetek......
2010. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan párt, ahol egyik sem ismeri a másik fizetését, mondván ez csak rontaná a kapcsolatot...

Ez megegyezés kérdése is szerintem.

A férjem vállakozó, így jön-megy nála a pénz, én megsaccolni sem tudom mennyi a fizetése, viszont, ha befejez egy munkát és kifizetik, akkor mindig elmondja, hogy mennyit kapott és kap fizetést. 10 éve vagyunk házasok, ő lényegesen többet keres nálam, sokkal többet is tesz be emiatt a családi közösbe.

2010. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk mostanában derült ki, hogy apa mindig elrak magának dugipénzt a fizetéséből, pedig közös kassza van, és anya belerak mindent... volt is veszekedés ebből otthon... (főleg hogy a dugipénze nagy részét apa az anyjára költi, és ezt le is tagadja... vagyis azt nem, hogy rá, mert annyira hülyék nem vagyunk, csak azt, hogy mennyit... most jöhetnek a lepontozások, hogy hogy beszélek nagyanyámról, de istenem, annyit tett nekünk keresztbe, hogy már egy fikarcnyi tiszteletet sem érzek iránta... apát kihasználja, közben meg a bátyjával kivételez, és hozzájuk megy el annak a pénznek a nagy része, amit apa elvisz hozzá, és a nagyanyám kben sincs rászorulva a pénzre... csak apa meg sunyít a pénzzel kapcsolatban, mert tudja, hogy anya nem nézné jó szemmel...).
2010. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Mi is közöskasszán vagyunk, és tudom,hogy mennyit keres a férjem. És nyilván szólt, amikor emelték. Már csak azért is szólunk az ilyneről, mert ez ugyebár öröm, és azt megosztjuk egymással.
2010. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk se tudja senki, hogy apa mennyit keres, szerintem még ő se (ő is össze-vissza kapja, nem havi bontásban). Anyáét meg csak apa tudja, mert anya lusta a papírok kezeléséhez. De mi szerencsések vagyunk, jól élünk, úgyhogy ez nem olyan fontos kérdés.
2010. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Mi is közös kasszán vagyunk, elvileg tudjuk, hogy mennyi a másik fizetése. A valóság azonban mást mutat. Én tudom, hogy ő mennyit keres, szerinte én úgy 25 ezer ft gyedet kapok, és amikor dolgoztam, akkor 100 körül kerestem. Ehhez képest max gyedet kapok, ami 85 ezer ft, és úgy 170 körül kerestem aktív munkavégzéssel :)
2010. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én tudnék róla, ha emelést kapna, a hírekből is, mivel közalkalmazott, tanár .... :)
2010. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

- ezzel nem aláz,nem keresek keveset,volt már hogy többet kerestem nála

-nem költi el a plussz pénzt,marad a számláján


nem titok végülis,mert emailjére jön havonta,be is lépek néha ha kéri,hogy nézzek meg valamit,csak eszembe se jutot megnézni

2010. aug. 27. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!