Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálja az unokáját?...

Miért utálja az unokáját? Hogy mondjam meg a lányomnak hogy a nagymama nem kíváncsi rá?

Figyelt kérdés
Az eset az anyósommal történt.3unokája van(elvileg)A 2 fiú mindent megkap hetente látogatja ajándékok stb.A lányom 3 éves 2 éve nem látta.Nem kíváncsi rá.Mindig azt mondja én el tudom látni a kicsit ezért nem jön.Se karácsonyra se szülinapra semmit sem kap.Hogytud egy nagymama ilyen különbséget tenni az unokái között?
2010. aug. 27. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

megmondom öszintén hogy fogalmam sincs...sose értettem az ilyet...és hogy mi a megoldás? nem hiszem hogy nagyon lenne...sajnálom szegény kislányodat...remélem a te anyukád pótolja az anyósodat...:(

22L

2010. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Exanyósom úgy oldotta ezt meg régen az anyósával, hogy megmondta neki, hogy őt nem érdekli, hogy a fiút jobban szereti, mint a kislányt, de az ő házukba akkor mehet, ha mindkét gyereknek visz valamit, stb. Bevált.
2010. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, és azt is mondta: hogy mindkét gyerek a fia gyereke is.
2010. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk dettó ilyen a helyzet. A nagymama együtt lakik egyik gyerekével és 2 fiú unokájával, fizeti a rezsit mindent... pedig a gyereke is dolgozik plussz még az unokákat is jobban támogatja. Van a másik gyerek másik unoka, oda fél évente látogat el, akkor ad egy 100 ft-os csokit meg pénzt és le van rendezve. A dolgozó gyereke meg hadd nem mondjam hogy 500ft-ot...

A másik gyerek is dolgozik ahol másik unoka van és azt mondja, azért nem támogatja a mésik gyerekét, mert nekik MINDENÜK MEGVAN...

hát pff...

nem értem máig ezt a helyzetet. de egy tuti, nem fog megváltozni! nekem nem rossz, mert a másik nagymamám nagyon aranyos és sokat törődik velünk <3

de ne aggódj, a kislányod miatt, mert szerintem hozzászokik majd a helyzethez.

Remélem nálatok is van egy másik nagyi vagy egy keresztanyuka aki sokat törődik vele!

2010. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Én azt mondanám neki, hogy a nagyi meghalt.

Ha ennyire nem kíváncsi az unokájára, akkor soha többé ne kerüljön a szemem elé...

2010. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De miért kell megmondani? Ő is észreveszi. Én apám sem látta a gyerekeimet 9 éve. De nem is beszélünk róla, minek.
2010. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
óó, nagyon egyszerűen...Az én nagyanyám is ilyen volt: unokatestvérem volt mindig az ász, neki minden jutott, rólam meg mindig megfeledkezett. Pedig mindketten lányok vagyunk, és egyidősek, úgyhogy még olyan nagy különbség sincs kettőnk között. Egyszerűen csak nem szeretett. Amikor kérdőre vontam, hogy én miért nem kapok, akkor mindig volt valami hülye válasza: most nincs a mamának pénze, most elfelejtette, majd legközelebb én is kapok...és mivel nem egy városon belül laktunk, egy időre megúszta a dolgokat. Aztán persze, mikor idősebbek lettünk, mindig panaszkodott, hogy nem írok neki, nem megyünk hozzá, és végül nemcsak én, hanem unokatesóm is ugyanúgy lesz@rta. Amikor beteg volt, akkor esett le neki, hogy felesleges volt annyira ajnározni, mert az még meg se látogatta, ennyit se kaphatott "cserébe".Szerintem sokkal jobb, ha a gyerek már az elején tudja, hogy a nagymama ilyen vele (mert észrevenni persze, hogy észreveszi, csak a szülők próbálják áltatni, hogy nem is, a nagyi téged is úgy szeret...stb), mert akkor nem lesznek felesleges, hiú elvárásai vele szemben. Nekem szerencsém volt, mert az apai nagymamámnak meg én voltam az egyetlen unokája, és rajta keresztül tudtam, milyen egy igazi nagymama (ugyanakkor csak jobban felerősítette azt, hogy a másik mennyire nem az velem szemben)Remélem, a te gyerekednek is van rendes nagyija.
2010. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, az én nagyszüleim is ezt csinálják...Én lassan 20 éves leszek, én már értem mi is zajlik körülöttünk. Öcsém 16 éves, ő még ragaszkodna a nagyszüleihez, régen rengeteget járt hozzájuk, de most már az unokatesóm a mindenük, aki decemberben lesz 2 éves. Nagybátyámat mindig is jobban szerették, mint édesapámat, és régen sem foglalkoztak túl sokat velem, így nekem könnyebb elfogadni a helyzetet. Nagybátyámékhoz feljárnak hetente 3x is, hozzánk csak ünnepnapokon jönnek, pedig mi közelebb lakunk...sajnos ez van. Nem igazán tudsz mit kezdeni a helyzettel, hacsak a párod nem tud beszélni az anyjával. Helytelen viselkedés a nagymama részéről, de ha ő ilyen akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni...a lányod még nem ért semmit az egészből, később pedig nyugodtan elmondhatod majd neki ezt, ha megérik rá.
2010. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Természetesen a másik nagyi imádja!A keresztszülei is és az ő családjuk is!Én már nem foglalkozom vele csak az esik rosszul hogy a kislányra nem kíváncsi de ha valami baja van akkor mindig a férjemet hívogatja!Ilyenkor hol van az imádott családja?Így próbál minket összeugrasztani.
2010. aug. 27. 13:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem utál a nagyapám 19vagyok és simán elmegyünk egymás mellett z utcán köszönés nélkül.Szóval túllehet élni.
2010. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!