Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha az anyukát...

Titeket zavarna, ha az anyukátok mindig bemászkálna a szobádba?

Figyelt kérdés

Itt van a szobámban a 2. gép. Amikor pl fürdök, hangtalanul feljön, beoson, és gépezik. Még csak nem is szól semmit. :S

Engem ez nagyon zavar, mert hát ez az én szobám, a saját "birodalmam". Nincs semmi titkolnivalóm, csak egyszerűen zavar. :S Meg oké, jöjjön, csak szóljon valamit, esetleg kérdezné meg...


A másik.. Minden nap ő takarít nálam! Felkelek, lemegyek tv-zni, enni, ő közbe feljön, és összerakja. Pedig én is összetudnám rakni 1-2 óra múlva, mikor már "felébredtem"... És ebbe az a legszebb, hogy néha odaszól nekem, hogy "ha én nem lennék, akkor sz@rban járkálnátok". Csak azért, mert ő mindent megcsinál, nem kéri, hogy segítsek (amikor felajánlottam, akkor "jaj, kész akarok lenni még ma haggyál már"), és így azt se tudja, hogy én szívesen megcsinálnám...

Lehet, hogy ez az oka annak is, hogy nagyon szeretnék már elköltözni, és magamnak csinálni mindent...


15/L


2010. aug. 26. 17:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok már a kérdezőt, ti nem voltatok soha kamaszok? Nem ábrándoztatok soha arról, hogy lesz egy saját birodalmatok? Szerintem ezek az életkorral járó teljesen normális gondolatok.


Ne gyertek már azzal a szöveggel, hogy amíg az anyja tartja el, addig teljesen jogos bemászkálni a birodalmába!!! Oké, a szülei tartják el, még egy ideig fogják is, de akkor is tiszteletben kell tartani a másik magánéletét, még akkor is, ha "csak" egy gyerekről vagy serdülőről van szó!


Bizonyára jót akar az anyuka a takarítással, de szerintem joggal zavarja a kérdezőt. Kérdező, szerintem beszéld meg vele, hogy Te megcsinálod a takarítást, de hadd csináld meg akkor, amikor már felébredtél. És csináld meg tényleg, hogy lássa is anyukád, hogy adhat a szavadra. Jobb ötletem most nincs.


Ami nekem nem világos: azt írtad, hogy a 2. gép van a Te szobádban. Akkor van még egy gép? Laptop vagy PC? És az kié?

2010. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

17:40

igen, és annak is örüljek, hogy van fedél a fejem felett, van víz, és hogy megszült. Szuper. Én csak annyit szeretnék, hogy szóljon, ha gépezik. Felőlem itt ülhetne egész nap is, csak tudjak róla.

2010. aug. 26. 17:42
 23/36 A kérdező kommentje:

17:41

Köszi a válaszod! :) A másik gép a nappaliban van, de általában az mindig foglalt, és hát a drága kis hugicát nem szabad onnan felállítani... Ilyenkor jön hozzám. Meg amikor üres a gépem akár 5 percre is.

2010. aug. 26. 17:44
 24/36 anonim ***** válasza:

Mert nem az, hogy igazán titkolnivalóm volna előlük, de már nagyon elegem van belőle, hogy ÉLETEMBEN nem volt olyan hely, ami csak az enyém, hogy leteszek valamit és tudom, hogy ott biztos nem nézik meg. Soha nem volt ilyen...


17:39

2010. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
36%

"tulajdonképpen a szobád meg anyádé vagy a szüleidé,akinek a nevén van a lakás,de semmiképp sem a tiéd,majd a saját lakásodban az lesz,akkor megy be gépezni,amikor akar,ő vette,te meg örülhetsz,hogy van és használhatod."


Én ezzel vitatkoznék. Nem tudom, hány éves vagy, mikor voltál kamasz, de amikor az voltál, vajon akkor is így gondolkodtál? Értsétek már meg, hogy egy serdülőnek joga van ahhoz, hogy elvonulhasson, és ne törjenek be a magánéletébe! Ha ezt nem tartják be, előbb-utóbb az lesz a vége, hogy mikor nagykorú lesz, dobbant hazulról, és a minimálisra korlátozza majd a kapcsolatot a szüleivel!


Az én családomban történt ilyen, és az is így kezdődött...

2010. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányomnak nagyon jó dolga lesz, mert amikor már elbírja a porszívót egész nyugodtan takaríthat magánál, mivel én nem vagyok túl házias.

A férjem szintén erre lett átnevelve, kosz is van nála.

Mosni is akkor szokott, amikor már elmásznak a ruhái a szennyestartóból.

Én viszont nem vagyok cseléd, ha a férjem nem bírja a sajátját, akkor majd felfogadhat egy házvezetőnőt.

Nálunk már most mindenkinek van saját számítógépe, a lányomnak is, aki 2 éves.

Szerintem szóljál anyukádnak, hogy szeretnél neki segíteni, és ezentúl te takarítasz a saját ütemedben. Viszont anyukád hidd el szeret téged, csak segíteni akar, ne akarj elköltözni, nem olyan jó önállónak lenni.

2010. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Azért nekem sokkal jobb, mint annak aki linkelte a kérdését. :S

Szerintem nagyon nagyon mérges lennék, ha még kutakodnának is utánam.. :O

2010. aug. 26. 17:47
 28/36 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeret, nem azzal van a gond. És tudom, hogy a takarítással is jót akar nekem, de nem tudja megérteni, hogy szeretnék én is csinálni valamit...
2010. aug. 26. 17:48
 29/36 anonim ***** válasza:

Kérdező: én totál átérzem, amit írsz. Beszéld meg anyukáddal, hogy szóljon, ha jön gépezni. Elképzelhető, hogy nem fogja érteni, miért kéne szólnia, de Te legyél következetes, és mindig mondd neki.


Sajnos sok szülő azt hiszi, hogy ő és a gyereke egy test, egy lélek (!). Rohadtul elmosódnak a személyiséghatárok. Nem értik, hogy a kamasz gyerekük szobája nem ugyanolyan, mint a lakás bármelyik másik helyisége, pl. a fürdő vagy a konyha. Igenis tiszteletben kell tartani.


Vagy még egy alternatív megoldás: Kérdező, nem tudom, hogy belefér-e anyagilag a szüleidnek, de ha igen, kérj tőlük egy laptopot. :) Ami CSAK a tiéd. Ha meg nem, akkor menj majd el dolgozni következő nyáron, és ha az egészet nem is, de egy részét ki tudod fizetni... aztán majd meglátod. De ez csak egy ötlet.


***


"Mert nem az, hogy igazán titkolnivalóm volna előlük, de már nagyon elegem van belőle, hogy ÉLETEMBEN nem volt olyan hely, ami csak az enyém, hogy leteszek valamit és tudom, hogy ott biztos nem nézik meg. Soha nem volt ilyen... "


Veled is totál egyetértek. Nekem se volt 18 éves koromig olyan HELY vagy olyan TÁRGY, ami CSAK az enyém lett volna. Mindig osztozni kellett. (És nem azért, mert szegények voltunk és kicsi volt a lakás, nagyon nem. Tök nagy házunk volt.)

2010. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
én is utálom ha minden szó nélkül bejönnek a szobámba,pl kopogni se nagyon szokták.
2010. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!