Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jó ötlet vagy még várjunk...

Ez jó ötlet vagy még várjunk vele? (részletek lennt)

Figyelt kérdés

a párommal arra gondoltunk hogy kibérelhetne egy házat nekünk szeptemberbe,szóval összeköltözhetnénk.

több mint 1 éve együtt vagyunk,jó ötletnek tartom a dolgot,csak kicsit aggodok.


2010. aug. 26. 15:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szia!Tapasztalatból beszélek,ha lehet ilyet mondani:

14 évesen elköltöztem otthonról,mert a szüleim váltak(többek között ez is indok volt.De nem bántam meg: egyedül mentem albérletbe,dolgoztam és tanultam is(szakma,érettségi,B,C jogosítvány,nyelvvizsga stb)Most 20 éves vagyok,van egy saját házam(segítség és hitel nélkül) autóm(szintén tehermentes) és biztosnak mondható munkám is.

Az akkori Párommal nem vagyunk már együtt,17 évesen ismertem meg a vőlegényemet,most 20 vagyok,ő 22.Jövőre májusban házasodunk össze és babát szeretnénk.

Szóval,nem minden azon múlik,mikor költözöl el otthonról.

De szerintem ha mész,akkor az végleges döntés legyen,magyarul "ne táncolj vissza".

De ha maradsz,azzal nagyon sok pénzt tudsz spórolni és nem lesz az esetleg pár év múlva a Párodtól(nem ismerem,csak általánosítok,bocsi)hogy "én tartottalak el."

A te döntésed,én csak leírtam az én sztorimat,hogy jól is ki lehet jönni bizonyos dolgokból!

2010. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2010. aug. 26. 16:47
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek vagy még az összeköltözéshez és csak gratulálni tudok az olyan szülőnek aki ezt egy 17 éves GYEREKNEK megengedi.
2010. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

16.34es válaszadónak: Milyen munkával lehet 14 éves kortól 20ig összehozni egy házra és kocsiravalót, segítség és hitel nélkül? Léci írd meg, igaz már idősebb vagyok, de borzasztóan örülnék ha 6 év alatt ezt össze tudnám hozni!

Utánaszámoltam, ha 10 millának vesszük a házat, kitudja ugye hol van ugye,lehet falun, akkor 14 éves korodtól havi 138ezret kellett volna rá félretenned! és a kocsit nem számoltam...meg a megélhetést. Hol fizetnek ilyen jól kiskorúaknak?

2010. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Utolsó! Szerintem van abba más is, csak nem gondolta, hogy valaki utánaszámol. :) Ha érdekel miért írom ezt, akkor leírom.
2010. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem is (túl)korai még a költözés!(a saját érdekedben!)Én 2,5 éve vagyok együtt a párommal,akit hidd el nagyon szeretek,és néha én is örülnék,ha elmehetnék itthonról...de mivel nincsenek meg az anyagi feltételeim az önálló életre,így amíg dolgozni nem kezdek,maradok itthon mindenképp!

Jól hangzik,h a barátod fizetné az albérletet(+a számlákat+ a kaját(a kutyának is!)+ a mosóport,öblítőt,vízlágyítót,ami a mosáshoz kell+ mosogatószer,és egyéb tisztítószerek,a takarításhoz,és még sorolhatnám mi mindent),de kifizetné a ruháid,az osztálypénzt,a bérletet,miből vennél meg olyan dolgokat,amikre NEKED szükséged van?!?!

Ha egyszer anyukád engedi,h elköltözz otthonról,néhány hét(hónap) múlva gondolhatja úgy is,h ha már egyszer külön háztartásban élsz,akkor miért ő tartson el?(nem bántani akarlak se téged,se anyukád,nem biztos,h így viselkedne,de) ezeket is mérlegelned kell!!!

Ha befejezted a szakmunkást,legalább az érettségit még meg kellene szerezned!(min.2 év)

Gondold át ezeket alaposan,h ne hogy később megbánd a döntésed!

Ráérsz még!Nagyon fiatal vagy!!!


08:05-ös engem érdekel!

Ahogyan az is,h a 20 éves lánynak hogy lett saját háza,mert én ugyan lassan 20 leszek,de ha csak 26 éves koromra jönne össze "hitel nélkül", annak is nagyon tudnék örülni! :D

2010. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne! Az is, hogy 26 éves korra hogy jön össze,(ha nem a szülők adják) de lehet felteszek egy ilyen kérdést inkább:)
2010. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

08:05-ös vagyok. Én írtam a tegnap 15:36 választ is. Párommal lassan 2 éve vagyunk együtt, februárban költöztem oda különböző családi okok miatt, amit nem szeretnék részletezni, mert nem ide tartozik. A szüleim a mai napig, ha tehetnék, visszarángatnának. A barátomat kb. utálják, anyám tavaly azt mondta, ha oda merek vmikor is költözni hozzá, inkább lelöveti bérgyilkossal, de nem fogja megengedni. Ez ismerős lehet pár embernek, írtam ki több kérdést is, amibe ezeket is belefogalmaztam. Párom 18-19 évesen költözött fel pestre, azóta dolgozik, szerencsére olyan a munkája, hogy már kezdettől fogva jól keresett. Az év elején a cégre, ahol dolgozott, az apeh rányomott egy 20 milliós tartozást, amit egy régi munkatársuk okozott nekik. Emiatt létszámleépítés volt, a páromat kijelentették, 80ezret kapott 2-3 hónapig. Ebből kellett kifizetnünk az albérletet, benzint, kaját meg mindent. És hát csak az albérlet szokott 85 körül lenni télen. Tartalékhoz kellett nyúlnunk. Aztán szerencsére áprilisra talált egy jó munkahelyet, a régi munkahelyén is maradt, csak nincs bejelentve, távolról dolgozik, havi 1-2x kell csak bemennie, meg elmenni a pénzért. Ennél a cégnél van alapbér, éjszakai és hétvégi ügyelet (ha gáz van be kell menni, de eddig soha senkinek nem kellett bemennie, de a pénzt megkapják érte), valamint az alapbéren felül még órabér is. Így az összes munkájával keres 400-500 ezer Ft-ot. És akkor most jönnének a kérdések, meg irigykedések, hogy de jól megy, 22 évesen ki keres fél milliót, biztos nem tiszta az a pénz, megkaptuk már ismerőstől is. De igen is az! Okosnak és leleményesnek kell lenni, és egy jó munkahely és állás kell hozzá. Meg rengeteg szorgalom. Ennek ellenére mégis albérletben vagyunk, igaz, saját, tehermentes autó az van (ami nem régi, hanem egy 1,5 éves), de házat akkor sem lehet ebből venni. Havonta elmegy kb. 65-70ezer albérletre, 40ezer kajára, 40ezer benzinre, 10ezer internetre és tévére, 10ezer telefonszámlára, a biztosító és a casco 3 havonta levon vagy 40ezret, meg persze mindig vannak plusz kiadások ami viszi el a pénzt. És akkor itt van, hogy kb. a felét tesszük félre. Ha kiszámolom, hogy szeretnénk egy normális állapotban lévő házat venni, és ne kelljen rá sokat költeni, az kb. 12 millió. Ehhez 4 évig kellene félretenni havi 250 ezer Ft-ot, és akkor az összes pénzedet elköltenéd, semmi tartalék nem maradna. Ki képes rá? Már beszélgettünk erről, hogy jövőre összeházasodnánk, valameddig még albérlet, én jövő nyáron végzek a sulival. Utána elkezdenék dolgozni, és felvennénk valamennyi hitelt, és ha még keresnék 150 ezret is, akkor az elmenne mind a hitelre. Egy fizetésből nem szabad hitelt felvenni, mert ha véletlenségből becsődöl a cég, vagy kirúgják valamiért, akkor mit csinálunk? Nyakunkba szakad több milliós hitel, plusz a saját dolgainkra se lenne pénz. De mi még TALÁN meg tudnánk oldani ennyi pénzből 6 év alatt a saját házat. Ezért írtam le ezt itt mind.


És akkor most jön a dolog másik oldala. 14 évesen eleve nem mehet el az ember diákmunkára szülői beleegyezés nélkül, csak 16 éves kortól. A legjobban fizető diákmunka sem fizet (szerintem) 80 ezernél többet. Ebből jó, ha kijön az albérlet, meg a kaja egy embernek. Még rendes munkával sem keresnek nagyon sokan minimálbérnél többet, hát akkor egy diák? Aki mellette muszáj, hogy járjon iskolába? És ki fizette ki a 2 jogosítványt? Meg a nyelvvizsgát? Arra is kell pénz, nem ingyen adják egyiket sem. És akkor itt valaki már szépen kiszámolta, mennyit kellene havonta félretenni 6 évig, hogy legyen egy 10 milliós házad, és ezen felül még az autó, meg a többi dolog amit leírtam. Úgy tudom 18 éves kor alatt meg nem is vehetsz házat meg autót saját nevedre, akkor ez már csak 4 év.

Na mindegy, nem b*szogatni akarom a válaszolót, de belegondoltál ebbe, hogy mit írsz? Vagy akkor írd le, mit dolgozol, mert nem tudom elképzelni (és szerintem más se), hogy diákmunkából akárki is összeszed egy házra, meg kocsira valót és még meg is él belőle!

2010. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!