Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérett a nővérem egy fejmosá...

Megérett a nővérem egy fejmosásra, vagy hagyjam hogy csalódjon és legyek "jó testvér" akire számíthat?

Figyelt kérdés

Nővérem 6 év együttélés után összeházasodott az élettársával, ám a 2. házassági évforduló előtt elváltak. A volt főnökével kerültek kapcsolatba, sokszor szakítottak és kibékültek. Legutóbb összeköltöztek, de alig bírták 3-4 hétig, szakítottak.

Múlthéten nővérem szabadságon volt, a 7 napból 4 nap anyuék vigyáztak a kislányra. (4 éves a lány)

Nem érdekelte hogy a lányával kellene lennie (mert amúgy is hanyagolja), inkább a pasijának könyörgött hogy béküljenek ki, vagy épp otthon sírdogált.

Vagy dolgozik, vagy valami mást csinál, ritkán van ideje a lányára. Ha a kislány beteg, anyu vigyáz rá (munkanélküli, volt munkája 2 hétig, a kislány lebetegedett, és anyunak fel kellett mondania, hogy a kislányra tudjon vigyázni). Ha tesóm nem ér rá, a kislány anyuéknál van.

Nővérem egy alkalommal szemtanúja volt, hogy a kislány sírdogál, mert fáj a hasa (2 nap múlva orvoshoz kellett vinni, mert megbetegedett), persze szerinte ez csak hiszti volt. Anyu meg akarta vigasztalni, erre nővérem lecseszte, hogy nem kell elkényeztetni, meg hogy anyuék nem tudják következetesen nevelni a gyereket, meg hogy ő milyen rossz szülő, mert nekem is mennyi mindent megengedett. Erre apu (ő nővéremnek csak nevelőapja) beszólt neki, hogy nem más ágyába kéne hemperegni, hanem a gyerekével törődni, eléggé megviselte a válás, meg hogy mind2 szülőjének hol van partnere, hol nincs.

Erre nővérem annyira megbántotta őket, hogy egész este sírt anyu, apu is maga alatt volt.

Legszívesebben beszóltam volna neki, hogy miért passzolja le mindig a gyereket, ha szerinte anyuék csak elrontják? A volt anyósával is összeveszett, arra sem bízza a kislányt, mindig csak anyu.

Anyu örül, hogy ennyit lehet az unokájával, de rosszul esett neki, hogy azt kapja cserébe azért hogy lehet rá mindig számítani, hogy a nagyobbik lánya elhordja minden alkoholistának (anyu max 1 pohár vörösbort iszik, mert vérszegény, többet soha), meg hogy milyen rossz szülő, mert nem kell mindent ráhagyni a gyerekre.

Nem szóltam semmit, de úgy érzem igazán fel kéne ébreszteni a nővéremet. Látszik, hogy neki is és a volt férjének is csak nyűg a gyerek, mindig anyuhoz odaviszik, hogy ő biztos mindig ráér.

Anyu ne menjen se dolgozni, se nyaralni, ne menjen sehová, mert bármikor jöhet a kislány.

Anyuék is látják, hogy nővérem "szerelmes", ezért minden dolgát hátrébb helyezi. A férfi részéről meg úgy tűnik, hogy kell neki egy ágyas, és nővérem épp megfelelő.

Én eddig dolgoztam, 1,5 múlva főiskola, nem tudom a kislányt pátyolgatni, sőt nem is az én, vagy anyu dolga lenne.


Szerintetek szólnom kéne neki? Elegem van, hogy anyut elhordja mindennek, de ha segítségre van szüksége, akkor jön. Anyuék semmit nem várnak viszonzásképp, csak némi szülői tiszteletet.


2010. aug. 26. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30 éves???? Azt hittem 21-22, hát 30 évesen tényleg durva ez a viselkedés. Olvass be nyugodtan neki!
2010. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred, hasonlít az én nővéremre. A mi helyzetünk azért kicsit más volt. Nővérem elvált. Rögtön utána ránk (apánkra és rám) bízta az akkor nyolc hónapos kisfiát. Anyunk meghalt már, én fiatal felnőtt voltam. Ő pedig ment, gyakran napokra eltűnt. A nekünk nincs anyukánk felkiáltással anélkül hagyta nálunk a picit, hogy megkérdezte volna, vállaljuk-e? Gyakran tizenkét órai munka után még az ő gyerkőcét pelenkáztam. Ha szóltunk, megsértődött, mert neki nincs segítsége. Az nem volt baj, ha melóznia kellett, azt megérti az ember, még kétheti szórakozást is, ha már egyedül maradt. DE! Azt, hogy hét napból hatot nálunk volt a pici ő meg a Balatonon rázott.Hapsizott. Amikor szóltunk neki, hogy jöjjön haza, mert nagyon beteg a kicsi, lenyomta a telefont. Köszönet? Annyi, hogy minket okolt azért, amiért a kisfia táplálkozási problémával küzdött. Ennek már sok éve, kisfia azóta elköltözött az édes apjához. Ő választotta. Nem volt értelme beszélni vele, mindig kidumálta magát és még mi éreztük magunkat csúnya gonosznak. Mert ez neki, szerinte járt. Ma már nekem is gyerekeim vannak és talán éppen ezért egyáltalán nem tudom őt megérteni. Azt mondom, kutyából nem lesz szalonna. Ha ő magától nem jön rá, hogy valamit nem jól csinál, akkor hiába.
2010. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy-két kisgyerekes anyukát (barátnőim, 23-25 évesek), azt mondták nővérem összetehetné a 2 kezét, hogy ilyen anyukája van, aki a nap 24 órájában rendelkezésére áll.

Tényleg anyu még a várost sem meri elhagyni előzetes egyeztetés nélkül, mert bármikor történhet vmi, és a kislányra kell vigyáznia.

2010. aug. 26. 13:22
 14/20 anonim ***** válasza:
55%
apjához nem kerülhetne a gyerek?
2010. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az exanyósával is azért veszett össze, mert hogy a gyereknek 39 fokos láza lett, és nem rohant vele egyből az ügyeletre, hanem megfürdette hideg vízben, és adott neki egy negyed Algopyrin.
2010. aug. 26. 13:24
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem, ő dolgozik egész héten, nincs rá ideje.

Mint irtam, a 2 hetes láthatást is megrövidíti.

Nálunk van a legjobb helyen a gyerek.

2010. aug. 26. 13:25
 17/20 anonim ***** válasza:
Ezért nem kéne a társadalomnak minden nőt szülésre kényszeríteni... Amúgy pedig az mennyivel jobb amikor anyuci szemére vörös köd száll és élete hátralevő részében csak a gyereket látja, mindenki mást letojik és mindenkin átgázol? Aztán meg sír hogy nincs egy párja. Szerintem a párja legalább egyformán fontos kell hogy legyen a gyerekkel.
2010. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A nővéred egy valódi, r.banc, akinek a lyuka állandóan viszket és vakartatja.

El kell venni a gyereket tőle és nálatok elhelyezni, a gyerektartást pedig fizesse nektek.Így anyudat is kisegíti valamennyire.

Bíróság, gyermekelhelyezési keresetet kell benyújtani.Tanúkkal, időpontokkal bizonyítani, hogy nem törődik a gyerekével, helyette gondozza anyud.

2010. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek az előttem szólóval. Aki így viselkedik, ilyen gusztustalan és hálátlan módon, azzal nem éri meg kesztyűs kézzel bánni. Főleg, hogy ebben a helyzetben a kisgyermek sérülhet legjobban. Bíróság, pereskedés, és hátha összeszedi magát a nővéred. Egyébként érdemes lenne pszichológushoz eljáratni, megfenyegetve azzal, hogy vagy elmész most pszichológushoz, és elkezdesz anyaként viselkedni, vagy átkerül hozzánk a gyermek, és gyerektartást fizetsz.
2010. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélgess vele.

A négy éves kislánynak ebből lelki baja is lehet.

2010. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!