Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért Nem tudják elfogadni az...

Miért Nem tudják elfogadni az új páromat?

Figyelt kérdés
8 évig voltam együtt a volt férjemmel, igazi nagy szerelem volt, azt hittem vele fogom leélni az életem. Lett egy gyerekünk is, de a születése után megromlott a házasságunk. Kiderült, hogy viszonya volt egy nővel, de véget vetett neki, mert engem szeret. Jó egy évig próbáltuk rendbehozni a házasságunkat, de időközben én megismertem egy férfit a munkahelyemen, aki iránt érzéseim lettek, ő meg nem tudta elfelejteni azt a másik nőt. Elváltunk. Békében, a gyerek érdekében, tartjuk a kapcsolatot, ő is ismeri a páromat, én is az övét, mindenki jóban van mindenkivel. Csakhogy a családom, nagymamák, szüleim, nem tudják elfogadni hogy elváltunk, mert nekik a volt férjem volt az igazi, fiúkként szerették, és az új páromban azt látják hogy miatta váltunk el. A házasságunk részleteit nem tudják, annyit mondtunk hogy közös megegyezéssel elváltunk, mindkettőnknek így volt a jó. Ez 2011-ben volt, és 2015-ben megszületett a kislányunk a jelenlegi párommal, azóta látok egy kis enyhülést vele szemben, de szívük mélyén még mindig a volt férjemet szeretik, és nem tudják feldolgozni hogy vége, mert hogy olyan nagy szerelem volt a miénk, olyan boldogok voltunk, ott a gyerek is, és hogy akkor is ő marad a férjem. Egyszerűen nem tudják elfogadni hogy elváltunk. És ez így 10 év után kissé zavar. Meg érthetően a párombak se esik jól. Hiába előtte nem mondják, érzi. Évekig telt nekem is feldolgozni a válásomat, nagyon nehéz időszakom volt, de a mostani párom ott volt mellettem, és rá mindig számíthattam, plusz ott a kislányunk is. Miért nem tudják elfogadni hogy új párom van? Mit tehetnék hogy megertsék, most már ő lesz, és soha nem jövünk össze a volt férjemmel? Normális ez?
2021. jún. 9. 07:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Én ezt mondanám:


"Anyu, az a pasi nem szeretett engem. Csalt egy másik nővel, mert nem volt elég férfi és nem volt elég bátorsága, hogy kilépjen egy olyan kapcsolatból, ami nem működött. Jó voltam neki támasznak, jó volt neki a biztonságérzet, hogy van valakije, ezért nem lépett ki, hanem csak néha félre, hogy bármikor vissza tudjon lépni a húgymeleg biztonságba.


Nem ő volt az én utam. Persze én is hülye voltam, hogy nem vettem észre, hogy valami nem működik, de ez ellen már nem lehet mit tenni. Innentől kezdve ezt felfogom tanulópénznek. Nem ő volt az én utam. Az új pasim remélhetőleg sokkal egyenesebb lesz, egy igazi felnőtt férfi. Ti is felejtsétek el azt a kisgyerekként viselkedő volt férjemet. Jobbat érdemlek és remélem most megtaláltam. Szeretném, ha elfogadnátok."

2021. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyam is ilyen tipus es neha az oruletbe kergeti a tesomat, aki mar 15 eve elvalt! Van egy gyerekuk. A mai napig felhozza neki, hogy a volt parja igy, meg ugy...mi lett a csaladjaval...

Azt hozza kell tennem, hogy nem mukodott koztuk a dolog es mar mindkettojuk massal van kapcsolatban.

Anyam nagyon eroszakos, szinte o akarja eldonteni, hogy kivel eld le az eleted, melyik varosban..hol dolgozz..

Kedvelte a volt sogornomet, de ebbe az egeszbe en tobb mindent latok. Tele van komplexusokkal, hogy ki mit gondol majd, illetve iranyito tipus! Csak o tudja a legjobban, hogy mi a jo..o a nagy parkapcsolatszakerto! Mindzut ugy, hogy ket rossz hazassagot tud maga mogott, ahol nap mint nap mentek a veszekedesek. Hiaba..vannak emberek, akik ragaszkodnak ahhoz, ami nem megy...es hiaba barmi, nem fognak megvaltozni! Ne foglalkozz veluk!

2021. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évig voltam a volt férjemmel, 2 gyerekünk van. 4 éve váltunk el, anyámékkal azóta nem beszélek, nem voltak képesek felfogni ezt az egészet. Hiába mondtam, hogy szerintem az én életemet kellene tiszteletben tartani és ennyi idősen had döntsek már a saját életemről ahogy akarok. Az unokáit se látta évek óta, őket sem keresi.

De ez csak őt minősíti, engem meg már nem érdekel. Szégyen ide vagy oda, nem ismerik az új páromat és gyakorlatilag azt sem tudják hol lakunk,hisz nyilván a válás miatt költözés is volt.

A kérdésedre válaszolva, nem, egyáltalán nem normális.

2021. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Sztem a szuleid piedesztalra emelték az exed. Amennyiben valóban csak annyit mondtál el nekik, hogy beleszeretett valaki másba, de ennek ellenére megpróbalta helyrehozni a hazasságotokat nos ezzel meg lovat is adtál alá. Viszont ha azt is elmondtad volna, hogy ezzel a nővel meg is csalt téged, már nem hiszem, hogy dicsőítenék. Legalábbis ha az én gyerekemmel ezt tennék, barhogy is szerettem volna a vőm, már sosem tudnék rá ugy tekinteni. Ellenben te meghagytad abban a hitukben, hogy az exed, milyen jó ferjed volt, de te egy uj pasiert odadobtad annak a masik nőnek. Azonban ha tudják a megcsalast is es ennek ellenére a volt férjedet istenítik, én lazítanek a kapcsolatunkon, mert a te fájdalmaid és amiken atmentel miatta ezeknek a dolgoknak fontosabbnak kellene lenniük es orulniuk kellene, hogy végre ujra boldog lehetsz a mostani paroddal. Nem azt mondom, hogy utalniuk kellene az exed, de bennem az ő helyukben biztosan maradna egy kis düh, hogy megmerte ezt csinálni a gyerekkemel, nem hogy még visszasírnám.
2021. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

“ fiúkként szerették”


Ezzel nem tudok mit kezdeni. Több fiúként szerették? Mit értesz ez alatt?

2021. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
15, pedig borzasztó egyszerű: úgy szerették, mint a saját fiukat
2021. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
19%

16, nem ezt írta. Fiúkként szeretni, vagy lányokként nem ugyanaz mint fiukként, vagy lányukként.

A lényeg, hogy ti értitek egymást.

2021. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te is érted, csak nyelvtannáciskodsz
2021. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!