Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért Nem tudják elfogadni az...

Miért Nem tudják elfogadni az új páromat?

Figyelt kérdés
8 évig voltam együtt a volt férjemmel, igazi nagy szerelem volt, azt hittem vele fogom leélni az életem. Lett egy gyerekünk is, de a születése után megromlott a házasságunk. Kiderült, hogy viszonya volt egy nővel, de véget vetett neki, mert engem szeret. Jó egy évig próbáltuk rendbehozni a házasságunkat, de időközben én megismertem egy férfit a munkahelyemen, aki iránt érzéseim lettek, ő meg nem tudta elfelejteni azt a másik nőt. Elváltunk. Békében, a gyerek érdekében, tartjuk a kapcsolatot, ő is ismeri a páromat, én is az övét, mindenki jóban van mindenkivel. Csakhogy a családom, nagymamák, szüleim, nem tudják elfogadni hogy elváltunk, mert nekik a volt férjem volt az igazi, fiúkként szerették, és az új páromban azt látják hogy miatta váltunk el. A házasságunk részleteit nem tudják, annyit mondtunk hogy közös megegyezéssel elváltunk, mindkettőnknek így volt a jó. Ez 2011-ben volt, és 2015-ben megszületett a kislányunk a jelenlegi párommal, azóta látok egy kis enyhülést vele szemben, de szívük mélyén még mindig a volt férjemet szeretik, és nem tudják feldolgozni hogy vége, mert hogy olyan nagy szerelem volt a miénk, olyan boldogok voltunk, ott a gyerek is, és hogy akkor is ő marad a férjem. Egyszerűen nem tudják elfogadni hogy elváltunk. És ez így 10 év után kissé zavar. Meg érthetően a párombak se esik jól. Hiába előtte nem mondják, érzi. Évekig telt nekem is feldolgozni a válásomat, nagyon nehéz időszakom volt, de a mostani párom ott volt mellettem, és rá mindig számíthattam, plusz ott a kislányunk is. Miért nem tudják elfogadni hogy új párom van? Mit tehetnék hogy megertsék, most már ő lesz, és soha nem jövünk össze a volt férjemmel? Normális ez?
2021. jún. 9. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert az emberek nem szeretik elveszteni az általuk kedvelt személyt, pláne, ha "fiúkként szerették".
2021. jún. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem normális és tök szemétség, önzőség amit csinálnak. Ideje lenne nekik is elgyászolni a kapcsolatot és a lányuk boldogságával törődni. Ülj le velük komolyan beszélni, hogy kezdjenek ezekkel az érzésekkel valamit, különben az unokákat is meg fogják különböztetni egy idő után... az emberek összeházasodnak és elválnak, ezt el kell fogadni.
2021. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt nem ártott volna, ha már akkor elmondod, hogy tönkrement a kapcsolat, amikor bekövetkezett, és még sehol sem volt az új partnered, akkor ugyanis nem ö lenne a bünbak.

Másrészt meg ha ennyire nem akarod beavatni a családodat abba, hogy miért váltál el, akkor nem értem, miért érdekel, ha nem fogadják el az újabb párodat?

2021. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom mert ekdvelték, és megszerették.
2021. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
99%
Elkêne mondani az igazat, hogy párod már egy ideje nem volt boldog veled, adtál nekünk esélyt, de már nem jött össze ezért jobbnak lattatok elválni, pont.ha pedig annyira szeretik vegyék el ők 😏
2021. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt tudják ők is. De szerintük rendbe kellett volna hoznunk, és ha nem jön képbe a mostani párom, akkor sikerült is volna…. Olyan hülyeségeket képesek kitalálni néha, hogy a fejemet fogom.
2021. jún. 9. 08:02
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Tudják a részleteket?
2021. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A lényeget nagyvonalakban igen. Ő beleszeretett másba, próbáltuk helyrehozni, én is beleszerettem masba, elváltunk. Úgy gondolom elég ha ennyit tudnak, a házasságunk kettőnkre tartozott.
2021. jún. 9. 08:20
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

"Úgy gondolom elég ha ennyit tudnak"

szerintem ez így teljesen jó, ha nem vagy olyan kapcsolatban a családoddal, akkor ennyivel be kéne érniük. nekem van olyan családtagom akinek ennyit se mondanék el

2021. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Ki is akadnék, ha anyámék ilyen szinten akarnának beleszólni a kapcsolatomba. Én vagyok a gyerekük, ez az én házasságom, az én választottam és jó lenne, ha ezt tiszteletben tartanák. Mellesleg nem miattad ment tönkre a kapcsolat, nyakig benne volt az exed is. De ha a külső körülmények nem is lennének, akkor is el kéne fogadniuk a döntést a szüleidnek. Ja és amúgy ez már 10 éve történt, könyörgöm.....
2021. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!