Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista. Tanácsok?👇

Apám alkoholista. Tanácsok?👇

Figyelt kérdés
Apám már nagyon régóta iszik(20 éve). Ezt ő is tudja magáról de képtelen tenni ellene pedig már probálkozott.Én és anyám idegileg kikészültünk mert teljesen elitta az agyát. Bármit teszünk az biztos hogy rossz. Ha nem úgy csinálok valamit ahogy ő szeretné akkor lecsesz és csúnya szavakat mond rám. Ha például nem kelek fel időbe akkor én egy semmirekellő vagyok. Egyszer azt is mondta hogy vágjam el a nyakam. Anyukámat már párszor megütötte. Még a saját szüleivel se képes kulturáltan beszélni.Van egy nővérem ő már elköltözött mert ő is beleunt ebbe. Nem engedi meg hogy beszeljek vele és ha beszelek is akkor mindenről be kell hogy számoljak neki ha pedig nem akkor egy hazug féreg vagyok. Nagyon pénz mániás is és ha pénzt ad késöbbiekben felhozza hogy nekem milyen jó világom van hogy ő csak ugy pénzt ad, meg mindig azt mondja hálátlan vagyok. Anyukámmal már nagyon régóta tervezzük hogy elmegyünk de fél hogy nem bírná anyagilag. Én már tényleg nem tudom mit csináljak de ezt már nem bírom tovább az iskolábol mindig gyomorgörcsel jövök haza. Anyum is már idegileg kikészült. Szerintetek mit kéne tennem? Bírjam ki addig még felnőtt nem leszek? Vagy próbáljam anyut rávenni hogy menjünk el? Előre is köszönöm.
2021. jún. 7. 16:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Itt nem az apád a baj, hanem az anyád. Az, hogy az apád nem akarja kifizetni, az egy nagy semmi. Nem az történik, amit akar, hanem amit a bíróság ítél. Csakhogy ahhoz anyádnak be kéne adnia a válópert. 20 éve nem teszi. Miközben te belepusztulsz.
2021. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
9: Az nem számít, hogy mit akar. A dolgok nem aszerint mennek, hogy apád mit akar.
2021. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Anyám folyton próbalja terelni a témát.mert hogy neki se konnyű értem én de nem is igen próbál tenni ellenne és ez bosszant.mikozben neki is jobb lenne.
2021. jún. 7. 17:31
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondogasd neki sűrűn. Valószínűleg senkivel nem tudja megbeszélni, talán szégyelli is, így nincs aki biztassa, támogassa. Ha van más rokona, őt is be kéne vonni. Kivéve ha úgy gondolkodik, hogy férj részegen, asszony verve jó.
2021. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőkhöz, tesóhoz, nagynénihez menjél...
2021. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Az egy dolog, 15-ös, de attól az anya ottmarad. A problémát kell megoldani, nemcsak a gyereket kimenekíteni. Ha egyáltalán van hova.
2021. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
Anyád szült 2 gyereket egy alkoholistának és hosszú évek óta nem lépett, szerinted mi változna? Ne várd a csodát, soha nem hagyja el apádat.
2021. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha tettlegességig fajuk rendörségnek is szólhatsz...
2021. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kifogás mindig van, hogy miért ne hagyjuk ott az alkoholista partnerünk. Mert nem is iszik csak egy pár sört naponta, mert ő igazából nem is rossz ember, a gyerekek, majd aztán már sok idő eltelt együtt, eltelik a többi is. Aki menni akar, az megy az elején, amikor látja hogy mindenkinek jobb, 20 év múlva már kevesebb eséllyel fognak bele egy ilyen változásba. Nekem anyám pár éves koromban vált el a szintén alkoholista apámtól aki azóta is iszik. Belekerült egy hasonló kapcsolatba újból, onnan már nem lép ki, hiába tudja hogy jobb lenne mindenkinek. Egyébként ismerek olyant hogy 20 év után hagyta ott az alkoholista férjét, fogták a gyerekek és vitték onnan amikor felnőttek lettek. Én diákmunkára mennék, addig se kell otthon lenni és lesz valami alapod is elköltözni ha arra kerül a sor. Én volt hogy sétáltam órákat, fél órákat a környéken csak azért hogy ne kelljen otthon lenni.


1-es voltam

2021. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!