Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista. Tanácsok?👇

Apám alkoholista. Tanácsok?👇

Figyelt kérdés
Apám már nagyon régóta iszik(20 éve). Ezt ő is tudja magáról de képtelen tenni ellene pedig már probálkozott.Én és anyám idegileg kikészültünk mert teljesen elitta az agyát. Bármit teszünk az biztos hogy rossz. Ha nem úgy csinálok valamit ahogy ő szeretné akkor lecsesz és csúnya szavakat mond rám. Ha például nem kelek fel időbe akkor én egy semmirekellő vagyok. Egyszer azt is mondta hogy vágjam el a nyakam. Anyukámat már párszor megütötte. Még a saját szüleivel se képes kulturáltan beszélni.Van egy nővérem ő már elköltözött mert ő is beleunt ebbe. Nem engedi meg hogy beszeljek vele és ha beszelek is akkor mindenről be kell hogy számoljak neki ha pedig nem akkor egy hazug féreg vagyok. Nagyon pénz mániás is és ha pénzt ad késöbbiekben felhozza hogy nekem milyen jó világom van hogy ő csak ugy pénzt ad, meg mindig azt mondja hálátlan vagyok. Anyukámmal már nagyon régóta tervezzük hogy elmegyünk de fél hogy nem bírná anyagilag. Én már tényleg nem tudom mit csináljak de ezt már nem bírom tovább az iskolábol mindig gyomorgörcsel jövök haza. Anyum is már idegileg kikészült. Szerintetek mit kéne tennem? Bírjam ki addig még felnőtt nem leszek? Vagy próbáljam anyut rávenni hogy menjünk el? Előre is köszönöm.
2021. jún. 7. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány éves vagy, mennyi idő van még 18 éves korodig, de gyanítom hogy még sok. Mindenképpen az a terv, hogy amint lehetőséged van rá, a leghamarabb elköltözni, és jó messzire. Sose fog megváltozni, ti nem vagytok kötelesek idegileg tönkremenni egy felnőtt ember miatt.
2021. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ahogy tudsz vagy tudtok lépjetek. már régen meg kellett volna tenni. tönkre fogtok menni ebbe a dologba, apád meg nem fog változni. mikor leszel felnőtt vagy keresőképes?
2021. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2021. jún. 7. 16:23
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kinek az ingatlana az, amiben laktok?

Vannak más rokonaitok? Nagyszülők, tesó miben laknak?...

2021. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából amiket leírtál, lehet, hogy semmit nem változna, ha apád abbahagyná az ivást. Rossz természete van, nem lehet mindent az alkoholra fogni. Vonulj mielőbb kollégiumba, ha teheted.
2021. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Anyué és apué közösen a ház és ez is bonyolultabbá teszi azt hogy eltudjunk menni.
2021. jún. 7. 16:50
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Anyukád nem meri bevállalni a bonyodalmakat, a válópert, a lakáseladást, a feléből kisebb, rosszabb vásárlását. Biztos nehezebb anyagilag, a jelenlegi életetek viszont mindkettőtöket tönkretesz. Mekkora az a ház? (Amúgy az anyádra haragudj: ő szült gyereket egy alkoholistának. A saját életét úgy rontja el, ahogy akarja. De a tiedet nincs joga.)
2021. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Miért? Válással létrejön a vagyonmegosztás, csak a fizikai kivitelezés van hátra.

De a többire nem válaszoltál.


És ha elég nagy a ház, ketté is lehet választani. 2 fürdő, húztok egy falat és kész.:)

2021. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7 Apám nem akarja kifizetni anyunak ami az övé. Mert apám úgy gondolja hogy anyunak semmi joga sincs a házhoz.Pedig papír szerint a fele az övé.
2021. jún. 7. 17:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Na még csak az kéne, hogy ugyanabban a házban maradjanak, 8-as!
2021. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!