Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha a párod...

Mit csinálnál, ha a párod folyton drága ajándékokat venne Neked?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem örülnék az ajándékoknak, csak én ezt soha nem tudom majd viszonozni. Tudom, hogy szeret a párom, más módon is kimutatja, csak mindenáron a legjobbat akarja megadni és mivel megengedheti magának, meg is vesz minden félét. A hétvégén valamikor megrepedt a laptopom sarka, erre ma hazaállított egy méregdrága, új laptoppal. De volt rá példa, hogy csak úgy kaptam tőle egy vadonatúj telefont, mert szerinte a régi már megszolgálta az idejét. De egyszer-egyszer már az autómra is tett megjegyzést, hogy mit szólnék egy újhoz, mert a mostani szerinte nem biztonságos.

A gondom az, hogy én soha, de soha az életben nem fogok tudni önerőből hasonló értékű ajándékot venni, mert néha a havi fizetésem többszörösét költi rám. Mondtam már neki, hogy ne vegyen ilyen drága holmikat, de azt mondja, hogy örömmel adja és ha megteheti, hát miért is ne kényeztessen el minden jóval? Érzem a jó indulatot, de mégis elég nehéz ezen túllendülni. Mit tanácsoltok? Az új gépet se kértem, én ezzel a régebbivel is tökéletesen ellennék még pár évet. Járt már valaki hasonló cipőben?


2010. aug. 24. 22:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

ez fantasztikus, nagyon gratulálok!! :)

látszik, hogy komoly gondolkodású, érett fiú, nagyszerű, hogy nem kapkodtátok el a dolgokat, így alaposan megismerhettétek egymást. :)

sok boldogságot!!

2010. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon kedves Tőled! :) Nagyon szurkolok, hogy Te is megtaláld az Igazit. :) Szerintem mindenkinek van valahol egy párja, aki pont olyan, amilyen férfira/nőre vágyott az életben.
2010. aug. 24. 23:29
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is volt ilyen párom és engem szörnyen feszélyezett ez. (én is kaptam laptopot, drága parfümöt, külföldi utazást.. stb) az, hogy neked is kényelmetlen ez, azt jelenti, hogy normális ember vagy.

ne haragudj, de nekem az volt az érzésem, hogy kilóra meg akarnak venni ezzel. nálunk is komoly volt a dolog, volt eljegyzés, minden és nem is élt volna ezzel vissza, de én akkor sem bírtam ezt megszokni. mi szegények vagyunk (valószínűleg nálatok szegényebbek) és ezért volt ez nekem különösen kínos. ha te együtt maradsz ezzel a pasival, egy idő múlva beleszoksz abba, hogy mindennel elhalmoz és ez lesz a természetes.

de én most jobban érzem magam ezerszer egy hozzám hasonló, szerényebb anyagi helyzetű fiúval, akinél nem pironkodást, hanem őszinte örömet érzek, ha kapok valami apróságot. (na persze nem új laptopot meg új verdát). ezek az ajándékok az igazán fölbecsülhetetlenek nekem.

2010. aug. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%
Én azonnal elfogadnám. Nekem fontos a pénz, a kényelmes, jó körülmények + nagyon szeretek ajándékot kapni, egészen felvillanyoz. Amúgy mielőtt bárki lehord, ugyanennyire szeretek adni is és engem kifejezetten sért, ha valaki nem fogadja el az ajándékomat,amit gondosan kiválogattam és sok energiát fektettem abba, hogy meglepetést szerezzek.
2010. aug. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
nekem is ezt csinálja... folyton ajándékokkal halmoz el. örülök neki...de...olyan kényelmetlen érzés...
2010. aug. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nincs azzal semmi baj ha drága dolgokat vesz neked, hiszen megteheti. ez is csak arra utal, hogy igazán szeret. olvastam a kommentek között, hogy meg is kérte már a kezed, akkor meg főleg nem gáz a drága ajándék. becsüld meg, hogy van valaki aki igazán szeret és törődik veled, sok boldogságot!
2010. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%

Vegyél neki te is ajándékot! Nem drágára gondolok, hanem apró kis dolgokra, amit szeret! Vagy kellemes programokat csináljatok, amit te tervezel!

Én is mindig veszek páromnak valamit, kedvenc édességét, új öngyújtót (persze nem 50 forintosat), stb.

Neki most lett kb. 2 hónapja munkája és én is már félek, hogy miket fog venni nekem. Gyűjtöttem egy fényképezőre (fél évet), mert nagyon szeretek fotózni, 41 ezerbe került, már mondta, hogy ebből 20-at kifizet, meg vesz nekem hozzá táskát, stb. Mi is szegények vagyunk és zavarba hoz vele, valahol persze örülök is neki.

Én a kicsi ajándékokkal, sok törődéssel, romantikus estékkel próbálom kompenzálni, amit rám akar költeni. Persze azért mondom is neki, hogy módjával költsön rám!

4,5 éve vagyunk együtt.

2010. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!