Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha a párod...

Mit csinálnál, ha a párod folyton drága ajándékokat venne Neked?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem örülnék az ajándékoknak, csak én ezt soha nem tudom majd viszonozni. Tudom, hogy szeret a párom, más módon is kimutatja, csak mindenáron a legjobbat akarja megadni és mivel megengedheti magának, meg is vesz minden félét. A hétvégén valamikor megrepedt a laptopom sarka, erre ma hazaállított egy méregdrága, új laptoppal. De volt rá példa, hogy csak úgy kaptam tőle egy vadonatúj telefont, mert szerinte a régi már megszolgálta az idejét. De egyszer-egyszer már az autómra is tett megjegyzést, hogy mit szólnék egy újhoz, mert a mostani szerinte nem biztonságos.

A gondom az, hogy én soha, de soha az életben nem fogok tudni önerőből hasonló értékű ajándékot venni, mert néha a havi fizetésem többszörösét költi rám. Mondtam már neki, hogy ne vegyen ilyen drága holmikat, de azt mondja, hogy örömmel adja és ha megteheti, hát miért is ne kényeztessen el minden jóval? Érzem a jó indulatot, de mégis elég nehéz ezen túllendülni. Mit tanácsoltok? Az új gépet se kértem, én ezzel a régebbivel is tökéletesen ellennék még pár évet. Járt már valaki hasonló cipőben?


2010. aug. 24. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen párom. Elfogadtam, nem volt egyszerű, de beláttam, hogy neki ez örömet okoz.
2010. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én uyganilyen vagyok mint a Te párod, és nem várom hogy viszonozza az én párom! Annyit várok el Tőle, hogy én jussak eszébe az én ünnepeimen! Ha ad egy képeslapot, és szépeket ír rá, ami a szívéből jön és boldog vagyok:) És imádom Őt mosolyogni látni, ez mindent megér:)
2010. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csak olyan fura érzés. Nem kínos, mert nincs szégyellnivalóm előtte, tud mindent rólam és az anyagi korlátaimról. A másik az, amikor a szülei jönnek látogatóba hozzánk... Őket is imádom, mert nagyon aranyosak, csak olyan fura előttük is, hogy látják a házban a holmijaimat és valószínűleg sejtik, hogy nem az én pénzemből lett minden véve.
2010. aug. 24. 22:53
 4/17 Kokas Lajos ***** válasza:
68%

Megválaszoltad magadnak a kérdést, avval, hogy eddig minden ajándékot elfogadtál. Most, csak igazolva szeretnéd látni, hogy ez normális dolog és szeretnéd, ha sokan megerősítenének abban, hogy jól teszed azt, ha továbbra is elfogadod az ajándékokat. Ám legyen!

Válasz a kérdésedre: Jól teszed, hogy elfogadod az ajándékokat. Biztos ismered annyira a párod jellemét, hogy evvel sosem fog visszaélni, nem emlegeti fel neked és biztos szívből adja, akkor meg semmi probléma. (Egy pozitív választ elkönyvelhetsz)

2010. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Én is ilyen vagyok, nagyon szeretek adni és egy kis apróságnak is szívből tudok örülni. Én nagyon örülnék, ha olykor egy képeslapot kapnék... mondjuk ékszer nélkül.

Csak tudjátok az én szüleim nem gazdagok, persze, mindent igyekeztek megadni, de ékszert sosem kaphattam csak úgy. Maximum ballagásra, meg a 18. szülinapomra. Ő meg bemegy a boltba, kiválaszt valamit és hozza. Zavarba lehet ezzel hozni.

2010. aug. 24. 22:58
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megbántani, mert szívből adja, amit ad és ismerem, fájna neki, hogy visszautasítanám az ajándékát. Csak érdekelne, hogyan tudnám megoldani, hogy ne költsön ennyit rám, főleg ne feleslegesen? Próbálnám takarékosságra nevelni...
2010. aug. 24. 23:01
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezt máshogy nem tudod elérni, csak ha megbeszéled vele! A szülei miatt ne aggódj, ha tényleg olyanok mint mondod, nem gondolkodnak azon melyik cuccot ki vette! Bár volt egy lány, aki ugyanezt tette velem, és engem is nagyon zavart...
2010. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

jaj, istenem, bárcsak nekem is lenne egy ilyen párom!!


ha egy férfi ennyit költ a párjára, attól függetlenül hogy megengedheti, az azért már komoly szándékot is jelez.

szerintem hamarosan számíthatsz a lánykérésre is! :)


hogy ismerkedtetek meg?

2010. aug. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Ha ez velem történne, tudom, hogy nem fogadnám el. Hiába erősködne, tukmálna, hisztizne, akkor sem fogadnám el.

Elég önellátó vagyok, és úgy érezném, hogy meg akar venni. Ha szeret, akkor boldoggá akar tenni, engem meg az tesz boldoggá, ha nem vesz cuccokat. Ha ezt nem érti meg...

23/L

2010. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még középiskolában találkoztunk és barátkoztunk össze. Én elsőéves voltam, amikor ő harmadikba járt, csak sok közös szakkörre jártunk, így volt alkalmunk többet találkozni. Aztán ő elballagott és tartottuk a kapcsolatot. Ő elkezdett egy főiskolát (azóta már végzett), én meg eljutottam az érettségiig. Akkor felajánlotta, hogy költözzek hozzá, mert őt is felvették ugyanarra az egyetemre és már csak a jó társaság miatt is örülne, ha együtt laknánk. Aztán a barátságból szerelem lett... A lánykérés pedig pont a hétvégén történt meg. :)
2010. aug. 24. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!