Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányos anyukák: felvilágosítás...

Lányos anyukák: felvilágosítással kapcsolatban mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok,húgom 10 éves apukán egyedül nevel minket,anyukán 3 éve meghalt.Eddig nem gondolkoztam azon,hogy majd nekem kell a tesómat felvilágosítanom,s hogy ennek hamarosan meg is kell történnie,de ma mikor öltözött észrevettem,hogy kezd nőni a cicije.Persze nem feltűnően,de szerintem jövőre már toppot kell hordania.Én 11 évesen menstruáltam először,anyukám 13 évesen.Nem tudom mikor kellene vele erről beszélnem,és,hogy egyáltalán nekem kellene-e vele.A mamák mind idősebbek(72-75 évesek)Apukámat ismerve ő biztos,hogy nem fog erről beszélgetni vele.Igazából attól félek,hogy amíg én egyetemen leszek,nehogy egyik reggel felébredjen és megijedjen attól,hogy vérzik.De nem tudom,hogy kezdhetnék neki.Vagy lehet jobb lenne neki egy könyvet adni,hogy olvasson erről.Ti hogyan csinálnátok,és mikor?

Előre is köszönöm :)


2010. aug. 24. 18:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen azt ajánlom,hogy te beszélgess el vele,ne apukád,mert egy férfivel biztosan feszélyezve érezné magát. Én is a könyv dolgot ajánlom...vegyél egy tiniknek való "jópofább" könyvet,ami leírja a mensestől kezdve a nemi életig mindent.Mondd neki,hogy olvasgassa, nézegesse és ha van kérdése nyugodtan szóljon neked.Ha pedig végzett vele,akkor beszélgess vele,hogy mit olvasott,nehogy félreértés legyen véletlenül. Írtad,hogy nem mindig leszel otthon,ezért azt is javaslom,hogy vegyél neki egy kis neszeszert is,tegyél bele neki betétet,zsepit, kéztörlőt és magyarázd el a használatukat...és tedd az iskolatáskájába egy olyan helyre,ami zártabb.Ezt annak idején nekem is így csinálta anyukám(11 éves voltam) a könyveset is meg a neszeszert is.Így nem érheti kellemetlenség és váratlan dolog a suliban se.De ne halogasd,nem fiatal már hozzá és nehogy "késő" legyen. ennyi idősen látom te is tudod és látod ennek a dolognak a fontosságát,tehát inkább előbb=)
2010. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó ötlet, ha beszélgetsz vele egy kicsit a menstruációról, és a szexuális témához kapcsolódóan adsz neki könyvet, amit elolvashat.

Nekem anyukám így csinálta, mondta, hogy kérdezzek ha érdekel valami, de én nem mertem rögtön ilyenről beszélni vele.

A könyv amit vett nagyon jó volt. Egy sorozat volt, aminek az első része inkább képes, általánosabb volt, rövid szövegekkel, érdekességekkel, és kötetenként "komolyodott". Nagyon olvastatta magát. Utána már volt pár kérdésem anyukámhoz, és meg is válaszolta... és én kértem, hogy vegye meg a következő részét a sorozatnak...

2010. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minél előbb világositsd fel TE! Jobb ember nem is teheti. Egyszerűen próbáld elmagyarázni, hogy ez és ez szokott történni. Adj neki egy csomag betétet, magyarázd el, hogy kell használni... Adj neki könyvet is a kezébe, biztos érdekelni fogja. De ne csak a könyvre bizd, ha kérdése van, válaszolj, de leginkább te magyarázd el neki...
2010. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

hát ez a te dolgod lesz : )

Engem nem világosított fel anyukám...(általánosban) 4. év végén minket a tanárunk világosított fel.Nem is értettem sokáig.Nyugodtan és finoman magyarázd el neki és nyugtasd h. minden nőnek van ilyen.:'D

és adhatsz neki kis könyvecskét is.

Ha te várni szeretnél míg elmondod vagy gondolokozol rajta h. hogy mondd neki max 11 -ig várj mert utána már megjöhet ...nehogy megijedjen : D

igazából én sem sok tanáccsal láthatlak el...15/L

2010. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
ott katt a kiskönyvre mi kaptunk ilyet (ugyanezt a könyvet)6. ban ez jó lesz dzerintem [link]
2010. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább beszélgess róla vele. A legegyszerűbb és legjobb módszer. Én is apukámmal élek és nekem soha nem volt semmi elmondva. A mai napig nem tudok például senkivel élőben a szexről beszélni mert feszélyez. És szexelni is hamar elkezdtem amit megbántam mert nem úgy vesztettem el hogy akartam csak azt gondoltam elég ha szeretem a fiút és ő akarja....érdemes vele beszélgetni ez az én véleményem.:)

18/L

2010. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Igazából nem felvilágosítani kell, mert a TVből ömlik a szenny meg folyik a kék meg minden. Szóval az alapokkal tuti tisztában van. De mint már páran írták, az, h ilyenekből tudták meg a nagy dolgokat, nem vezetett sok jóra. Szóval neveld arra, hogy mindent ésszel, okosan és szorongás nélkül. Te is legyél laza, mert ha azt látja, hogy hülyén érzed magad a témától, természetellenes, rossz dolognak fogja gondolni.
2010. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Engem anno nem világositottak fel, nem is akartam beszélni róla, rájöttem magamtol meg a tvbol meg ujságokbol hogy mi a helyzet. 13 évesen jött meg éjszaka , egyből tudtam hogy "miaz" és mit kell csinálnom. reggel mondtam anyának ő meg örült mint majom a farkának. akkor is csak annyit mondott hogy milyen időközönként cseréljem. többet nem is beszéltünk róla.
2010. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Engem nem világosítottak fel otthon, de a suliban volt felvilágosító óra, gondolom ez most is van, úgyhogy azért halvány fogalma mindenkinek vana témáról. Emlékszem, egy kis füzetet is kaptunk egy csomagban amit én elolvastam mert érdekelt, a csomagban pedig volt mindenféle betét meg ami kellhet.

De attól függetlenül én elbeszélgetnék a lányommal- ha lenne. Jó kapcsolat alapja az, hogy ne legyenek tabu témák.

2010. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

hát, lehet hüledezni fogtok, de mi elég nyílt kiscsalád vagyunk. anyum egyedül nevelt engem, és volt, h nyitott ajtónál pisilt, mert annyira imádtam, hogy még akkor sem bírtam róla leszállni. :D

nem is emléxem már hogyan, de láttam, h cseréli a vattát, és kérdeztem, h miért véres.

elmagyarázta az én szintemen, h ez tulajdonképpen mi.

aztán már alig vártam, h megjöjjön. azóta persze a pokolba kívánom az egészet, úgy tud görcsölni a hasam.

na, de a lényeg, h nem fostam össze magam, mikor véres lett a bugyim. :D

2010. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!