Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányos anyukák: felvilágosítás...

Lányos anyukák: felvilágosítással kapcsolatban mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok,húgom 10 éves apukán egyedül nevel minket,anyukán 3 éve meghalt.Eddig nem gondolkoztam azon,hogy majd nekem kell a tesómat felvilágosítanom,s hogy ennek hamarosan meg is kell történnie,de ma mikor öltözött észrevettem,hogy kezd nőni a cicije.Persze nem feltűnően,de szerintem jövőre már toppot kell hordania.Én 11 évesen menstruáltam először,anyukám 13 évesen.Nem tudom mikor kellene vele erről beszélnem,és,hogy egyáltalán nekem kellene-e vele.A mamák mind idősebbek(72-75 évesek)Apukámat ismerve ő biztos,hogy nem fog erről beszélgetni vele.Igazából attól félek,hogy amíg én egyetemen leszek,nehogy egyik reggel felébredjen és megijedjen attól,hogy vérzik.De nem tudom,hogy kezdhetnék neki.Vagy lehet jobb lenne neki egy könyvet adni,hogy olvasson erről.Ti hogyan csinálnátok,és mikor?

Előre is köszönöm :)


2010. aug. 24. 18:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

Velem anyámék dokumentumcsatornákat nézettek, orvosi könyveket kellett olvasnom, és neteznem kellett. ( szigorúan információgyűjtés céljából, nem másért ) Szóval én szépen lassan megtudtam majdnem mindent a szexről, menzeszről, meg mindenről, amiről tudnom kell. 2 hónapja már szexuális életem is van.


17L

2010. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem világosított fel senki. 12 évesen megjött. Bőgtem meg ilyenek. Anyám adott betét, meg hogy ez így lesz havonta pár napig és ennyi.

Többit netről megtudtam.


Egyébként van egy oldal. a-ha.hu

Nézd meg.:)

2010. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem érdemes lenne beszélgetned vele erről, és apukádnak jelezni, hogy járassa valamelyik tini lapot. onnan megszerzi a további információkat...
2010. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%

szia^^

hát engem úgy világosítottak fel először egy könyvet kaptam mivel érdekelt is elolvastam. szerintem te is csináld így utána ha elolvasta kérdezd meg hogy értett-e mindent meg ilyenek. de ha már felvilágosítod a menstruációról akkor már mind1 ha szexuális életre is kitérsz elvégre had tudjon mindent ami fog vele történni szerintem

15/L

2010. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
szerintem ülj le vele, még a mostani sulikezdés előtt és beszéljétek meg, nehogy gond legyen belőle hogyha tényleg elkezdene menstruálni és és nem tud kihez fordulni, főleg ha te is suliban leszel és nem tudsz rohanni egyből neki segíteni......
2010. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
Vagy lehülhetnél vele beszélgetni ezekről a dolgokról jobb ha tudja!
2010. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13 évesen jött meg először, nem sírtam, semmi bajom nem volt. Tudtam hogy az mensi. engem se világosított fel senki. Anyának 8 hónap után mondtam meg h megjött, vmiért nem volt bátorságom hozzá, de ez most nem ide tartozik. Szóval neten már régebb óta is olvasgattam ilyenekről. úgyhogy pontosan tudtam hogy hogy van ez.
2010. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

szia, én 19 éves vagyok, de azért irok!

Könyvet ne adj neki, ez tapasztalat, nem fogja elolvasni. Anno nekem is könyvet adott anyukám, természetesen nem olvastam el, bele se néztem. A vérzésemmel még nem volt "gond", mert nagyjából tudtam mit kell csinálni, viszont teljesen éretlenül, védekezés nélkül szexeltem, és csoda, hogy nem lettem terhes. Amikor anyám elkisért nőgyógyászhoz ott örjöngött, hogy hiszen ő adott könyvet a témáról....bele se gondolt, hogy 11-12 évesen nem ilyen könyvek iránt érdeklődjetek.

Beszélgessetek sokat a hugoddal. Ne egyszerre áraszd el az információkkal, mert elunkja, és nem is fogja tudni megemészteni. Inkább több részletben beszélgessetek, és ne felvilágositás szaga legyen, hanem egyszerű baráti beszélgetés.

Pl egy alkalommal emliítsd meg, hogy nagyon fáj a hasad mert éppen meg van. Aztán mondjad neki, hogy neked is kb ilyenkor jött meg, mint amennyi idős ő most.... Aztán ezzel kapcsolatosan elmagyarázhatod neki, hogyha fáj a hasa, gondoljon erre a lehetőségre, és inkább tegyen be egy betétet, nehogy meglepetés érje. Esetleg meséld el egy kellemetlen történetedet, amikor nem volt nála betét, hogy ebből is tanuljon...

Megint máskor elmehettek közösen tampont-betétet venni, akkor magyarázd el neki, hogy melyik betét milyen vérzéshez jó, tampont mikor lehet használni stb.. csak úgy mellékesen az egészet.

Hidd el érdekelni fogja, mert ő is nő, biztos sokat is fog kérdezni.

2010. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a beszélgetés híve vagyok. Még az újságokból is elég sok hülyeséget össze tud szedni. Viszont ha te magad beszélsz neki erről, akkor a későbbiekben talán bátrabban fordul hozzád, mielőtt bármi hülyeséget csinálna.
2010. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából ilyenkor kellene felvilágosítani, sőt. Mielőtt elkezdett volna változni.
2010. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!