Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék karácsonyra egy...

Szeretnék karácsonyra egy X-boxot. Csak az a baj hogy anyum nem akar venni nekem mert azt mondja hogy drága. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Na most ha drága nektek, nem engedhetitek meg nagyon, akkor ne vegyen konzolt. A konzol szar, luxuscikk, ha nincs rá bőven pénzed, ne akarj olyat. Használj normál PC-t, ha már :)
2008. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

majd megvezsed ha már nagy leszel.

kérj számítógéphez játékot, mert ugye géped az van amiröl írsz.

sajna ezek a konzolok drágák, igaz tényleg nagyon jó velük játszani. nekema páromnak ps2 van így mi azzal nyomjuk 30 évesen otthon, barátnöméknak meg wii ,náluk közösen szoktunk játszani. egyébkßent azt gondolom a felnötteknek is nagyon nagy öröm, de drága.


ha nagyon akarod akkor gyüjts rá. vagy is kérj pénzt mindnekitöl karira, aztán szülinapra, meg névnapra is. és össze is jön. mond hogy te ezt nagyon akarod és össze gyüjtöd rá a pénzt.

de arra is gondolj hogy egy játék mennyibe kerül, hiába kapsz hozzá egy játékot, azt kb 1 hét alatt megunod. és nagyon drágák a játékok. keres rá a neten mennyibe kerül egy ilyen konzol és mennyi egy egy játék hozzá. és kérdezd meg anyádat mennyit szánt karácsonyra neked.

2008. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 1 napig nyugalmat és veszekedésmentes békés napot kértem névnapomra, és azt se kaptam meg...

Ha annyira szeretnéd, kérj pénzt, menj diákmunkázni, gyűjtsd össze, de lehet, hogy anyukád tényleg nem engedheti most meg anyagilag. Keress rá neten, azért nem olcsó mulatság.

Mi se költekezhetünk most nagyon, mert október végén parkettáztunk, nyáron panelprogram, ablakcsere, radiátorcsere volt, most meg öcsém szalagavatója vitt el egy halom pénzt, és örülünk, hogy most más nagy kiadás egyelőre nincs, és nem kell így karácsony közeledtével a napi betevő miatt aggódni. Nem is fogunk most nagyon költekezni, mert húzós volt az év második fele.

Kérj olcsóbb valamit, vagy pénzt, és gyűjtsd össze, de ne követelőzz.

2008. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Menj el dolgozni és vedd meg a saját pénzedből! Én sem venném meg a gyerekemnek 70 000-ért!
2008. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, hoyg nem engedhetitek meg magatoknak. Hány éves vagy egyébként? Miért szól mostanság a karácsony a követelőzésről? Fogd fel, hogy nincs ennyi pénzetek, ha meg annyira kell, gyűjtsd össze rá a pénzt.
2008. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Xbox 360 Arcade már van 40-42000 Ft-tól...

annyit szerintem fél év alatt ilyen olyan alkalmakra meg spórolással össze tudsz szedni, sőt szerintem tavaszra már kb 35ér is lesz..

2008. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem fölösleges elkölteni 40000 ftokat egy olyan konzolra, ami jövőre úgyis elavult lesz, azt fogják mondani a haverjaid, hogy miért csak ilyen sz@rod van, jobb ha nincsen is. am meg fölösleges kacat az xbox.
2008. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező srác nem az arcade-ra pályázik!Abban semmi nincs, chipelve sincs, memóriája se sok...

Egy normális gép, amivel lehet vmit kezdeni 65-nél kezdődik!

2008. dec. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha drága, akkor sehogyan nem győzheted meg...nem azért nem veszi meg, mert nem akarja, hanem mert nem TUDJA! akinek már van annyi esze, h interneten kérdezősködjön, fogja fel, hogy a pénz nem a csapból folyik és néha még ételre is kevés. Majd ha már te is kemény munkával keresed meg a napi betevődet és nem fog a szádba repülni a sültgalamb, meg fogod érteni anyukádat, és nem a legújabb számítástechnikai hóbortok fognak érdekelni, hanem minden nap kenyér,tej,stb. meg a villanyszámla...
2008. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen anyagi lehetőségeitek vannak, minden esetre elmesélem az én történetemet.

Mikor általános iskolás felsős voltam, nagyon szerettem volna egy videokamerát. A szüleimnek nem telt ilyenre, én nem is nyaggattam őket. Úgy egyeztünk meg, hogy ötösökért kapok 200Ft-ot, de ha hármast vagy gyengébbet hozok, akkor én fizetek vissza 100, 200 vagy 300Ft-ot. Diákmunkára nekem időm nem volt, mert nyelvtanfolyamra jártam, és a maradék időben tanulni kellett meg pihenni is egy kicsit időnként, és már akkor is rendszeresen énekeltem kórusban. Szóval az időm maximálisan le volt terhelve, zsebpénzt így gyűjtögettem, meg ha osztálykirándulás volt, vagy táborba mentem nyáron, úgy egyeztünk meg, hogy ami marad pénz abból, amit adnak, azt megtarthatom. Nagyon más nem volt. Nem voltam kitűnő, de ha összegyűlt 10.000Ft, mentem a postára és beraktam kamatozni kincstárjegybe 1 évre. Már akkor is jól tudtam spórolni. 4 év alatt összegyűlt 85.000Ft, és tudtam venni egy videokamerát 2002. nyarán. 2003-ban érettségiztem.

2008. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!