Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg, hogy...

Hogyan mondjam meg, hogy mégsem akarom, hogy megkérje a kezem?

Figyelt kérdés
párommal már évek óta együtt élünk, beszéltünk róla hogy ideje lenne egy eljegyzés. viszont az utóbbi időben sok a probléma közöttünk, sok a veszekedés, nem vagyok teljesen tisztában az érzéseimmel. hol így gondolom hol úgy. és egyenlőre nem akarom, hogy megkérje a kezemet, nem akarom, hogy rosszul végződjön. először le kell tisztáznunk magunkban, mit is akarunk. hogyan mondjam meg neki, hogy ne sértődjön meg és ne essen neki rosszul? bár annyira ő sem erőlteti, de félek nehogy hamarosan megtegye... én nő 27, ő 29.
2010. aug. 24. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szívem,gondolkodtam,arra jutottam,hogy nem szeretnék esküvőt,sem eljegyzést,mit szólsz hozzá?Megkönnyebbül,hidd el.
2010. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
ugyan úgy ahogy leírtad
2010. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
talán elindít egy folyamatot a szakítás felé, de a legjobb az őszinteség. nem kell konkrétan az eljegyzésről beszélned, csak arról, hogy elbizonytalanodtál. de ki tudja? lehet, hogy ez ad egy löketet majd a kapcsolatotoknak. és nem rossz, hanem jó irányba visz titeket. de ezt előre nem lehet tudni
2010. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem üljetek le egyszer, és nyugodt körülmények között beszéljétek meg, hogy mi az, ami most problémát okozhat a kapcsolatotokban. Mondd el, hogy te nem vagy biztos mostanában az érzéseidben, ezért nem szeretnél még eljegyzést. Ha eddig nem volt, akkor most egy kis idő nem fog változtatni ezen. Lehet, hogy még javít is a köztetek lévő viszonyon, mert mindketten megkönnyebbültök. És ha már eltelik egy idő, lenyugszanak a kedélyek, akkor lehet hogy újra felmerül bennetek az eljegyzés gondolata ismét. Én egyébként úgy gondolom, hogy egy papír nem változtat semmin. Anélkül is szerethetitek egymást, hogy hivatalos papír lenne róla. Bár nem tagadom, én nem bánnám, ha a párom megkérné a kezemet, de nekem még erre várnom kell...
2010. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!