Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem idegesítő picit?

Nem idegesítő picit?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tudom,ilyen a világ,meg értsem meg a helyzetet,nah de mindegy.

Szüleimmel élek.Nem vagyunk olyan helyzetben,hogy ne lenne kenyérre való(szerencsére),és nem is egyik napról a másikra élünk(szerencsére.)[nem gazdagok vagyunk!!!]

Havonta majdnem megkeresem a 80ezer forintot,állandó éjszakázással,mellé kapok 5ezer FT étkezési jegyet.Ebből az összegből még lejön 2500ft utazási költségem.

A szülőkkel úgy egyeztünk meg,hogy havonta 20ezer ft-ot adjak haza.(Én akkor felajánlottam többet,de visszautasították,miszerint egy részét költsem el,a másikat meg minden hónapban tegyem félre)

Anyagi haszonszerzésbe be szoktam nekik segíteni,mind reggel,mind hétvégén a munkám után,tehát nem vagyok,és kész.

Az előbb,amikor hazaértem,mentek ennivalót vásárolni.Mondtam,hogy odaadom nekik az étkezési jegyet,abból vásároljanak(megbeszéltük,hogy megveszi tőlem,mindig).

Felajánlotta,hogy 300ft-ért megveszi.(Vicc,de mindegy....).

Mivel én segítettem neki egy üzletben,vettem neki valamit,amiből ő hasznot csinált,azzal együtt adott nekem összesen 2800ft-ot.Szerinte ez így korrekt.Mellesleg az a haszontárgy 2790ft értékű volt,de hagyjuk.


Szerintetek inkább szórjam el minden hónapban a kajajegyet,vagy legyek rendes gyerek,és adjam oda,a nem megbeszélt dolgok szerint,vagy mit csináljak vele?Munka előtti kaját venni pénzkidobás,ugyanis 215ft mindig a kajám,ugyanis ugyanazt eszem mindig és mindenkor,és az 500ft-os jegyből,nem adnak vissza:S


2010. aug. 24. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 20000-et úgy add haza, hogy benne legyen a kajajegy is. Tehát: 15000 kp+5000 jegy.
2010. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem legyél 'rendes gyerek', ahogy írod, és add oda, hiszen a szüleid felneveltek anyagi elszámolások nélkül, te meg ezek szerint úgysem tudod mire költeni az étkezési jegyet.

Ha adhatok egy jó tanácsot...ne légy anyagias, a szeretet sokkal többet ér! :)

2010. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk ez úgy működött míg otthon laktam, hogy mivel mi sem éltünk túl szerényen, ezért soha nem fogadták el a pénzt, amit hazaadtam (kb 20-25 ezret akartam adni), így azt megspóroltam, hogy eltudjak költözni, viszont általában 2 hetente én csináltam a nagy bevásárlást, kb 8 ezer forintért. így valahol letudtam. úgyhogy én nem adnám oda a kajajegyet. én úgy gondolom és úgy neveltek, hogy a szülő segít a gyereknek és nem fordítva, bármi áron. persze, én is segítek, mert bevásárolok, meg én nyírom a füvet, én tartom rendbe a kertet, én takarítok néha főzök sütök. ennyi. nálunk ez így működött. persze, ha pénzre lett volna szükségük, akkor adtam volna szivesen.
2010. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy én értelmezem félre, de most komolyan az a probléma, hogy ebben a hónapban nem 20 ezret adtál neki, hanem 25öt?
2010. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!