Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most miért kellett?...

Ezt most miért kellett? Ennyit számítok?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős srác, aki jó messzire került kórházba. Terveztem, hogy meglátogatom valahogy, de ahhoz, hogy ne menjen rá az egész nap, autóval kellett volna mennem, viszont nincs pénzem most ennyit tankolni. Kérdeztem az apukáját, hogy ő mennyit szokott tankolni, amikor a fiához megy, azt mondta, óóó, csak fél tank megy el, hát kösz. Ennyi most nincs. Vonat nagyon rosszul jár, busz nincs is, csak olyan átszállásokkal, hogy ahhoz ott kellene aludni valahol a váróteremben, nekem meg igyekeznem kell az itthoni dolgaimmal is, mert pénteken elutazom. A srácnak ráadásul jövő héten lesz a szülinapja, amikor én már nem vagyok itthon, és terveztem, hogy ha bejutnék hozzá valahogy, akkor vinnék tortát, némi ajándékot, fel is köszönteném, hátha örülne. Utólag már nem tudom felköszönteni, mert októberben jövök haza, akkor már hova köszöntsem.

Tehát megkérdeztem az apukáját, hogy mikor megy be a fiához, mert ő autóval jár be, és hogy nagy gond lenne-e, ha bekéredzkednék hátra. Azt mondta, hogy végülis nem, ha már úgyis megy, beülhetek, és ő csütörtökön megy. Na mondom, príma, tökjó, megköszöntem és akkor csütörtök.

Már kezdtem szervezni, pont ma akartam menni tortát rendelni, ajándékot nézni, meg mindenféle apróságot, amit a srác telefonon kért tőlem, hogy ha már megyek, akkor vigyek be neki.

Erre tegnap este jön a telefon a sráctól, hogy megyek-e holnap. Mondom, milyen holnap, csütörtök, nem? Hát én nem tudom? Az apukája holnap (azaz ma) fog jönni. Nem, nem tudom. Olyan késő este volt már, hogy fel se tudtam hívni, hogy mi van. Nekem nem szólt, az biztos. Gondoltam, majd ma reggel felhívom az apukáját, hogy mi van. No, hát nem lehetett megelőzni, már reggel nyolckor jött a telefon, hogy 1 óra múlva (!!!) indul, akarok-e menni vagy nem. Miajóég, hát nem csütörtök volt megbeszélve? Hogy kapjam össze a dolgokat 1 óra alatt? Mondtam, hogy a tortát még ma akartam megrendelni, de ha a tescoba vágtázok el valami egyentortáért (egyedit szerettem volna, mert kerek évfordulója van, meg mindent, ami rá jellemző, nemcsak összecsapni), ahhoz sem elég hirtelen 1 óra, nekem ez szépen be volt tervezve, hogy mikor mit csinálok, és mibe telt volt tegnap közölni, hogy ma van az indulás, mindjárt több dolgot tudok elintézni. Na erre elkezdett kiabálni a telefonba, felemelte a hangját, hogy mit képzelek, és így ennek semmi értelme, szóljak egy félórán belül, hogy megyek-e (nagyon jól tudja, hogy így nem tudok menni), mert ő aztán már a héten nem megy (azt is nagyon jól tudja, hogy elutazom), vagy oldjam meg EGYEDÜL. Éppen most indul, 9 óra van.

Nem értem, hogy mi van, talán az cseszhette a csőrét, hogy úgymond nem a saját pénzemen mentem volna be a fiához? Na de minek mentünk volna 2 autóval, ha már ő úgyis megy? Én se kértem pénzt, ha ők jöttek velem vhova.


Szóval ez a kocsi már elment, a szülinapnak lőttek. Ennyit ért. Csak szegény srácot sajnálom, aki még ki tudja, meddig kórházban lesz, és a születésnapját is ott tölti.


24/L


2010. aug. 24. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a helyedbe hagytam volna a tortát a francba, neked jobban örülne a srác, ha láthatna! Ha még nem késő, gyors öltözz, és futás az apjához!
2010. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a papa egy nagy paraszt,úgy gondolja,hogy szívességet tesz neked,te meg alkalmazkodj hozzá.Vannak ilyen emberek,sajnos.
2010. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagytam volna a sok ajándékot, meg mindent. Ahelyett tudsz tankolni fél tank benzint, aztán le van szarva mindenki. Egyébként szépen kifejtetted, hogy mit miért nem tudsz megcsinálni. Inkább a megoldáson gondolkodj, ne kifogásokon.
2010. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok már elmenni vele, hisz elment, de amúgy se mentem volna már így. Annyira megalázó, hogy előtte egy órával szól, amikor a srác már tegnap este pedzegette, azaz tudott róla, csak nekem nem szólt az apja. Ez az eljárás sért, és nem tudom hova tenni. Annyira se vagyok lesz@rva, hogy na, te hülye, hát told be a s@gged reggel, ha akarsz jönni, nem, majd előtte egy órával megtudja az a hülye.


Most azon gondolkozom, hogy honnan szedek pénzt, mert tényleg lesz@rok akkor mindenkit, és valahogy bemegyek a sráchoz, ha már megígértem neki, de ha elhagyom az összes cuccot, abból se jön ki a benzin, de mindegy. Felhívom a barátnőmet, nem lenne-e kedve jönni, legalább ne menjek egyedül.

2010. aug. 24. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenkivel megesik az ilyesmi , ettől izgalmas az élet
2010. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz.


Pénzkérdés, ami baromira nem mindegy. Na meg ez az eljárás. No, jól kidühöngtem magam.

2010. aug. 24. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen tortát megcsináltatni több ezer forint, abból csak kijönne a vonatjegy, vagy valami... Amúgy meg megalázó meg minden, de kérj kölcsön. Valami jó baráttól, szülők, bármi. Az se kifogás, hogy nem leszel itthon, ugyanis feltalálták az átutalást már. :)

És persze, szólhatott volna, de te se várhatod el, hogy hozzád igazodjon, ha például tegnap este még nem volt konkrét terve és mára bizonyosodott be, hogy holnap nem tudna menni valamiért. Ő tett volna neked szívességet. Persze a fia szempontjából lehetett volna megértőbb, ha valóban annyira látni akart téged.

2010. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha fent vagy az iwiwen, kérdezd meg az ismerőseidet az üzifalon, hátha valaki megy arrafelé, és elvinne.
2010. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok elmenni, de így már kicsit necces. Valahogy megoldom.
2010. aug. 24. 09:41
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz, az iwiw jó ötlet! Köszi szépen mindenkinek!
2010. aug. 24. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!