Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én dolgom szólni, hogy a...

Az én dolgom szólni, hogy a sógornom gyereke neveletlen?

Figyelt kérdés

A feleségem novéréék kb 200 km-re laknak tolünk. Férj, feleség (a sógornom) és a 6 éves kisfiuk, Zsolti.

Zsoltit nagyon szeret(t)em, mert egy okos és jóindulatú, eleven kissrác, de mostanában kezdem nagyon nem csípni.

Köszönni nem tud. Ha hozzánk eljönnek és találkoznak az én rokonaimmal is (apám, testvéremék, mivel többgenerációsan lakunk) rájuk sem néz, csak berohan.

Ha mi megyünk látogatóba, akkor köszönés helyett azt kérdezi elsoe, hogy mit hoztunk neki.

Ha ok jönnek hozzám, hiába veszek neki egy csomó ajándékot, azokat nem köszöni meg, csak azt mondja, hogy jó. Volt már, hogy megkérdeztem: "Köszönöd szépen?" erre az mondta, hogy igen, de ennyi.

Turkál az autómodellgyujteményemben és elkér egy csomó kiasautót. Olyat is, ami nem játék, gyujteményi darab. És ezt annak ellenére teszi, hogy mindig veszek is neki ajándékba kisautót.

A páromnak hiába mondom (nekünk még nincs gyerek) o azzal ráz le, hogy "kisgyerek" és aranyos. De nekem nem aranyos az, hogy amolyan kis nagyképu követelodzos kis bunkó kezd lenni. Régen olyan jófej kiskölyök volt, mára meg egy vadóc, modortalan, neveletlen, önzo kis bunkó.

Hiába kicsi, nem tudok mást mondani. A kérdésem csak annyi, hogy most én szóljak? Az én dolgom ezt észrevételezni? Nem a szülok dolga lenne? Vagy a párom mondhatná a testvérének, hogy kicsit figyeljenek a srácra, mert kezd elkanászodni.

Én nem vagyok önzo és felnottként teljesen átérzem a gyerekek lelkesedését stb. De emlékszem arra, hogy amikor én voltam ebben a korban én SOHA nem turkáltam egyetlen vendéglátónk cuccai között és mindig köszöntem és megköszöntem, ha kaptam valamit.


2010. aug. 23. 15:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
Az abj hogy a mai gyerekek nem is tudnak játszani mert nem tanitják meg nekik mi az az értelms játék,üvöltenek visitanak,törnek zúznak,aztán rinyálnak,és még a hülye tuskó szüleik vannak felháborodva,és minden játéknak van minősítve aztán persze szarnak rá,veszünk másikat a boltba,nem számit hogyí az a tárgy másnak fontos volt.Nekem fontos papiromast dobták mivel ők szemeteset játszották,egyesek az étellel is játszanak anyuka meg kidobja a finom falatokat ,mert hát veszünk másikat...
2010. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem rászólnod kell, mert akkor az van, hogy otthon aztán panaszkodik a kisgyerek, hogy "xy nem szeret, nem kedves hozzám!". Legyél vele "jó fej", és az ő nyelvén egyszerűen közölni lehet vele, hogy Te nem szereted, amikor turkál a gyűjteményedben, de tényleg, ő is gyűjthetne valamit, mondjuk plüssállatokat (csak ez jutott eszembe), és onnantól ha hozol neki valamit, az plüssállat. És ha nem köszöni meg, mondd neki, hogy az EMBEREK nem fognak neki többé ajándékot hozni, ha nem köszöni meg. Igen, nem a Te dolgod nevelni, de ebbe nem köthet bele senki, és Neked is jobb lesz így. Nem az ujjamból szoptam, velem édesapám testvére (szomszéd utcában lakott) csinálta ezt, amikor 7 éves voltam.
2010. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy minden szülőnek a gyereke az maga az isten... komolyan. Ha valaki azt mondja hogy kicsit neveletlen vagy hasonló rögtön támadnak hogy ja persze, mintha te jobban tudnád, mi közöd ahhoz hogy ők hogy nevelik és egyébként is te vagy a szemét, és akkor inkább nem is jönnek stb... sajnos nem lehet ezzel mit kezdeni. Lehet nagyon gyengéden jelezni de akkor meg valószínű hogy nem veszik a lapot. Én sem értem az ilyet mert nekem mindig előre mondta anyukám, hogy hangosan köszönni, mindent megköszönni stb. És én se nyúlkáltam más holmija közt soha. De ez már más világ. Most a gyerek a minden, őt nem szabad korlátozni, mindent meg kell adni neki. Jó van kívétel ahol a szülők rendesen nevelik a gyereküket, de sajnos ez az átlag.

24/L

2010. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy a sértődést is be fogom vállalni, mert én még régivágásúbb vagyok, mint a mai huszonévesek (38) és rohadtul nem veszi be a gyomrom az ilyesmit.
2010. aug. 23. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!